W niedzielę o 14:15 w TVP1 powtórkowy odcinek pt. Ochotnicza straż kobiet, a wieczorem o 21:40 w TVP Polonia "Ranczo Wilkowyje".
Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Recital Katarzyny Żak w Puławach [relacja]

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 540 razy

26 kwie 2014, 10:09

:czapka: Zapraszam na moją relację z recitalu serialowej Solejukowej, który miał miejsce w Puławach (50 km od Lublina) w dniu 25 kwietnia 2014 o godz 17. Od razu napiszę, że jako wisienka na torcie na koniec mojej relacji będzie mala niespodzianka dla Was. (Piszę to dlatego, że może ktoś się znudzi moją relacją i nie doczyta do końca :P )

Pod bibliotekę zaszedłem o godz 16:30. Była jeszcze zamknięta, ale przed drzwiami stało ok 30-40 osób. Wielkim zaskoczeniem było to, że 80% osób to były osoby w wieku powyżej 50 lat. Ośmielę się powiedzieć, że ja byłem najmłodszy, no może było kilka osób w porównywalnym wieku do mnie. Biblioteka nie była duża, ledwo wszyscy się pomieścili, a było ok 80 osób.
Oto ta biblioteka:
Obrazek
Recital zaczął się punktualnie o 17 piosenką Wojciecha Młynarskiego "Kasia blues". Później Pani Kasia powiedziała, że to jest chyba najbardziej ukryta biblioteka. Miała problem z dojazdem. Ja sam miałem problem, którędy wejść, bo ona jest na takim wzgórzu, a droga idzie dołem, jest dużo drzew, jakieś mury...
Występ trwał do godz 18:15 i był łączeniem piosenek z opowiadaniami Pani Kasi o jej współpracy z Wojciechem Młynarskim i Agnieszką Osiecką (to w większości ich piosenki były w recitalu). Z początku zauważyła, że prawie wszyscy widzowie, to kobiety (mężczyzn może było ok 10-15). I powiedziała, że to się dobrze składa bo ona lubi kobiety i to ją łączy z Czarkiem, bo też lubi kobiety. :titter: Potem przyszedł czas na piosenkę "Koza u rena". Fajna piosenka, jeden wers to "Szpera ta koza i szpera ta koza po ranczo" (Czyżby pan Młynarski jest prorokiem? W końcu mamy kozy w Ranczu :rechot: ) Sama Pani Kasia mówiła, że kilkanaście lat temu nie myślała, że Ranczo to będzie takie magiczne słowo. :P

Jedną z kolejnych piosenek była piosenka z tekstem Mariana Hemara pt "Krzyżówka". Tekst macie tutaj http://www.tekstowo.pl/piosenka,katarzy ... zowka.html Przeczytajcie, albo i posłuchajcie tej piosenki, ale się uśmiejecie, tekst przezabawny, a Pani Kasia zaśpiewała ją REWELACYJNIE!
Na koniec były teksty Agnieszki Osieckiej, które pewnie starsze pokolenie zna: "Okularnicy", "Na całych jeziorach ty", "Na pierwszy znak". Ostatnią piosenką (jako BIS) była piosenka znów o Kasi pt "Zacna Kasia".

Oto zdjęcia z jej występu: (jakość słaba bo nie mam aparatu, tylko robione smartfonem)
Obrazek
Obrazek

Cały występ Pani Kasi REWELACYJNY! Mogła by pokonać wiele polskich piosenkarek. Głos ma WYŚMIENITY! Nie śpiewała monotonnie, tylko ładnie operowała głosem, do tego różne gesty rękami czy mimika twarzy. MAJSTERSZTYK!

Od 18:15 do 18:45 był dialog z widzami. Pytania dotyczyły oczywiście Rancza.
Była prośba o przepis na pierogi Solejukowej :P , dowiedziałem się także, że Hot-doga nie gra jeden pies tylko dwa identyczne. Wy to pewnie wiedzieliście, a mi wstyd się przyznać, nie wiedziałem. :bosz:
Były też pytania o języki. Pani Kasia musiała się uczyć włoskiego pod okiem kogoś kto zna język włoski. Na planie też pojawił się Włoch, który czuwał nad poprawną wymową. Żeby było trudniej, to Pani Kasia musiała mówić po włosku z akcentem Solejukowej. Włoch się załamał i powiedział, że co to ma być, a Pani Kasia na to, że to jest "włoski Solejukowski" :rechot:
Opowiadała także jak czas od początków Rancza minął bardzo szybko. Jak zaczynał się serial, to jej serialowe dzieci były małe, a teraz na planie zobaczyła Marianka z papierosem i pyta: ty palisz? A on: ja już studiuję. :D
Mówiła też, że Szeryf nie poznał jej po charakteryzacji i powiedział, że statyści gromadzą się po drugiej stronie kościoła. :rechot:
Mówiła także, że chcieli jej poczernić zęby, że niby taka wiejska biedna kobieta nie dba o nie. :P
Powiedziała też, że sklep zbiera kokosy na Mamrocie. Z początku kosztował 3 zł, a obecnie 5,50 zł. ;)

Następnie przyszedł czas na autografy:
Obrazek
Obrazek

NIESPODZIANKA
Ja poczekałem na koniec i jako ostatni zdobyłem autograf, jednocześnie przekazując jej serdeczne pozdrowienia od całego Forum Ranczersów. Na to ona się zrewanżowała i oto jej pozdrowienia dla Was:

Obrazek

A to dla mnie:

Obrazek

Na koniec zgodziła się na zdjęcie ze mną:

Obrazek

Tak więc wieczór spędziłem bardzo miło, było cudownie i niech lubelscy Ranczersi żałują, że nie znaleźli czasu, żeby pojechać ze mną. Bo po recitalu można było z nią zamienić parę słów, zdobyć autografy i zdjęcia. :)

Małe zdradzenie fabuły kolejnych odcinków:
Spoiler:
PS: Pani Kasia zaprosiła też na swój profil na FB. A ja polecam jej recital. Na jej stronie (link na stronie głównej forum) jest terminarz występów. Jeśli w waszej okolicy byłby jej występ to polecam. 2 godziny miło spędzonego czasu. :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że dotrwaliście do końca. :)

Reklama

Awatar użytkownika
Bercek90
Super User
Super User
Podziękował(a): 116 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 62 razy

26 kwie 2014, 10:21

Pablo ! Dziękujemy za pozdrowienia. :P

Zazdroszczę! ;) Super relacja :good:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

26 kwie 2014, 11:35

Wspaniała relacja Pablo :zadowolony:
Aż człowiek ma wrażenie, że tam był, a z drugiej strony ma żal, że jednak nie był. :cry:
I ta wzruszająca pointa, łezka się zakręciła...

PS. Pod wrażeniem jest nawet Witebski!
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

26 kwie 2014, 11:46

Milla-nowa pisze: PS. Pod wrażeniem jest nawet Witebski!
Znaczy, że poprawną polszczyzną żem pisał? :D

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

26 kwie 2014, 12:38

pablo, super relacja! Brawo! :good:

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

26 kwie 2014, 14:50

Fajnie , że udało Ci się spotkać i jeszcze otrzymać autografy i pozdrowienie za które bardzo dziękuję :)

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

26 kwie 2014, 14:57

Super! :D
Cieszę się że udało Ci się osobiście spotkać panią Kasię :D
I dziękuję za pozdrowienia dla Ranczersów :D

Będę polować, może gdzieś u nas będzie ten recital w pobliżu :D
Tylko na stronie... nie ma wypisane co i jak ;-)
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

26 kwie 2014, 15:01

Justyś pisze: Tylko na stronie... nie ma wypisane co i jak ;-)
Na maj grafiku nie ma jeszcze, a jak zobaczysz miasto, to w necie gdzieś znajdziesz, o której godzinie, czy wstęp bezpłatny itp...

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

26 kwie 2014, 17:50

Świetna relacja. Fajnie, że miałeś okazję uczestniczyć w recitalu i poznać panią Kasię. Piękne dzięki za pozdrowienia :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

26 kwie 2014, 18:07

Justyś pisze: Cieszę się że udało Ci się osobiście spotkać panią Kasię :D
zyciak pisze:Świetna relacja. Fajnie, że miałeś okazję uczestniczyć w recitalu i poznać panią Kasię. Piękne dzięki za pozdrowienia :)
W sumie to chyba 3 raz, kiedy ją spotkałem. I trzecie zdjęcie z nią. Pierwsze dwa w Jeruzalu: jedno na dożynkach, a drugie w tamtym roku na planie przed kościołem. Jednakże wtedy obok niej kręciło się dużo fanów i tylko na sekundę ustawiłem się koło niej na zdjęcie. A tutaj parę zdań zamieniliśmy. Pozdrowiłem ją od Forum Ranczersów, a ona spytała się czy ja tam się udzielam i powiedziała, że też pozdrawia nas, a ja poprosiłem, żeby napisała na kartce pozdrowienia i wstawię je na forum. A potem jeszcze z nią zdjęcie. :) Mam hat-tricka :śmiech: Tylko, że z jej mężem nie mam zdjęcia jeszcze, chociaż widziałem go też ze 3 razy :płacze:
A swoją drogą Pani Kasia to bardzo piękna kobieta a twórcy Rancza ją oszpecili. :płacze:

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

26 kwie 2014, 18:35

Solejukowa musi mieć chustkę i skarpetki. W prawdziwym wydaniu nijak by do Solejuka nie pasowała. Mezalians by był :P Dobrze, że w Ranczu nie zapomnieli wpleść takiego wątku, który pozwoli pokazać urodę pani Żak :D To jest właśnie największa klasa aktora tak się dać oszpecići zagrać wiejską babinę, a nie tylko piękne, wymuskane postaci :D
Solejukowa rządzi ze swoimi tekstami i tym akcentem :D

Deleted User 1816

26 kwie 2014, 19:13

Super, najbardziej podobało mi się:
pablo pisze:Na planie też pojawił się Włoch, który czuwał nad poprawną wymową. Żeby było trudniej, to Pani Kasia musiała mówić po włosku z akcentem Solejukowej. Włoch się załamał i powiedział, że co to ma być, a Pani Kasia na to, że to jest "włoski Solejukowski"
Kobieta z klasą, która gra tak doskonale prostą kobietę ze wsi, jest niesamowicie utalentowaną aktorką. To że Szeryf jej nie poznał to pikuś. Jej w 1 odcinku nie poznała własna matka.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

26 kwie 2014, 19:40

mc_flay pisze: Jej w 1 odcinku nie poznała własna matka.
Też o tym wspomniała. Matka miała zadzwonić jak ją zobaczy. Skończyło się Ranczo, a telefonu nie było. Pani Kasia więc zadzwoniła do matki, czemu nie zadzwoniła. A ona, że przecież jej nie było w odcinku. :P

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

27 kwie 2014, 15:03

pablo, gratuluję spotkania z Panią Kasią!! :) Świetna relacja :)

Dziękujemy za niespodziankę.

Awatar użytkownika
natalia1989
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 174 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

27 kwie 2014, 22:51

Zazdroszczę :) szkoda, że wszystkie imprezy są tak daleko od Krakowa :( Pablo to miłe, że zawsze o nas pamiętasz :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 maja 2014, 9:06

natalia1989 pisze:Zazdroszczę :) szkoda, że wszystkie imprezy są tak daleko od Krakowa :( Pablo to miłe, że zawsze o nas pamiętasz :)
Justyś pisze: Będę polować, może gdzieś u nas będzie ten recital w pobliżu :D
Tylko na stronie... nie ma wypisane co i jak ;-)
Jest grafik na maj. Pani Kasia 6 maja będzie miała recital w Dąbrowie Tarnowskiej i 7 maja w Żabnie (okolice Tarnowa). Justyś, więc chyba masz niezbyt daleko (ze 100 km) czyli 2 razy więcej niż ja. ;) Natalia1989 a Ty masz jeszcze bliżej, mniej więcej tyle co ja. :) WSTĘP WOLNY :!:

Więc dziewczyny wybierajcie się i czekam na relację. :D

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

02 maja 2014, 9:35

Dąbrowa Tarnowska? Przecież to moje rejony ;) może się wybiorę :D
Obrazek Strona Parafii św. Wojciecha B.i.M. w Jeruzalu Obrazek http://www.jeruzal1.parafia.info.pl

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 maja 2014, 19:07

tomek1 pisze:Dąbrowa Tarnowska? Przecież to moje rejony ;) może się wybiorę :D
idź, idź, warto :)

Awatar użytkownika
natalia1989
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 174 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

02 maja 2014, 23:36

Ja to mam pecha... Akurat wtedy pracuję i nie dam rady jechać, a faktycznie wreszcie coś fajnego ranczerskiego odbędzie się niedaleko Krakowa :(

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

05 maja 2014, 19:13

No i wybiera się ktoś? Jak tak to niech pozdrowi panią Kasię od Ranczersa z recitalu w Puławach. :D

ODPOWIEDZ