Czat z Cezarym Żakiem

W tym dziale znajdziecie nasze autorskie wywiady z ekipą serialu.
Marcin
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

08 maja 2008, 22:34

''NIGDY NIE GRAM W ŻYCIU''
Czat z Cezarym Żakiem, 18 maja 2008

Obrazek
Fot. cezaryzak.pl

<ranczersi> Witamy Pana Cezarego Żaka, prosimy o zadawanie pytań do naszego Gościa.

<Tengel2> Jaką rolę chciałby Pan zagrać w najbliższym czasie?
<Cezary Żak> Chciałbym teraz zagrać lekarza. To są ludzie mentalnie zbliżeni do aktorów.

<~czarnaa> Jakie były Pana ulubione przedmioty w szkole?
<Cezary Żak> Byłem raczej humanistą.

<~Aniaa> Witam, kogo Pan woli grać, księdza czy wójta?
<Cezary Żak> Śmieszy mnie bardziej wójt, chociaż nad księdzem się więcej napracowałem.

<~kinulka> Witam panie Czarku, czy miło się panu gra w Ranczu?
<Cezary Żak> Bardzo lubię Ranczo i nie mogę się doczekać na następne zdjęcia.

<~Aruna666> Jak Panu podobał sie odpust który odbył się nie tak dawno 26 kwietnia 2008 roku ?
<Cezary Żak> Najważniejsze że w czasie odpustu zebraliśmy ponad 24 tysiące, to był główny mój cel.

<Meg_> Dobry wieczór panie Czarku. Chciałabym zapytać czy ma pan cos w sobie z ról które pan odgrywa.
<Cezary Żak> Zawsze w rolach jest coś z aktora. Lubię jednak stworzyć postać wykreowaną, będącą wytworem wyobraźni.

<~RUTLAWSKI> Wspominał pan, że miał Pan wuja podobnego do wójta Kozła xD Jaki on był?
<Cezary Żak> Mój stryj był bardzo mocnym facetem, autokratą. Miałem do niego wielki szacunek.

<~kylo69> Czy chciałby pan aby powstała 5 seria Rancza?
<Cezary Żak> Nie chciałbym aby powstała 5 seria. Chciałbym się zająć nowym projektem.

<~kinulka> Grał pan w różnych filmach w którym było panu najprzyjemniej?
<Cezary Żak> Nie umiem wymienić filmów, w których czułem się najlepiej. Każdy był dla mnie jakimś doświadczeniem.

<Meg_> Czy aktorstwo dla pana jest bardziej jak hobby czy bardziej jak praca?
<Cezary Żak> Zawsze traktowałem aktorstwo jak pracę i to nie lekką.

<ranczersi> ‘’Grube ryby’’ to nowa komedia teatralna, w której wystąpi Pan z Arturem Barcisiem, kogo Pan zagra, o czym jest ta sztuka?
<Cezary Żak> W ''Grubych rybach'' zagram Wistowskiego - faceta o wysokich mniemaniu na własny temat.

<~Aruna666> Czy w najbliższym czasie zobaczymy Pana w innych produkcjach filmowych?
<Cezary Żak> Nie mam niestety na razie innych propozycji filmowych więc po 4 serii zagram dwie duże role w Teatrze Polonia Krystyny Jandy.

<~kinulka> Lubi pan panią Lucy? Kogo najbardziej lubi pan z planu?
<Cezary Żak> Lubię Ilonę Ostrowską. Co do Lucy, nie mam zdania.

<~milasz> Czy jest w panu coś z Karola Krawczyka?
<Cezary Żak> Mam nadzieję że nie ma we mnie wiele z Karola Krawczyka, inaczej bym się załamał.

<~RUTLAWSKI> Co było/jest przyjemniejsze? Miodowe Lata, czy Ranczo?
<Cezary Żak> Miodowe lata nauczyły mnie szybko budować rolę. Mieliśmy tydzień na odcinek i później nagranie na żywo z publicznością. Ranczo to typowa praca na planie filmowym.

<~pula35> Czy przygotowywał się Pan w jakiś specjalny sposób do odegrania dwóch tak różnych postaci?
<Cezary Żak> Wszystkie moje role buduję z obserwacji ludzi. Te w Ranczo też.

<Meg_> Co panu się nie podoba w Księdzu w serialu ,,Ranczu'' ? I czego na pewno w panu z
niego niema?
<Cezary Żak> Na pewno nie byłbym taki uległy wobec Michałowej w życiu jak ten mój ksiądz.

<~Aniaa> Czy nie brakuje Panu odgrywania częstych w pierwszej serii scen kłótni miedzy bliźniakami? Teraz jest ich mało.
<Cezary Żak> Bardzo lubię sceny wójta z księdzem. Ile ich jest jednak zależy od scenarzystów. Mam nadzieję że w 4 serii będzie więcej.

<~yoanna> Czy któraś z dotychczasowych ról jest przez Pana szczególnie zapamiętana?
<Cezary Żak> Z ról teatralnych dobrze wspominam Falstaffa w Wesołych kumoszkach z Windsoru w Teatrze Powszechnym.

<Tengel2> Panie Czarku. Wiem, że skończył pan PWST we Wrocławiu. Jak pan wspomina to miasto?
<Cezary Żak> Wrocław wspominam bardzo czule chociaż zawodowo tam się nic nie działo dlatego stamtąd uciekłem.

<~RUTLAWSKI> Czy jest Pan nerwusem na co dzień? :P
<Cezary Żak> Jestem czasami dosyć porywczy.

<~czarnaa> Czy dużo czasu dziennie poświęca Pan na komputer i Internet???
<Cezary Żak> Komputer to ciągle dla mnie zagadka, ale codziennie sprawdzam pocztę bo dostaję bardzo dużo listów od fanów.

<~Aruna666> Czy był Pan kiedyś w Mrągowie? Jeśli tak to jak podoba się Panu to miasto?
<Cezary Żak> W Mrągowie byłem kiedyś tylko przejazdem.

<Meg_> A czego nie ma pan w sobie z wójta?
<Cezary Żak> Mam nadzieję że jestem trochę inteligentniejszy od wójta.

<~yoanna> Czy często w ciągu dnia zdjęć musi Pan zmieniać się z wójta w księdza i odwrotnie??
<Cezary Żak> Zdarza się że w ciągu jednego dnia zdjęciowego zmieniam się po dwa razy z księdza na wójta lub odwrotnie.

<ranczersi> Jest Pan kojarzony głównie z rolami komediowymi, tymczasem zagrał Pan znakomitą rolę czarnego charakteru (mam na myśli Sauera w Tajemnicy Twierdzy Szyfrów), czy takie role pomagają wzbogacić warsztat aktorski?
<Cezary Żak> Bardzo byłem wdzięczny Adkowi Drabińskiemu za obsadzenie mnie w Twierdzy Szyfrów. Sądząc po ilości dobrych recenzji mam nadzieję że się udało uciec od wizerunku komediowego.

<~Aruna666>Czy Marzy się Panu aby zagrać kiedyś w filmie albo w serialu role Policjanta??
<Cezary Żak> Jeśli rola Policjanta byłaby ciekawie napisane to dlaczego nie.

<C3po> Gra Pan często z tymi samymi aktorami, takimi jak Artur Barciś czy Dorota Chotecka. Czy przyzwyczaił się Pan, albo jakoś związał z tymi aktorami? Czy przyjaźni Pan się z jednym z aktorów?
<Cezary Żak> Bardzo się boje używać słowa przyjaciel. Mam do niego wielki szacunek.

<Tengel2> Czy jest jakaś rola którą pan chciałby bardzo zagrać? Taka rola marzeń?
<Cezary Żak> Chciałbym zagrać w thrillerze psychologicznym najlepiej na sali sądowej.
<~Aniaa> jako sędzia? hehe
<Tengel2> albo prokurator?? :)
<Cezary Żak> Obojętnie co, aby dobrze napisane, bo scenariusz to podstawa.

<~czarnaa> Czy poda nam pan swój adres e-mail lub inny kontakt?
<Cezary Żak> Można do mnie pisać na info@cezaryzak.pl

<~LukaszEcimowicz> A GG lub skype?
<Cezary Żak> GG nie używam.

<~Aruna666> Czy marzy się Panu aby zagrać kiedyś w duecie z Maciejem Zakościelnym w filmie albo w serialu lub w teatrze??
<Cezary Żak> Nie znam Pana Zakościelnego.

<~czarnaa> Jak ma pan na drugie imię?
<Cezary Żak> Na drugie imię mam Antoni po dziadku.

<~Aruna666>A jak pan wspomina współpracę z Panem Cezarym Pazurą? :)
<Cezary Żak> Spotkałem się z Czarkiem Pazura tylko raz i to na krótko więc nie ma co wspominać.

<kapsel> Z kim chciałby pan najbardziej zagrać ?
<Cezary Żak> Z Anthony Hopkinsem.

<Meg> Która z ról które pan do tej pory grał, najbardziej pana odzwierciedlała?
<Cezary Żak> Najbliżej mnie był chyba Falstaff.

<~czarnaa> Czy udziela pan warsztatów teatralnych w szkołach?
<Cezary Żak> Nie prowadzę warsztatów w szkołach.

<~jumi> Czy ma Pan jakieś wzorce (swego rodzaju guru) aktorskie?
<Cezary Żak> Chciałbym chociaż trochę zbliżyć się do Marlona Brando.

<kapsel> Ojciec Chrzestny ?
<Cezary Żak> Ojciec chrzestny to moja biblia.

<Tengel2> Wiem, że aktorzy w teatrze robią sobie śmieszne numery, żeby kogoś ugotować. Wyciął pan komuś jakiś numer?
<Cezary Żak> Jeden z lepszych numerów to to że kiedyś podczas spektaklu rzucałem w kulisy metalowy kubek. Któregoś wieczoru stanęła tam garderobiana i pozbawiłem ją dwóch zębów.

<~Aruna666> Czy przygotowując się po raz pierwszy do roli księdza do serialu Ranczo wzorował sie Pan na którymś księdzu??
<Cezary Żak> Ksiądz jest zlepkiem obserwacji różnych księży z różnych kościołów.

<~czarnaa> Czy czyta pan sobie czasami takie serwisy plotkarskie jak np. pudelek.pl? Co Pan o nich myśli?
<Cezary Żak> Brzydzę się pudelkami itp.

<~pula35> Czy miał Pan jakieś wątpliwości dotyczące przyjęcia roli w Ranczo? Jeśli tak, to czym były one dyktowane??
<Cezary Żak> Nie miałem żadnych wątpliwości czy przyjąć rolę w Ranczu. Wiedziałem że to będzie COŚ.

<~jumi>Woli Pan film i kreację M. Brando czy oryginał M. Puzo?
<Cezary Żak> Wszystko co zagrał Brando jest genialne. Wolę kreację Brando.

<Tengel2>A czy pana podczas jakiegoś spektaklu próbowano ugotować?
<Cezary Żak> Ja jestem straszny czajnik bardzo łatwo się gotuję.

<FlashChat>jak się Pan odnosi do zarzutów niektórych aktorów, że prawdziwe aktorstwo może być tylko w teatrze - ponieważ tam nie ma powtórzeń, retuszów, itp.?
<Cezary Żak> W teatrze szlifuje się warsztat aktorski. W filmie jest łatwiej.

<Meg_> Gdyby zaproponowano panu żeby wziął pan udział w show typu: Gwiezdny Cyrk itd., to zgodziłby się pan?
<Cezary Żak> Miałem wiele propozycji różnych Tańców z gwiazdami itd., ale zawsze odmawiałem. trzeba być bardzo odważnym na taki ekshibicjonizm.

<~Aruna666>jak Pan się czuje w roli Pułkownika Jabłuszenki w serialu halo Hans?
<Cezary Żak> Jeszcze się nie przekonałem do Halo Hansa, ale jestem na dobrej drodze.

<ranczersi> Czy popularność ułatwiła Panu kiedykolwiek zwykłe sprawy życiowe np. w urzędzie?
<Cezary Żak> Popularność bardzo ułatwia sprawy w urzędzie itd.

<kapsel> Woli pan grać w teatrze czy filmie ?
<Cezary Żak> Teraz wole w filmie.

<~jumi> Czy pamięta Pan taką scenę (a może takie się nie zdarzają) w serialu Ranczo, której nie udawało się zagrać czysto nawet w kilkunastu podejściach, w jaki sposób radzi sobie Pan w takich chwilach ze stresem, zirytowaniem?
<Cezary Żak> W Ranczu taka scena się nie trafiła, ale w Miodowych latach parę razy przerywaliśmy nagrania ze śmiechu.

<~Aruna666> Co zdecydowanie Pan woli: góry, morze czy Mazury?
<Cezary Żak> Zdecydowanie wolę morze.

<~Aniaa> Czy trudno zagrać scenę, w której występują obaj bliźniacy naraz?
<Cezary Żak> Na początku było trudno grać obu naraz . Teraz jest łatwiej.

<~milasz> Czy zawodowe udawanie pomaga w życiu codziennym?
<Cezary Żak> Nigdy nie gram w życiu.

<~czarnaa>Czy oglada pan ranczo w telewizji?
<Cezary Żak> Oglądam Ranczo regularnie.

<~kinulka> Kiedy zaczął pan swą karierę?
<Cezary Żak> Skończyłem szkołę teatralna w 1985 roku we Wrocławiu.

<~jumi> Czy zdarzyło się Panu wymigać od mandatu za zbyt szybką jazdę dzięki popularności, czy nie jest Pan amatorem szybkiego przemieszczania się samochodem?
<Cezary Żak> Generalnie nie lubię jeździć szybko bo to wymaga skupienia, ale parę razy musiałem wcisnąć gaz do dechy.

<~yoanna> Ile godzin trwa zwykły dzień zdjęciowy rancza?
<Cezary Żak> Dzień zdjęciowy trwa 10-11 godz.

<~jumi> Czy oglądając Ranczo w tvp denerwuje się Pan, widzi, że coś można by zagrać lepiej i wyciąga wnioski, robi jakieś zapiski na przyszłość?
<Cezary Żak> Zawsze wyciągam jakieś wnioski po obejrzeniu filmu. Czasami wściekam się na siebie, czasami na kolegów, czasami na montażystę i reżysera.

<~Aruna666> Ile czasu zajmuje panu kręcenie jednej sceny z pana dublerem żeby potem było wszystko tip top??
<Cezary Żak> To zależy od długości sceny ale mniej więcej 1,5 do 2,5 godz.

<~RUTLAWSKI> Co pan myśli o serialowej Ławeczce i ludzi jej zamieszkujących? xD
<Cezary Żak> Pomysł na ławeczkę jest bardzo trafiony. Zaczerpnięty z tragedii greckiej.

<~kinulka> Jaką bajkę lubił pan w dzieciństwie?
<Cezary Żak> Nie pamiętam bajek z dzieciństwa.

<~jumi> To nigdy nie jest Pan zadowolony? Nie zdarzyło się jeszcze, że po zakończeniu napisów końcowych powiedział Pan sobie w duchu, No ten odcinek udał się w 100%?
<Cezary Żak> Zawsze coś może być lepiej, ale nie jestem też malkontentem.

<Tengel2> Czy jest jakiś zagraniczny reżyser z którym pan chciałbt współpracować??
<Cezary Żak> Nie umiem podać nazwisk. Każdy reżyser który potrafi pracować z aktorem jest wiele wart.

<~czarnaa> Co Pana zdaniem można było by zmienić w dzisiejszym odcinku? co się nie udało? prosimy o szczerość :)
<Cezary Żak> Wątek uwodzenia przez Witebskiego kobiet nie do końca mnie przekonuje.

<~jumi> Czy ma Pan (bądź miał i udało się je pokonać) jakieś nałogi, papierosy, alkohol, telewizja, książka, gotowanie, itp?
<Cezary Żak> Udało mi się pokonać otyłość.

<~Aniaa> Czy zauważył Pan, że z serii na serię Ranczo się zmieniło? Czy uważa Pan, że to dobrze?
<Cezary Żak> Uważam, że obecna seria jest najlepsza pod względem aktorskim. Wielkim odkryciem jest dla mnie Magda Waligórska i Piotrek Pręgowski.

<~Aruna666>Czy zdarzyło się kiedyś Panu ze ktoś na ulicy krzyknął za Panem ‘’Proszę Ksiedza!’’ albo ‘’Panie Wójcie!’’?
<Cezary Żak> Na ulicy na szczęście ludzie znają moje prywatne imię i nazwisko. To moje małe zwycięstwo zawodowe.

<~czarnaa> Co robi teraz PANI KASIA ŻAK???
<Cezary Żak> Kasia jest przy mnie.
<~czarnaa> pozdrawiamy PANIˇ KASIĘ ŻAK!
<Tengel2> pani Kasiu pozdrawiamy!!!
<Cezary Żak> Dziękuję w imieniu Kasi.

<~kinulka> Czy jak np. jest Pan w kościele ludzie tez podchodzą do pana i proszą o autografy?
<Cezary Żak> W kościele nie rozdaję autografów.

<Meg_> A co w pana życiu było największym sukcesem?
<Cezary Żak> Największy mój sukces to moje córki.

<~kinulka> Czy zdarzyło się panu podnieś rękę na kogoś/coś?
<Cezary Żak> Pamiętam, że w szkole podstawowej miałem jakieś epizody bójkowe.

<~Aruna666>Jak już Ranczo się skończy i nie będzie już Rancza i 4 seria się skończy to będzie Pan przyjeżdżał do Jeruzala?? Nawet jak serial nie będzie już kręcony?
<Cezary Żak> Pewnie odwiedzę Jeruzal z samego sentymentu. Poza tym bardzo polubiłem ks. Andrzeja [red. proboszcza parafii Jeruzal].

<Tengel2> Panie Czarku, ostatnim polskim filmem który wzbudził wiele kontrowersji był Katyń. Co pan sądzi o tym filmie?
<Cezary Żak> Katyń bardzo mi się podobał chociaż daleki jestem od rozdrapywania ran.

<~milasz> Gra pani Katarzyny i charakteryzacja na Solejukową to majstersztyk.
<Cezary Żak> Charakteryzacja Kasi to dzieło naszych charakteryzatorek Kingi Krulikowskiej i Kasi Wilk.

<~Aruna666>Czy próbował Pan kiedyś wina Mamrot?
<Cezary Żak> Za mamrotem nie przepadam chociaż wino bardzo lubię.

<~jumi> Białe, czerowne, słodkie, wytrawne?
<Cezary Żak> Wino tylko wytrawne.

<~kinulka> Może nam pan zdradzić coś z następnego odcinka?
<Cezary Żak> Co w następnym odcinku nie wiem. Tak samo czekam jak wy.

<~Aruna666>Czy po tym jak Pani Kasia została ucharakteryzowana na Solejukową to czy po charakteryzacji poznał Pan swoją własną żonę bo czytałem ze Pan Wojciech Adamczyk nie rozpoznał i myślał ze Pani Kasia jest statystką na planie Rancza
<Cezary Żak> Kasi nawet nie rozpoznała własna matka.

<~milasz> Wcale się nie dziwię, całkiem niedawno się połapałem że to pańska żona a serial oglądam od początku.

<Tengel2> Jaki rodzaj książek pan czyta?
<Cezary Żak> Lubię beletrystykę i biografie.

<~jumi> Jaki rodzaj muzyki najbliższy Pana sercu?
<Cezary Żak> Słucham właściwie tylko jazzu i klasyki.

<~Aruna666> Mam pytanie czy Czerepach powróci w 4 serii Rancza??
<Cezary Żak> Czerepach, ku mojemu szczęściu, będzie przez całe 13 odcinków 4 serii.

<~RUTLAWSKI>A czy może wie pan, jaki będzie Czerepach? Czy taki jak w trzeciej serii, czy w pierwszej?
<~Aniaa> Wielu ranczersom podobała się jedynka najbardziej pierwsza. Czy 4. będzie do niej podobna?
<Cezary Żak> Nic nie wiem o 4 serii. Następną serię zaczynamy czytać 27 maja br.

<~rychu92> Czy wie pan ile jeszcze wyjdzie serii Rancza?
<Cezary Żak> Myślę że 4 seria będzie ostatnią.

<~jumi> Czy jest coś w postaciach Księdza i Wójta co Pana irytuje, i wpływa (bądź wpływał) Pan by modyfikować scenariusz?
<Cezary Żak> Scenariusz jest dość dobrze napisany ale czasami zdarz mi się coś zmieniać a właściwie skreślać bo wolę zagrać niż gadać. Najważniejsza jest dla mnie perspektywa roli żeby rozłożyć akcenty dramatyczne.

<ranczersi> Dziękujemy Panu Cezaremu za poświecony czas i odpowiedzi na nasze pytania.
<Cezary Żak> Bardzo dziękuję wszystkim za spotkanie i do zobaczenia!
Ostatnio zmieniony 20 maja 2008, 20:02 przez Marcin, łącznie zmieniany 12 razy.

Reklama

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

19 maja 2008, 9:23

Podziekowałam wczoraj panu Czarkowi za poświecony nam czas. :) Był bardzo zadowolony ze spotkania z nami. Powiedział, że wszystko świetnie się udało i było bardzo miło. :)
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

19 maja 2008, 10:02

czat był super. i pomimo tego że dyskusja nie była moderowana było raczej spokojnie.
i ten grad pytań :D

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

24 maja 2008, 17:53

Bardzo dobry czat :) jeden z lepszych w jakich uczestniczylem :] Szkoda tylko, że nie mogłem być troche dłużej.
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

ODPOWIEDZ