Anna Stępień: Mam wiele wspólnego z Kasią Solejuk

W tym dziale znajdziecie nasze autorskie wywiady z ekipą serialu.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 367 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 712 razy
Kontakt:

10 lip 2012, 19:54

Mam wiele wspólnego z Kasią Solejuk
Anna Stępień w wywiadzie dla Forum Ranczersów
Obrazek
Fot. Anna Stępień (album prywatny).

Od pierwszego ujęcia na planie "Rancza" upłynęło 7 lat. Jak wspominasz swoje pierwsze dni pracy na planie zdjęciowym? To musiało być wyjątkowe przeżycie dla wówczas 8-letniej dziewczynki.

- I takie też było. Co prawda nie odczuwałam i nadal nie odczuwam żadnego stresu stając przed kamerą, ale od samego początku potraktowałam nową rolę poważnie i zawsze starałam się słuchać poleceń. Pamiętam, że pierwszy dzień zdjęciowy spędziłam w dworku Lucy pod opieką Pani Ewy Andrzejewskiej, która tłumaczyła mi sztukę kręcenia filmu i zapoznawała z całą ekipą „Rancza”. Cały dzień minął pośród wspaniałej atmosfery, a ja, jako mała Ania ze zniecierpliwieniem czekałam na kolejne dni zdjęciowe.

Na planie seriali "Ranczo" i "Halo Hans!" spotkałaś wielu znakomitych aktorów i aktorek. Czy możliwość podpatrywania ich pracy z bliska pomogła Ci w przygotowywaniu się do roli Kasi Solejuk? Jak układała się współpraca z serialową rodziną Solejuków?

- Możliwość podpatrywania pracy wielu znakomitych aktorów w znacznym stopniu umożliwiła mi proces samodoskonalenia się, który trwa po dzień dzisiejszy. W moim przypadku mogłam bezpośrednio przyglądać się pracy aktora, poznawać tajniki aktorstwa i brać czynny udział w scenach, co w dużej mierze, pomimo tak młodego wieku pozwoliło mi zrozumieć podstawy zasad gry w filmie.
Pani Kasia i Pan Sylwester dawali mi wiele wskazówek, które w późniejszym czasie okazywały się niezwykle przydatne. Pomimo tego, że jestem jedyną dziewczyną w rodzeństwie, zawsze potrafiłam wraz z filmową szóstką braci nawiązać temat do wspólnych rozmów i wtedy również do zabaw (bo przecież należy w jakiś odpowieni sposób zagospodarowywać czas pomiędzy ujęciami). :)

Obrazek
Fot. Danuta Grzegorczyk. Anna Stępień z serialowymi rodzicami na planie pierwszej serii "Rancza".

Jakim reżyserem jest Wojciech Adamczyk? Czy najmłodsza część ekipy czuje duży respekt przed "Szeryfem"?

- Pan Wojciech Adamczyk jest reżyserem niezwykle cierpliwym, wyrozumiałym, z naprawdę ogromnym poczuciem humoru. W moich oczach Pan Wojtek stanowi autorytet (myślę, że większość ludzi podziela moje zdanie), jednak respekt przed „Szeryfem” proszę nie mylić czasami ze strachem(jest to rzecz zupełnie nie do pomyślenia). Jako osoba niezwykle komunikatywna potrafi nawiązać bardzo dobry kontakt ze mną jak i z filmowymi braćmi.

Kasia Solejuk to bardzo mądra, spokojna i grzeczna dziewczyna. Na ile te cechy charakteru serialowej postaci są Tobie bliskie?

- Hehe tak, to prawda. Kasia Solejuk niewątpliwie posiada te wszystkie cechy, które w pewnym stopniu odzwierciedlają mnie samą. Nauka w moim przypadku stanowi priorytet i pewnie pozostanie to niezmienne na długie lata. Jestem osobą bardzo wymagającą wobec siebie. Spokój... tak to zdecydowanie jedna z moich cech. W każdej sytuacji staram się przynajmniej zachowywać opanowanie i racjonalne myślenie, ale niestety czasami emocje biorą górę. Z filmową Kasią łączy mnie bardzo wiele. Tak jak ona jestem (tak mi się przynajmniej wydaje) grzeczna i zdyscyplinowana, lecz w każdej sprawie posiadam własne, niezależne zdanie. Co stanowi moją nieodłączną całość.

Obrazek

W szóstym sezonie "Rancza" scenarzyści wątki młodzieżowe przenieśli głównie do dworku Lucy. Brakowało nam scen z udziałem Kasi, Szymka i Marianka. Czy możemy mieć nadzieję, że spotkamy się jeszcze z szybko dorastającymi Solejukami w siódmej lub ósmej transzy serialu?

- W szóstej serii „Rancza” zabrakło niestety scen z naszym udziałem, ale mam szczerą nadzieję, że w siódmej i ósmej serii ulegnie to zmianie. Póki co niestety nie posiadam jeszcze żadnych informacji na temat mojego udziału w następnej transzy.

Bardzo nas ciekawi, jak zareagowali Twoi bliscy, rodzina, znajomi, nauczyciele po tym, jak zobaczyli znajomą Anię na ekranie. Czy telewizyjna popularność w środowisku równieśniczym ma więcej plusów czy minusów?

- Oczywiście, że rodzinę, grono najbliższych przyjaciół i znajomych ucieszyła ta wiadomość. Na początku byli bardzo zaskoczeni, lecz cieszyli się wspólnie moim szczęściem. Rzeczą następującą i kategorycznym minusem było pojawienie się cienia zazdrości, które szczerze mówiąc nie wiem czy przejawia się po dzień dzisiejszy czy też nie. Ja sama potraktowałam rolę Kasi Solejuk jako zupełnie nowe doświadczenie i przygodę. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że „Ranczo” osiągnie tak dużą popularność.

Obrazek

Kilkukrotnie brałaś udział w warsztatach aktorskich w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Czego mogą się nauczyć młodzi adepci sztuki teatralnej na takich zajęciach? Czy swoją zawodową przyszłość wiążesz z pracą na scenie i przed kamerą?

- Właśnie stosunkowo niedawno, bo zaledwie 4 dni temu, zakończyłam po raz czwarty tygodniowy pobyt na warsztatach teatralnych w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Na tego typu zajęciach poznajemy podstawy gry, zarówno w teatrze jak i w filmie (m.in. ruch sceniczny, świadomość ciała, wiarygodność odgrywanej roli itp.). Oczywiście warsztatom towarzyszy wspaniała atmosfera, którą tworzą zarówno prowadzący jak i moi pozytywnie nastawieni do życia - rówieśnicy! Wbrew pozorom są to zajęcia bardzo nieprzewidywalne i niebanalne, które uświadamiają młodym ludziom, że nie należy postępować według stałych, utartych schematów. Myślę, że teatr i telewizja są mi na tyle bliskie, że w przyszłości w pewien sposób będę chciała wiązać z nimi przyszłość. Na razie nie podjęłam jeszcze decyzji o wyborze liceum, więc o ostatecznym wyborze „życiowego zajęcia” nie ma co mówić. Jedno wiem na pewno – zamierzam z wykonywanego zawodu czerpać maksimum satysfakcji, bo chyba właśnie ona nadaje całości sens.

Z jakim aktorem lub aktorką chciałabyś wystąpić w jednym filmie i dlaczego? Kto jest aktorskim "guru" dla Anny Stępień?

- To bardzo trudne pytanie, ponieważ miałam okazję współpracować z tyloma wspaniałymi aktorami, że naprawdę nie jestem w stanie dokonać wyboru. Pani Katarzyna Żak, z którą zagrałam parę fantastycznych scen posiada te wszystkie cechy charakteru, umiejętności i ogromny warsztat pracy, które są niezbędne w wykonywaniu tego specyficznego zawodu. Pani Kasia dawała mi wiele cennych rad, które starałam się w odpowiedni sposób wykorzystywać. Miałam okazję pracować również z Panią Iloną Ostrowską czy też Panem Pawłem Królikowskim, którzy mnie inspirują i motywują do dalszego działania. Zdecydowanie trójka tych wspaniałych aktorów stanowi dla mnie niekwestionowany wzór do naśladowania.

Obrazek

"Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy." Czy ta myśl wybitnej polskiej powieściopisarki Marii Dąbrowskiej sprawdza się w Twoim życiu?

- Oczywiście, że tak. :) Marzenia mają już taki zwyczaj spełniania się w najmniej oczekiwanym momencie i w najmniej przewidywalny sposób. Ale przecież taka forma przysparza nam najwięcej radości i szczęścia! Przyszłości w końcu nie można przewidzieć i zaplanować.

Często dostajemy maile od młodych fanów "Rancza", w których pytają nas jak rozpocząć swoją przygodę z aktorstwem. Co można poradzić młodym ludziom, którym marzy się kariera aktorska?

- Cóż.. hehe nie chciałabym sobie robić konkurencji, ale myślę, że na starcie należy uzbroić się w cierpliwość, bez której człowiek może się szybko załamać. Z pewnością dalszemu rozwojowi pomaga udział w takich warsztatach teatralnych, jak i zarówno w castingach. Natomiast na przesłuchaniach mile widziana i bardzo ceniona jest naturalność.

Wreszcie rozpoczęły się wakacje i wielu z nas planuje bliższe lub dalsze podróże. Skądinąd wiemy, że odwiedziłaś już wiele pięknych zakątków Polski i Europy. Które z tych miejsc zrobiło na Tobie największe wrażenie, a do którego chciałabyś wybrać się w przyszłości?

- Hmm to naprawdę ciekawe pytanie, ponieważ ja akurat stanowię ten typ osoby, która nie lubi bezczynnie siedzieć w domu. Trzymam się zasady, że z życia trzeba czerpać garściami. W ostatnim czasie odbyłam podróż do Włoch i Francji. Moim ulubionym miejscem do którego pewnie jeszcze nie raz powrócę jest Wenecja. Klimat, specyficzna kulturowość, kolorowe maski na uliczkach, z których akurat jedna znajduje się u mnie w pokoju na ścianie. To wszystko robi ogromne wrażenie. A tegoroczne wakacje zamierzam spędzić w górach, ponieważ kocham piesze wędrówki.

Obrazek

Bardzo dziękujemy Ci Aniu za rozmowę, gorąco pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji.

- Dziękuję, pozdrawiam i również życzę wszystkim udanych wakacji!
Forum Ranczersów

Reklama

Awatar użytkownika
brk
Nowicjusz
Nowicjusz

12 lip 2012, 14:56

Wywiad przyjemnie się czyta, a Anna wygląda świetnie. Bardzo ładna jest :ok. Szkoda, że w V serii było dzieci Solejuków tak mało.
Pozdrawiam wszystkich RANCZERSÓW serdecznie :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

13 lip 2012, 8:44

Świetny wywiad Obrazek
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Greeneyes
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy

07 sie 2012, 13:36

Cały wywiad bardzo przyjemnie się czyta :ok :ok

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

14 sie 2012, 12:15

Jestem pod wrażeniem - myślałem że Ania to dziewczynka z Jeruzala, której udało się dołączyć do obsady, a tu widzę że rośnie nam profesjonalna aktorka! Powodzenia w dalszej karierze!
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy

15 sie 2012, 11:04

Świetny wywiad :ok życzę udanej kariery !! .

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

21 paź 2012, 12:55

Wywiad jak najbardziej zaliczony do udanych:)
Miło się czytało ten wywiad.
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

14 sie 2013, 18:10

Bardzo dobry wywiad. Można powiedzieć że Ania wychowała się na planie Rancza :)

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

14 sie 2013, 18:39

świetny wywiad ;) :good:
Obrazek Strona Parafii św. Wojciecha B.i.M. w Jeruzalu Obrazek http://www.jeruzal1.parafia.info.pl

red2
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

08 sty 2014, 2:47

Fajny wywiad i przepiękna sesja zdjęciowa!
Dlaczego kredyty bez BIK cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim po taki kredyt samochodowy Warszawa http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl/kredyty-samochodowe może sięgnąć właściwie każda pełnoletnia osoba. Nie istnieją wymogi w tym zakresie.

ODPOWIEDZ