Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

[książki] Czytelnia

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Jago
Elitarny komentator
Elitarny komentator

26 lut 2007, 20:43

Właśnie skończyłam trylogię Andrzeja Sapkowskiego, na która składa się "Narrenturm", "Boży wojownicy" i "Lux perpetua". Nie jest to może klasyka gatunku fantasy ale musze przyznać ,że mnie sie podoba. Sapkowski umiejętnie łączy fakty historyczne z fikcją literacką dołączając do tego magię i czary. Jedynym mankamentem było to, że na poszczególne tomy musiałam czekać łącznie trzy lata ale opłacało się :)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2008, 19:41 przez Jago, łącznie zmieniany 2 razy.
[b]"Everybody lies..."[/b]

Reklama

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

26 lut 2007, 23:02

Przeczytałem całego Wiedźmina( polecam) i teraz czytam właśnie Narrenturm. Jago ma racje niejest to może fantastyka w czystej postaci ale jest świetnie napisane.

Oprócz Sapkowskiego polecam oczywiście Tolkiena. Pozdrowionka dla wszyskich wielbicieli fantastyki no i oczywiście dla wszystkich ranczerów
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
singri
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

27 lut 2007, 15:43

:shock: dla mnie to encyklopedii by nie starczyło...

Polecam Tolkiena-długie, ale bardzo dobrze napisane
"Jezus Mario... Wracałam od ślubu z trupem w bagażniku!" [size=67]Joanna Chmielewska "Przeklęta bariera"[/size]

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

27 lut 2007, 15:48

wow 14 godzin?? ja to bym połowe przespała :lol:

Obecnie jestem na etapie czytania książki Inny Świat i jak na razie bardzo mi sie podoba, niedawno skończyłam omawiać w szkole Trans-Atlantyk W. Gombrowicza koszmarnie się czytało.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2007, 16:33 przez Anija, łącznie zmieniany 2 razy.

shy Ann
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

27 lut 2007, 16:37

Ja lubię czytać książki Joanny Chmielewskiej. Z przyjemnością czyta się "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Wszystko czerwone", "Boczne drogi", a zwłaszcza pełnego komizmu sytuacyjnego "Lesia" :D Bardzo podobało mi się "Nigdy w życiu" i "Przegryżć dżdżownicę" Katarzyny Grocholi, a z czasów licealnych "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa. Mam zamiar sięgnąć po "Serenada czyli moje życie niecodzienne" żony Reżyszeryfa. Zachęciła mnie reklama tej pozycji, jaka do niedawna widniała na stronie głównej przy zapowiedzi wywiadu z p. Adamczykiem.

Oczyma wyobrażni widzę już na półkach księgarń zbiór opowiadań Singri. Myślę, że to tylko kwestia czasu :-D Dzięki naszemu forum, odpowiedni marketing i co się z tym wiążę promocję, miałabyś zapewnioną ;)

Awatar użytkownika
singri
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

27 lut 2007, 16:56

Ja też myślę, ze to kwestia czasu, ale sądze, że szybciej niż w 2 lata się nie wyrobię. Potrzebuję POMYSŁU. Historia "ślicznotki" jest dobra, ale to za mało, żeby na tym się wybić.

No, chyba że Mistrz Bruttner i Mistrz Niemczuk pozwolą mi wydać "Pamiętniki" na podstawie scenariusza... Ale "to tylko sny"...
"Jezus Mario... Wracałam od ślubu z trupem w bagażniku!" [size=67]Joanna Chmielewska "Przeklęta bariera"[/size]

Awatar użytkownika
bonka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

10 mar 2007, 19:35

A ja wyciągnęłam wczoraj książkę, której nie przeczytałam kiedy została zadana jako lektura, ale lepiej późno niż wcale :) Otóż czytam "Szatana z siódmej klasy"! Może to trochę "wakacyjna" książka, ale... W kolejce czekają dwie części Forresta Gumpa, Cesarz Kapuścińskiego i... jeżeli znajdę, baaaardzo bym chciała przeczytać raz jeszcze "Dzieci z Bullerbyn" :) Pamiętam, że sie podobało. Podobno nie wolno pozwolić, aby dziecko jakie mamy w sobie umarło....
[b] [url=http://imageshack.us]http://img88.imageshack.us/img88/7730/userbar557462kn9qx5.gif[/url]

"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."

"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."[/b]

amazonka

10 mar 2007, 20:03

A ja przeczytałam wszystko Browna a teraz czas na Kapuścińskiego. Kocham czytac. :-)

Awatar użytkownika
Dragon
Elitarny komentator
Elitarny komentator

10 mar 2007, 21:21

ja to z reguły czytam coś przygodowego lub sensacyjnego.... najbardziej to podoba mi się Harry Potter....

lubie też ksiażkę która jako lektura także mi nie leżała (tak jak bonce "Szatan...")
"W pustyni i w puszczy"

teraz jakoś polubiłem czytanie.... :evil: :evil: :evil:
[b]Żyć z ludźmi i dla ludzi[/b]

Andzia

10 mar 2007, 22:30

Na krotka podroż polecam "Konopielke" Edwarda Redlinskiego.
Super sie nadaje na czytanie na glos..

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

10 mar 2007, 23:47

Tengel2 pisze:Oprócz Sapkowskiego polecam oczywiście Tolkiena. Pozdrowionka dla wszyskich wielbicieli fantastyki no i oczywiście dla wszystkich ranczerów
Witaj w klubie :) Ja moją przygodę z fantasyką dopiero zaczynam, ale uwielbaim książki Mileny Wójtowicz. Świetnie się ją czyta. Z początku powolna akcja dość szybko zaczyna przyśpieszać. A humor i dowcip autorki są po prostu pierwsza klasa. Szczególnie podobał mi się "Podatek" i "Wrota".
Obecnie zabieram się za "Obrońców królestwa" Kossakowskiej, a później "Siewcę wiatru".
Poza fantastyką uwialbiam książki Paulo Coello i jego filozoficzne w nich wyznania. Polecam "Pielgrzyma" i "Zachira". Przeczytajcie! Naprawdę warto :)
A z lektur szkolnych miło wspominam "Quo Vadis" :-P i "Mistrza i Małgorzatę".
I choć ostatnio mam mało czasu na czytanie, to jednak bardzo lubię czytać książki...
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
aaalinka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

11 mar 2007, 13:32

Co do fantastyki, to oczywiście Tolkiena uwielbiam!
Natomiast ubiegłe lato spędziłam w towarzystwie książek Andrzeja Pilipiuka: trylogia o kuzynkach i cały cykl o Jakubie Wędrowyczu, nad którym zaśmiewałam się do rozpuku! Teraz nabyłam sobie kolejny tom tp. "Wieszać każdy może" - sam tytuł jest powalający, Zostawiłam go sobie na deser wielkanocny :D
Nie napiszę, że wszystkim polecam, bo Jakub Wędrowycz dla młodzieży przykładem być nie powinien :D
Będę_walczyła_jak_lwica

Awatar użytkownika
molly_bloom
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

08 maja 2007, 14:00

temat dawno nieodświeżany a szkoda, pozwolę sobie zatem wrzucic coś od siebie.
-po pierwsze - wielbię i do grobowej deski wielbić będę trójkę genialnych Czechów - HRABALA, HASZKA i KUNDERĘ, dokładnie w tej kolejności. przeczytałam wszystko tej trójcy, co zostało wydane w Polszcze. gorąco polecam :!:
-po drugie - Gombrowicz! cos mi się w tym wątku obiło o oczy że Transatlantyk się ciężko czyta. cóż, pozwolę sobie mieć inne zdanie, osobiście czytam Gombrowicza jednym tchem i często właśnie do Transatlantyku wracam. a wszystkim niedowartościowanym polecam jego Dziennik. jak by Czerepach powiedział - GENIUSZ!
-skoro jestem molly, to musi być i Joyce, skoro Joyce - to ULISSES. jest jak perfumy Bruno Banani - not for everyone. ale kto przeczyta i mu się spodoba - będzie JJ bronił jak lew!
-A Liar's Autobiography jednego z Pythonów - Grahama Chapmana, niestety jeszcze nie przetłumaczona na polski, ale dla inglisz spiking fanów Latającego Cyrku lektura obowiązkowa! polecam też inną książkę G. Ch. - Calcium Made Interestng. warto!
-101 Reykjavik- duuużo lepsza niz film, podobnie jak Trainspotting. mocne! bardzo!
-De Profundis Oscara Wilde'a
-Król Inkaust i Gdy oślica ujrzała anioła Nicka Cave'a

i całe całe mnóstwo innych! :D
[b][color=green]BECAUSE YOU'RE IRISH, I'D DO ANYTHING FOR YOU!!![/color][/b]

[b][color=blue]www.myspace.com/i_egoist[/color][/b]

Awatar użytkownika
Magdu$
Wybitnie aktywny
Wybitnie aktywny
Kontakt:

08 maja 2007, 16:23

Ja wiele opcji nie wymienie bo z natury mało czytam i jakoś nic ciekawego mi nie przychodzi do głowy. Książki które uważam ze warto je przeczytać to: "Oskar i Pani Róża", "Marley i ja" (specjalnie dla właścicieli czworonogów lub przyszłych nabywców piesów :-D ) Są to lekkie lektury dla takie współczesnego człowieka jak ja ;-) tzn. nie wymagajacego :mrgreen: Jestem również w trakcie czytania "Jasne błękitne okna" (jest to dosyć ciężka do czytania książka ale wydaje mi sie ze fajna)
a co do lektur szkolnych to lubię... "Pana Tadeusza"! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
jarcyna
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Kontakt:

08 maja 2007, 21:56

Tak bardzo sie zgodzę z tym ze Oskar,i pani Róża jest warta do przeczytania, tylko ze krótkie
a tak z poważnych książek to bardzo polecam "My dzieci z dworca zoo" czytałem i książę i ogladałem film.

Kusa ;)

09 maja 2007, 0:10

Książka, która zrobiła na mnie ostatnio duże wrażenie to "Poczwarka" Terakowskiej.

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2007 00:13 ]
Magdu$ pisze:a co do lektur szkolnych to lubię... "Pana Tadeusza"! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ja "Chłopów" :mrgreen: Pana Tadzia jakoś nie trawię :roll: Aczkolwiek dramaty Mickiewicza są niezłe. Ale "Chłopi" są ciekawi, z tym, że ciężko się czyta z powodu języka w jakim została napisana ta książka, niemniej język ów, jest moim zdaniem dużym atutem powieści.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

09 maja 2007, 8:09

Ja właśnie zacząłem czytać " Boży bojownicy" Sapkowskiego. Polecam :!:
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Kusa ;)

09 maja 2007, 23:13

Polecam do poczytania też "Zieloną Milę". Przyjemnie się czyta i szybko. Książka równie piękna, co i film :)

Awatar użytkownika
michal18c
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

10 maja 2007, 0:57

Ja zwróciłem uwagę na: Pachnidło Patirck'a Suskind'a, Dziedzictwo Graham'a Masterton'a, a także poezję ks. Jana Twardowskiego i jak powyżej Poczwarka Doroty Terakowskiej oraz Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, poezję Stanisławy Łowińskiej (bardzo miła osoba świetne wiesze)

Awatar użytkownika
aaalinka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

18 maja 2007, 14:25

Już dawno miałam napisać informację dla dość licznych na tym forum miłośniczek Rodziewiczówny. Jak ostatnio byłam na Powązkach, przypadkowo zlokalizowałam jej nagrobek i byłam bardzo milo zaskoczona: kwiatki, zniczyki, wszystko widać na bieżąco uzupełniane. Widać, że różne fanki działają nieustająco i dbają o swoją ulubioną autorkę. :)
Będę_walczyła_jak_lwica

ODPOWIEDZ