Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Wpadki w Ranczu

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 296 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 140 razy

16 lis 2016, 21:59

A pamięta Pani ,że ja na to jakiś czas temu zwróciłem uwagę....I wtedy było nie nie ...
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Reklama

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

16 lis 2016, 22:15

Napisałam, że o to czy wpadka, czy nie musimy zapytać scenarzysty. A to, że się da i na Prezydenta bez kwalifikacji to wszystko jest możliwe.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

16 lis 2016, 22:23

Pani Małgosiu...Jak zwykle się nie rozumiemy...Miałem na myśli ,że już dawno porównałem w postach Dyzmę do Senatora;) Pzdr

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

16 lis 2016, 23:44

To, że nie został ministrem, to nie musi od razu oznaczać, że nie został posłem. Jak było ślubowanie to też pojechał i to był moment, w którym się dowiedzieliśmy między wierszami o jego nowej roli. Jednak rzeczywiście szkoda, że twórcy nie pokazali tego jasno, tylko tak jakby pominęli.

Eldo
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 lis 2016, 8:01

może nie wiedzieli jak to pokazać, najlepiej radzić się kogoś od wizerunku taki jak http://wsstudio.pl prawda? po co się trudzić na siłę ;p
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 10:24 przez Eldo, łącznie zmieniany 1 raz.

Pabfer
Super User
Super User

18 lis 2016, 23:57

Bo za to im płacą. Wystarczyło wspomnieć w kilku rozmowach nawet jak nie chcieli kombinować z kręceniem scen.

Pabfer
Super User
Super User

18 lis 2016, 23:57

Bo za to im płacą. Wystarczyło wspomnieć w kilku rozmowach nawet jak nie chcieli kombinować z kręceniem scen.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

20 lis 2016, 15:31

dla mnie jest jasne że Kozioł posłem był, PPU miała niezły procent, więc i siłą rzeczy i Czerepach, i Więcławski i Kozioł posłami zostali. A to że prezes nie chciał żadnego stołka to inna para kaloszy. Dodatkowo gdyby o wszystkim się miało mówić wprost to było by gadanie wprost a nie serial. Widocznie scenarzysta uznał że ta informacja nie jest niezbędna widzowi, bo miał w zanadrzu inną.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User

20 lis 2016, 16:10

mc_flay1 pisze:Dodatkowo gdyby o wszystkim się miało mówić wprost to było by gadanie wprost a nie serial.
Dlaczego to rozróżniasz? Przecież to może iść razem.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

20 lis 2016, 17:31

może, tylko może ale wcale nie musi.Chyba lepiej że nie jest wykładane wszystko wprost jak kawa na ławę bo w pewnym momencie byłoby to po prostu nudne. A czy jest powiedziane na przykład wprost że Czerepach został posłem?
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User

20 lis 2016, 20:12

Jak się tak głębiej zastanowić, to masz rację :D

cap
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 lis 2016, 0:48

Milla-nowa pisze:
zyciak pisze:Wpadka? Nie wpadka? Na pewno duża nieścisłość, przynajmniej dla mnie. W ostatnim odcinku - "Klauzula Sumienia", prezes PPU wzywa dyrektorkę i nakazuje jej przygotowanie z zakresu WOS. Jakim cudem to możliwe, skoro od odcinka 53 - "Msza Obywatelska" wiemy, że Wiesława Oleś uczy matematyki?
Ale przecież on nie ją imiennie wzywa, tylko każe siebie nauczyć, niekoniecznie poprzez Dyrektorkę! Ona ma to tylko zorganizować! A nawet gdyby - w wiejskich gimnazjach matematyk nawet wuefu nauczy :D

Ja inną wpadkę w tym odcinku wypatrzyłam - w rozmowie z Koziołem (odnośnie "kwalifikacji prezydenckich") Czerepach wspomina, że przecież jako wójt Kozioł również szczególnych kwalifikacji nie miał i "dało się". Jako senator też nie miał i "dało się".... oraz jako poseł też nie miał i "dało się".... Jakie "dało się"???? Kozioł nigdy posłem nie został! na własne życzenie zresztą. Sam zdziwionemu Czerepachowi ("a dla siebie Prezes żadnej funkcji nie przewiduje") powiedział, że go parlament mało obchodzi i zapytał, o najbliższe wybory.
Obrazek

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 538 razy

21 lis 2016, 6:40

Akcja odcinka 129 toczyła się tuż przed świętami. Liści na drzewach już właściwie nie ma wtedy lub są żółte. W lesie wszystko OK było, ale.... scena odcinka na ławeczce... drzewo zieloniutkie między sklepem a kościołem jak w lecie a ławeczkowicze w kurtkach :P

Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

21 lis 2016, 8:04

:rechot: Fajne :rechot:

toporek
Nowicjusz
Nowicjusz

21 lis 2016, 13:39

A propos tego posłowania wpadłem tutaj zapytać o jedną rzecz (jak było to przepraszam). Za czasów jak Kozioł był jeszcze senatorem a posterunkowy źle zrozumiał instytucję immunitetu Czerepach powiedział, że w Wilkowyjach immunitet ma tylko pan senator i on. W jaki sposób niby Czerepach miał mieć immunitet skoro przysługuje on tylko posłom i senatorom?

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

21 lis 2016, 19:04

Czerepach specjalnie tak powiedział, wykorzystując niewiedzę Staśka.
Tym samym dyrektor biura senatorskiego stał się nietykalny :)

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

21 lis 2016, 19:07

toporek pisze:A propos tego posłowania wpadłem tutaj zapytać o jedną rzecz (jak było to przepraszam). Za czasów jak Kozioł był jeszcze senatorem a posterunkowy źle zrozumiał instytucję immunitetu Czerepach powiedział, że w Wilkowyjach immunitet ma tylko pan senator i on. W jaki sposób niby Czerepach miał mieć immunitet skoro przysługuje on tylko posłom i senatorom?

To nie było tak. Stasiek zapytał co to jest immunitet a po tym jak mu Czerepach wytłumaczył to zapytał coś w stylu "to tutaj immunitet ma tylko pan senator i pan?" na co czerepach (wykorzystując niewiedzę staśka i zapewniając sobie nietykalność) odpowiedział "tak pan senator i ja"

PanieRanczo
Nowicjusz
Nowicjusz

22 lis 2016, 16:16

coś mi się wydaje że w serii 8, w odcinku 2 (Wykapany ojciec) papieros Kozioła przeskakuje z ręki do ręki
Nr 1 - przed cięciem, ma papieros w lewej
Nr 2 - po cięciu już ma w prawej
Ciężko to zauważyć bo znów jest cięcie i zmiana kamery, ale mini - wpadka jest.

Obrazek

Pabfer
Super User
Super User

27 lis 2016, 14:46

Co o tym myślicie? Przeoczyłem coś?

W poprzedniej serii mówili, że mają się odbyć przyspieszone wybory parlamentarne, a zaraz po nich prezydenckie. I co z tymi wyborami parlamentarnymi? Czerepach miał być pełnym premierem i co? Kim on teraz jest?

Jak Wójt zostanie Prezydentem, to Czerepach będzie premierem- wiadomo. Ale teraz jest v-ce czy nie?

Ważna sprawa, a twórcy zapomnieli.

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

27 lis 2016, 15:51

Zgadza się, w poprzedniej serii Ola w rozmowie z Czerepachem i Lodzią mówiła, że będą przyśpieszone wybory parlamentarne, rząd nie zdąży się skompromitować, więc z rozpędu walczą o prezydenta. W tej serii im się coś pokiełbasiło bo pierwsze są wybory prezydenckie a dalej parlamentarne, dlatego tak Czerepach stresuje się zniknięciem Kozioła bo to może pokrzyżować plany całej partii. A kim jest czerepach? Chyba dalej vicepremierem. Była rozmowa księży na plebanii z której wynikało, że ppu miało wystąpić z rządu, ale coś tam się podziało i dalej są na swoich stanowiskach do wyborów.

Edit: w 2 odcinku 10 sezonu gdzieś od 10 minuty jest rozmowa ks macieja z biskupem w której jest wyjaśniony i kalendarz wyborczy i aktualna sytuacja rządu.

ODPOWIEDZ