W niedzielę o 14:15 w TVP1 powtórkowy odcinek pt. Ochotnicza straż kobiet, a wieczorem o 21:40 w TVP Polonia "Ranczo Wilkowyje".
Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

[książki] Czytelnia

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

16 lut 2013, 18:43

czerepachd;98 pisze:Polecam przeczytać serię "Millenium". Świetnie napisany kryminał. Jestem już w połowie ostatniej części.
Pisałam wcześniej
Bogna23 pisze:Mnie ostatnio wciągnęły serie skandynawskich kryminałów - jest ich sporo ale jak zaczęłam to nie mogę skończyć - jeśli ktoś lubi kryminały to polecam serie autorstwa - Simon Beckett, Mari Jungstedt, Henning Mankell, Camilla Lackberg! Wciągają i do końca nie wiadomo kto zabił! :o
w sumie to moje zainteresowanie skandynawskimi kryminałami zaczęło się od Millenium właśnie - oglądałam też film - bo została ta seria sfilmowana i film był całkiem niezły - ale oczywiście nie dorównuje książce!

Muszę jednak przyznać że po sporej ilości tych kryminałów poczułam lekki przesyt i chyba muszę coś zmienić!
Zdecyduję się na tego Greya skoro tak różne są opinię to aż jestem ciekawa czy mnie się spodoba! :)

Reklama

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

17 lut 2013, 20:25

Bogna23 pisze: Zdecyduję się na tego Greya skoro tak różne są opinię to aż jestem ciekawa czy mnie się spodoba! :)
Jestem ciekawa Twojej opinii :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

aneczka26
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

11 mar 2013, 10:40

Ja polecam fajną książkę szpiegowską Vincent V.Severski - Niewierni. Autor pracował kiedyś w polskim wywiadzie i teraz pisuje książki pod pseudonimem.
[url=http://e-lokatybankowe.pl]Lokata bankowa[/url] to mój sposób na oszczędzanie.

Saksofoni
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

23 kwie 2013, 21:22

Polecam "Trzynaście powodów" Jay'a Ashera. Książka opowiada o traumatycznych przeżyciach i ich wpływie na życie. Warto przeczytać. ;)

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

03 maja 2013, 13:56

Teraz zaczytałem się w powieści autorki Asa Larsson pt. "I tylko czarna ścieżka". Jeden z najlepiej napisanych kryminałów jakie czytałem, a było ich trochę.
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

03 maja 2013, 16:35

Niedawno czytałem jedną z najnowszych książek Beaty Pawlikowskiej "W dżungli podświadomości". Naprawdę niezła. Nie zgadzam się z niektórymi tezami autorki, ale ogólnie książka wiele wyjaśnia i pozwala lepiej zrozumieć naszą psychikę.

Ostatnio zaczytuję się w książkach dotyczących egzorcyzmów. Polecam pozycje napisane przez o. Gabriele Amorth (szczególnie "Ezgrocystę Watykanu").

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

03 maja 2013, 22:49

bartek555 pisze:Ostatnio zaczytuję się w książkach dotyczących egzorcyzmów. Polecam pozycje napisane przez o. Gabriele Amorth (szczególnie "Ezgrocystę Watykanu").
To gorąco Ci polecam "Czarny Sakrament. Prawdzie Historie Opętań i Egzorcyzmów" - David M. Kiely, Christina McKenna.

Świetnie się czyta i daje do myślenia.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

04 maja 2013, 15:43

Tengel2 pisze:To gorąco Ci polecam "Czarny Sakrament. Prawdzie Historie Opętań i Egzorcyzmów"
Nie wiem, czy znajdę go w jakiejś bibliotece. Poszukam jak tylko skończę książki, które zacząłem już czytać. Poza tym zamówiłem właśnie "Chodzi mi tylko o prawdę" ks. Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego.

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

04 maja 2013, 21:54

Nie wiem jak to jest z książkami o egzorcyzmach, ale filmy, które przedstawiają opętanych ludzi są tylko oparte na faktach i na świadkach. Prawdziwego opętania osoby na nagraniu nigdzie się nie znajdzie bo w prawie kanonicznym jest zakaz filmowania i fotografowania takich przypadków. Ale z własnego doświadczenia wiem, że takie lektury i filmy są ciekawe, bo dużo się w nich dzieje.
Mnie wciągają różnego rodzaju lektury o romansach :D
Może ktoś polecić jakiś ciekawy romans do przeczytania? :D
Dziś w empiku widziałem kilka książek z romansami, ale może zna ktoś coś naprawdę wartego poświęcenia czasu :?:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

06 maja 2013, 15:46

Revers pisze:Prawdziwego opętania osoby na nagraniu nigdzie się nie znajdzie bo w prawie kanonicznym jest zakaz filmowania i fotografowania takich przypadków.
No i byś oblał egzamin z prawa kanonicznego. Nie ma zakazu filmowania oraz fotografowania egzorcyzmów. Jest natomiast wymagane specjalne pozwolenie.

Obrazek

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

06 maja 2013, 15:53

Revers pisze:Mnie wciągają różnego rodzaju lektury o romansach :D Może ktoś polecić jakiś ciekawy romans do przeczytania? :D
Nie czytam z reguły romansów, ale czasem wpadnie mi coś w ręce. Polecam Ci "Fortepian", napisana na podstawie scenariusza do filmu o takim samym tytule. Film też obejrzyj, ale najpierw książka, jest w niej więcej faktów.
Mama też podsunęła mi "Moje rzymskie wakacje", to nie jest to samo co film "Rzymskie wakacje". I jeszcze "Czekolada" (też była sfilmowana) i "Lektor". Co do ostatniego, to filmu nie widziałam, ale książka jest warta uwagi. A jak chcesz się i pośmiać i poczytać o miłości, to polecam Ci cykl Grocholi "Nigdy w życiu", ze 4 części są :) .
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User

06 maja 2013, 17:55

Tangel2 pisze:No i byś oblał egzamin z prawa kanonicznego. Nie ma zakazu filmowania oraz fotografowania egzorcyzmów. Jest natomiast wymagane specjalne pozwolenie.
Nic bym nie oblał :!:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2013, 21:36 przez Revers, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

06 maja 2013, 18:50

Revers pisze:Nic bym nie oblał :!:
Raczej tak. Prawo kanoniczne to jeden z najcięższych egzaminów na teologii i w seminarium. Chociaż na teologii świetne książki czytają. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User

06 maja 2013, 19:07

Wiem co to jest.
A to co napisałem:
Prawdziwego opętania osoby na nagraniu nigdzie się nie znajdzie bo w prawie kanonicznym jest zakaz filmowania i fotografowania takich przypadków.
O tym powiedział mi Ksiądz w szkole na Religii, to jak myślisz kto wie lepiej :?:
On jako Kapłan chyba musiał zaliczyć ten egzamin prawda :?: :bosz:

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

06 maja 2013, 19:17

Revers pisze:O tym powiedział mi Ksiądz w szkole na Religii, to jak myślisz kto wie lepiej :?:
On jako Kapłan chyba musiał zaliczyć ten egzamin prawda :?: :bosz:
Jestem pewny, że coś źle zrozumiałeś lub Twój ksiądz czegoś nie pamięta. Jestem związany z służbą w kościele już 18 lat ( jestem ceremoniarzem) to na dodatek mam 3 kolegów księży a 4 mój przyjaciel jest w trakcie diakonatu. Co więcej dzisiaj sam to sprawdzałem. Więc tak wiem lepiej :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

24 maja 2013, 21:33

Ja sięgnęłam po książki: Emily Giffin :good: niespełna dwa wieczory zajęło mi przeczytanie:

- "Coś niebieskiego"
lubimyczytac.pl pisze:Życie Darcy w jednej chwili rozpada się na drobne kawałeczki. Narzeczony porzuca ją tydzień przed ślubem, na domiar złego odchodzi z jej najlepszą przyjaciółką. Darcy obwinia obydwoje o rozpad swojego związku, choć sama ma romans i spodziewa się dziecka
A teraz czytam:

- "Coś pożyczonego"
lubimyczytac.pl pisze:Przebojowa Darcy i rozważna Rachel są najlepszymi przyjaciółkami. Mimo różnic charakterów darzą się pełnym zaufaniem. Jedna noc wszystko zmienia. Kiedy Rachel budzi się u boku Deksa, narzeczonego Darcy, wie, że nic już nie będzie takie jak dawniej. Bo Rachel zakochuje się w Deksie, a data jego ślubu z Darcy jest coraz bliższa...
Te dwie książki stanowią jedną całość :) z tym, że w jednej książce narratorką jest Darcy, a w drugiej jej przyjaciółka Rachel. Czytam stronę za stroną i nagle pół książki jest już za mną :śmiech:

Z pewnością sięgnę po inne tytuły tej autorki, fajny ma styl pisania :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

10 sty 2014, 22:28

Polecam fanom Andrzeja Sapkowskiego "Sezon Burz". Naprawdę trzyma poziom i klimat Sagi Wiedźmińskiej :)

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

11 sty 2014, 10:36

Bardzo lubię literaturę sensacyjną/kryminalną, dlatego polecam fanom autora jakim jest Lee Child oraz Marcina Ciszewskiego "Upał", "Mróz" i "Gliniarz" :-)
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

13 sty 2014, 10:14

Justyś a czytałaś Sherlocka Holmesa ??

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

13 sty 2014, 10:21

jeszcze nie, ale się przymierzam i... mówimy tutaj o autorstwie Doyle Arthur Conan? bo było jeszcze kilka biografii i wolę się upewnić :D
polecasz?
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

ODPOWIEDZ