W niedzielę o 14:15 w TVP1 powtórkowy odcinek pt. Ochotnicza straż kobiet, a wieczorem o 21:40 w TVP Polonia "Ranczo Wilkowyje".
Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Książka "Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów"

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Ella
RanczoVIP
RanczoVIP
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

16 paź 2016, 0:04

Zajrzyjcie proszę. I polubcie :) Na tej stronie będzie wszystko na bieżąco :)

https://www.facebook.com/Ranczo-Kulisy- ... 3897237450

Reklama

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

20 paź 2016, 21:32

Książka zakupiona, w jednej z sieci sklepów z gazetami, książkami, grami itp. Nie była dobrze, a w zasadzie wcale wyeksponowana niestety, jednak bez pytania nikogo z obsługi ranczerski nos nie zawiódł. Z braku czasu przeczytana w 1/3. Jednak to co przeczytałem to istna ambrozja i uczta dla zmysłów. Niesamowite fakty, nowe wiadomości i ten pazur czynią to że książkę się pożera wzrokiem.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

20 paź 2016, 21:54

Ja już przeczytałem i jestem zauroczony :)
Do tego ten rozdział o ranczersach cudo :)
Końcówka mnie przygnębiła zwłaszcza ten list od Ranczersów aż się łza zakręciło:)))
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

20 paź 2016, 22:03

Podzielam zdania poprzedników. Świetna książka :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 296 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 141 razy

21 paź 2016, 16:54

Ja tez uważam ,ze książka jest świetna i każdy wielbiciel serialu nie tylko powinien ale wręcz musi ją mieć. A poza tym kupiłem dwie bo myślę ,że będzie fajnym prezentem. Cieszę się ,ze nie tylko ja mam tak pochlebne zdanie o książce" Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów" . Pozdrawiam Państwa , a szczególnie Panią Małgosię która jest moim guru na forum :rechot: :rechot: :rechot:
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Sarayu
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

24 paź 2016, 12:17

Bardzo się bałam kupując tę książkę, że jak przy innych tego typu wydawnictwach, będzie mało treści, a dużo zdjęć i innych "zapchajdziur", ale miło się rozczarowałam. JEST CO CZYTAĆ :zadowolony: :gazeta: !!! Czcionka takiej wielkości jaka powinna być i zdjęć jest w sam raz, tyle ile powinno być. W książce jest podanych wiele faktów z planu o których już wiedziałam, ale wiele również takich o których nie miałam pojęcia. Przeczytałam ją w ciągu trzech dni. Połknęłam ją po prostu i dlatego mam zamiar wziąć się za nią jeszcze raz i tym razem przeczytać dokładniej i z większą uwagą.
List Ranczersów bardzo mnie wzruszył i uroniłam nawet łezkę nad tą ostatnią stroną tej cudownej opowieści i zdałam sobie sprawę, że to już naprawdę koniec :( :płacze: .

Ella
RanczoVIP
RanczoVIP

25 paź 2016, 0:02

Dziękujemy za piękne recenzje :) czy ktoś przyjedzie na Targi Książki do Krakowa ? Jesteśmy w sobotę o 16 na stoisku naszego cudnego Wydawnictwa Prószyński i S-ka.Jeśli się wybieracie to dajcie znać a powiemy, że jesteście naszymi gośćmi :) Ranczersi jako bohaterowie książki chyba nie muszą kupować bileu ;)

Added in 32 minutes 15 seconds:
I zaglądajcie proszę na stronę
https://www.facebook.com/Ranczo-Kulisy- ... 6/?fref=ts

i wspierajcie na fb. Tam też są już Wasze recenzje. Pozdrawiam Ela

Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 540 razy

25 paź 2016, 6:30

Ella, i co z konkursem na forum, który miał być? ;)
Ja się wstrzymuję na razie z kupieniem książki, bo czekam na konkurs, a jak nie wygram to kupię wtedy. :D

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

25 paź 2016, 8:30

Ella mam pytanie kiedy promocja książki w Warszawie?:)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 16:41 przez Dariuszlot, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 paź 2016, 12:23

Darku , taka mamy historyczną kolej rzeczy ,że najpierw cos jest w Krakowie ...Potem przenosi się do Warszawy :rechot: :rechot: :rechot: . Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

25 paź 2016, 18:31

Jacku daruj sobie te uszczypliwosci to nie jest odpowiednie miejsce na urządzenie wojny miast to jest forum dyskusyjne o o serialu Ranczo

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 paź 2016, 18:50

Oj Darku więcej dystansu i humoru...Miało być zabawnie nie personalnie. A i proszę wskaż mi gdzie minąłem się z prawdą... Oczywiście historyczną:) . A naprawdę zbyt dosłownie traktujesz każdy mój post...Czasem potrzebny jest pazur ,żart , riposta...Bo tu pomrzemy z słodyczy i nudy:). I nie miałem żadnych złych intencji ...Nawet jak będziesz w Krakowie zapraszam na piwo lub mocniejszy trunek:) ...Pozdrawiam serdecznie:)

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

25 paź 2016, 18:54

Wybaczyć Jacku ze to powiem ale to co robisz na forum to nie są żarty tylko hejtowanie. Ja również zapraszam na piwko w Warszawie :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 paź 2016, 19:03

Wystąp o karę dla mnie::)) ...Dziękuję ,za ciepłe słowa czuję tą sympatię:) . Pozdrawiam

Added in 2 minutes 1 second:
Napisze dla jasności ...Przecież na Boga ja często żartuję a Ty odbierasz to strasznie osobiście. Pozdrawiam

Ella
RanczoVIP
RanczoVIP

25 paź 2016, 22:56

Chcecie-proszę bardzo. Ogłaszam konkurs :) Nagrodą jest oczywiście książka. Z mojej osobistej, autorskiej puli :) Nie osmielam sie Wam zadawac pytań na temat Rancza, bo jesteście mistrzami świata i z wiedzy o serialu nikt Was nie zagnie. Muszę więc tak...bardziej literacko :) Nawiążę więc do książki.

Wiemy doskonale, że Ranczo jest serialem wszech czasów :) Dlaczego ?

Tylko poproszę o uzasadnienia krótsze niż nasza książka :) Czekam na osobiste wypowiedzi, emocje, wspomnienia. Termin na pisanie - do 2 listopada(do północy ). Tu na forum z zaznaczeniemn w tytule -konkurs .ogłoszenie wyników w piątek 4 listopada (wieczorem) . Gdyby się okazało, że jest wiele pięknych opisów to ...będzie więcej książek :) Pozdrawiam. Ella

Added in 7 minutes 28 seconds:
Re: Książka "Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów"
Dariuszlot pisze:Ella mam pytanie kiedy promocja książki w Warszawie?:)

Nie wiemy jeszcze. Jak ustalimy miejsce i termin damy znać :) Zaglądaj też na fanpage ksiązki na fb .Tam jest wszystko na bieżąco.Pozdrawiam.ella

https://www.facebook.com/Ranczo-Kulisy- ... 7776398186

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

26 paź 2016, 5:19

Dlaczego serial Rancza jest seriale wszechczasów?
Ponieważ żaden inny serial w Polsce nigdy nie uczył Polaków jak jednoczyć się i to nie tylko w ważnych chwilach

Jako drugi argument podał ze w żadnym polskim serialu jeden aktor nie zagrał dwóch czołowych ról i to tak odmiennych charakterem:)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 540 razy

26 paź 2016, 20:04

Ella pisze:Wiemy doskonale, że Ranczo jest serialem wszech czasów :) Dlaczego ?
Czekam na osobiste wypowiedzi, emocje, wspomnienia.
Witam. :)
Ranczo jest serialem wszech czasów z wielu powodów: Po pierwsze jedną z głównych ról gra wielki polski aktor - Cezary Żak i to gra dwie role jakże różniące się od siebie. Takie coś potrafi zagrać tylko najlepszy aktor. Po drugie w serialu występuje bardzo dużo znakomitych aktorów - czołówka polskiej sceny aktorskiej. Do niej należy właśnie Duet Żak-Barciś. Oni są moimi ulubionymi aktorami od czasów Miodowych Lat. Po trzecie akcja dzieje się w bardzo pięknej, malowniczej wsi, której klimat czuć zwłaszcza w pierwszych sezonach. Kto nie oglądał serialu od początku a przypadkiem obejrzy 1-2 odcinki od razu polubi ten serial i zacznie oglądać wcześniejsze odcinki. Takie przypadki były już na forum. Po czwarte scenariusz – brak słów do opisania. Tyle przepięknych wątków, dialogów, także i bardzo śmiesznych scen. I tego potrzeba, żeby powstał serial wszech czasów – takie trio: dobrzy aktorzy, świetny scenariusz, doskonała sceneria. A po piąte jest to serial, który bawi i uczy. Jest wiele wątków, choćby i krótkich, które mają swoje przesłanie w codziennym życiu.
To tak skrótowo w punktach a co do wspomnień to mam ich wiele, zwłaszcza z wizyt na planie. Na planie poznałem wielu wspaniałych Ranczersów, spędziłem wiele cudownych dni. Ekipa Rancza również wspaniała: nie wyganiała ludzi, pozwalała im się przyglądać z bliska, jeśli tylko ludzie stali spokojnie i nie przeszkadzali. Aż szkoda, że ta seria jest prawdopodobnie ostatnia, bo ja bym jeszcze z chęcią pojechał nie raz na plan (mam tylko 125 km). Ale nie ma się czemu dziwić – wspaniała Ekipa – wspaniały serial. :) :) :)
pozdrawiam :)

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

27 paź 2016, 9:14

To szczery serial o prawdziwych ludziach- nie ma tam nic przesadzonego, a za to wszystko jest swojskie. Wielu ludzi widzi w tym serialu samych siebie- swoje własne zachowania, wady, zalety. Są one ukazane w konwencji komediowej, więc możemy prześmiać postawy bohaterów w różnych sytuacjach i to do nas mocniej trafia. Zapamiętujemy lepiej dane sceny, gdyż kojarzą nam się one z czymś pozytywnym, do czego chcemy wracać. Inteligentny i spostrzegawczy widz po powróceniu kolejny raz do danej zabawnej sytuacji, dostrzega, że sam często zachowuje się w taki zabawny sposób. Wtedy jest mu trochę wstyd i serial działa na niego moralizatorsko, ludzie zaniechują pewnych postaw, gdy zyskują świadomość jak to wygląda.
Poza tym serial jest promocją sukcesu- Wilkowyje i jego mieszkańcy od pierwszego do ostatniego odcinka się zmienili i to na wielki plus. Wszystko się rozwinęło, wiele osób zrobiło kariery. To jest właśnie ten dziwny fenomen- zazwyczaj w serialach jesteśmy nastawieni na niepowodzenia bohaterów, gdyż tylko wtedy się coś dzieje. Sielanka jest nudna- potrzebujemy komplikacji i akcji. W ,,Ranczo'' też to wszystko mamy, ale z każdej przygody bohaterowie wychodzą silniejsi według zasady ,,co cię nie zabije, to cię wzmocni''. Bohaterów nigdy nic nie zabija- są coraz silniejsi, odnoszą coraz większe sukcesy, a my cieszymy się razem z nimi.
W ,,Ranczo'' są też obecne motywy patriotyczne- odwołania do literatury, analogie do postaw różnych bohaterów. Poza tym większość bohaterów ma silny kręgosłup moralny. To w dzisiejszych czasach rzadkość- wiele telenoweli opowiada o zdemoralizowanych ludziach.
Następnym ogromnym walorem serialu jest wybitna obsada. Wielu z tych aktorów ma na koncie inne kultowe produkcje (jako pierwsze przychodzą na myśl ,,Miodowe Lata'', ale jest tego znacznie więcej), mogą więc pochwalić się nie tylko ,,Ranczem''. Duet Żak-Barciś obstawił aż 3 role i bardzo wszystkich bawi. W tym serialu grają najlepsi z najlepszych aktorów komediowych. Kto wie czy różne żarty bawiłyby tak samo, gdyby opowiadał je ktoś inny.
Doceniam też nastawienie twórców do fanów- twórcy innych produkcji ATM rzadko słuchają zdania innych, natomiast twórcy tej komedii mają żywy kontakt z Ranczersami i chwała im za to!
Dla mnie osobiście ,,Ranczo'' jest fenomenem dlatego, że mam słabość do inteligentnych komedii. Lubię się pośmiać z odcinków, które zawierają morał.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

27 paź 2016, 12:55

Przepraszam ale konkurs został rozstrzygnięty... Treść usuwam:)
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 7:00 przez jacek, łącznie zmieniany 3 razy.

Ella
RanczoVIP
RanczoVIP

27 paź 2016, 21:06

Jacek, a Ty przyjdziesz do nas na targi ? jesteśmy w niedzielę na stoisku Prószyński i ska a w sobote na stoisku z kalendarzem :) Będzie Ewa Kuryło I Piotr Pręgowski :)

ODPOWIEDZ