Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

Wpadki w Ranczu

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 538 razy

25 wrz 2016, 10:41

zyciak pisze:Odcinek 47 ma tytuł "W samo popołudnie " !!!
To jest prawidłowy tytuł odcinka. :) Nie dziwię się, że wiele osób myli ten tytuł z tytułem westernu "W samo południe", skoro TVP podaje w programie TV i na swoich stronach błędny tytuł. Sam kiedyś tak też myślałem. Mam nadzieję, że teraz przy kolejnym powrocie do tego tematu kolejne osoby, zwłaszcza nowi Ranczersi dowiedzą się jaki prawdziwy tytuł ma odc 47. :) A na dowód tego, jeśliby ktoś dawno nie oglądał tego odcinka zrobiłem screen z vod.tvp.pl. Ale niestety obok przy opisie odcinka jest już... błędny tytuł... :bosz:
Obrazek

Reklama

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

25 wrz 2016, 10:48

Akurat w tej chwili leci ten odcinek na TVP seriale :D - oglądam :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

25 wrz 2016, 10:51

zwracam honor sam sprawdzilem i żeczywiscie "w samo popołudnie" :)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 296 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 140 razy

25 wrz 2016, 12:46

::))) Rzeczywiście:::))
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

06 lis 2016, 21:28

Nie wpadka, a ciekawostka z dzisiejszego odcinka (127, Dominator)
Podczas telewizyjnej debaty między urzędującym prezydentem a Pawłem Koziołem używany jest ten sam dżingiel - przerywnik muzyczny, który pojawiał się w lokalnym Radiu Wilkowyje :)
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 519 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

14 lis 2016, 7:50

Wpadka? Nie wpadka? Na pewno duża nieścisłość, przynajmniej dla mnie. W ostatnim odcinku - "Klauzula Sumienia", prezes PPU wzywa dyrektorkę i nakazuje jej przygotowanie z zakresu WOS. Jakim cudem to możliwe, skoro od odcinka 53 - "Msza Obywatelska" wiemy, że Wiesława Oleś uczy matematyki?

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

14 lis 2016, 15:46

Widocznie Prezes jest niezorientowany kto od czego jest, a przywykł do tego, że rozmawia z szefami.

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

14 lis 2016, 18:54

zyciak pisze:Wpadka? Nie wpadka? Na pewno duża nieścisłość, przynajmniej dla mnie. W ostatnim odcinku - "Klauzula Sumienia", prezes PPU wzywa dyrektorkę i nakazuje jej przygotowanie z zakresu WOS. Jakim cudem to możliwe, skoro od odcinka 53 - "Msza Obywatelska" wiemy, że Wiesława Oleś uczy matematyki?
Nad tym samym się zastanawiałam - żeby trzymało się kupy, można to wytłumaczyć dwojako: albo (tak, jak Pabfer powiedział) Kozioł jest niezorientowany w tym, czego uczy Olesiowa (chociaż sama zainteresowana nie zaprzeczyła stwierdzeniu, że uczy WOSu), albo dyrektorka uczy dwóch przedmiotów: zarówno matematyki, jak i WOSu (rzadkie, ale prawdopodobnie możliwe do wykonania).

Inna nieścisłość: mam wrażenie, że w odc. 126 Edukacyjne dylematy Karat sugeruje, że pierwsza lekcja Solejukowej jest dopiero przed nią, przy czym odcinek wcześniej Kazimiera przeprowadziła już swoje pierwsze zajęcia - jednak nie chciałabym mówić o tym, jako o jawnej wpadce, bo muszę to jeszcze raz obejrzeć i przeanalizować.
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

14 lis 2016, 20:20

A może Karat też nie wiedział czy Solejukowa już coś prowadziła albo to była pierwsza lekcja z konkretną klasą.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 429 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

14 lis 2016, 22:27

Aniciawaszka pisze:
zyciak pisze:Wpadka? Nie wpadka? Na pewno duża nieścisłość, przynajmniej dla mnie. W ostatnim odcinku - "Klauzula Sumienia", prezes PPU wzywa dyrektorkę i nakazuje jej przygotowanie z zakresu WOS. Jakim cudem to możliwe, skoro od odcinka 53 - "Msza Obywatelska" wiemy, że Wiesława Oleś uczy matematyki?
Nad tym samym się zastanawiałam - żeby trzymało się kupy, można to wytłumaczyć dwojako: albo (tak, jak Pabfer powiedział) Kozioł jest niezorientowany w tym, czego uczy Olesiowa (chociaż sama zainteresowana nie zaprzeczyła stwierdzeniu, że uczy WOSu), albo dyrektorka uczy dwóch przedmiotów: zarówno matematyki, jak i WOSu (rzadkie, ale prawdopodobnie możliwe do wykonania).
Ja też się nad tym zastanawiałem, bo dyrektorka w odc. 53 wyraźnie mówi : "Panie Myćko ja matematyki w szkole uczę, to do ośmiu umiem policzyć" .Ale z drugiej strony to ja sam miałem w szkole nauczyciela, który uczył historii i WOSu, następną która uczyła chemii i WOSu i jeszcze jedną która uczyła matematyki i informatyki, więc mnie to akurat nie dziwi .Tylko czemu nigdy wcześniej o tym wzmianki nie było?

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

14 lis 2016, 23:12

strazak210 pisze: Ja też się nad tym zastanawiałem, bo dyrektorka w odc. 53 wyraźnie mówi : "Panie Myćko ja matematyki w szkole uczę, to do ośmiu umiem policzyć" .Ale z drugiej strony to ja sam miałem w szkole nauczyciela, który uczył historii i WOSu, następną która uczyła chemii i WOSu i jeszcze jedną która uczyła matematyki i informatyki, więc mnie to akurat nie dziwi .Tylko czemu nigdy wcześniej o tym wzmianki nie było?
Pewnie nie wspomniano o tym bo nie było takiej potrzeby.
Moim zdaniem dyrektorka uczy matematyki i WOS-u. Chociaż zazwyczaj WOS-u uczy historyk, ale widocznie różnie to bywa. :)

Added in 31 minutes 9 seconds:
A tak ogólnie, to kiedyś trochę było tych wpadek, A teraz trzeba mieć sokole oko żeby coś wypatrzeć. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

16 lis 2016, 19:56

Ale przecież on nie ją imiennie wzywa, tylko każe siebie nauczyć, niekoniecznie poprzez Dyrektorkę! Ona ma to tylko zorganizować! A nawet gdyby - w wiejskich gimnazjach matematyk nawet wuefu nauczy :D

Ja inną wpadkę w tym odcinku wypatrzyłam - w rozmowie z Koziołem (odnośnie "kwalifikacji prezydenckich") Czerepach wspomina, że przecież jako wójt Kozioł również szczególnych kwalifikacji nie miał i "dało się". Jako senator też nie miał i "dało się".... oraz jako poseł też nie miał i "dało się".... Jakie "dało się"???? Kozioł nigdy posłem nie został! na własne życzenie zresztą. Sam zdziwionemu Czerepachowi ("a dla siebie Prezes żadnej funkcji nie przewiduje") powiedział, że go parlament mało obchodzi i zapytał, o najbliższe wybory.
Obrazek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 538 razy

16 lis 2016, 20:17

Milla-nowa pisze:A nawet gdyby - w wiejskich gimnazjach matematyk nawet wuefu nauczy :D
Matematyk wuefu to jeszcze może, ale odwrotnie wuefista matematyki raczej nie :rechot:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

16 lis 2016, 20:35

Milla-nowa pisze: Ja inną wpadkę w tym odcinku wypatrzyłam - w rozmowie z Koziołem (odnośnie "kwalifikacji prezydenckich") Czerepach wspomina, że przecież jako wójt Kozioł również szczególnych kwalifikacji nie miał i "dało się". Jako senator też nie miał i "dało się".... oraz jako poseł też nie miał i "dało się".... Jakie "dało się"???? Kozioł nigdy posłem nie został! na własne życzenie zresztą. Sam zdziwionemu Czerepachowi ("a dla siebie Prezes żadnej funkcji nie przewiduje") powiedział, że go parlament mało obchodzi i zapytał, o najbliższe wybory.
Obejrzałam jeszcze raz ten fragment rozmowy Czerepacha i Kozioła i faktycznie Czerepach mówi "Potem prezes posłem został." Niezła wpadka. :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

16 lis 2016, 20:58

A może Czerepach chciał sprawdzić czy Kozioł miał świadomość jakie funkcje sprawował :idea:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

16 lis 2016, 21:27

jacek pisze:A może Czerepach chciał sprawdzić czy Kozioł miał świadomość jakie funkcje sprawował :idea:
Czerepach raczej mówił o tych funkcjach Kozioła z wielkim przekonaniem jakby sam w to wierzył. :)
A czy Kozioł ma świadomość jakie funkcje sprawował i co go czeka to nie wiadomo :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

16 lis 2016, 21:32

Pewnie tak z rozpędu wyszło Czrepachowi z tym posłowaniem...I myślę ,że to nie wpadka lecz celowy zabieg scenarzysty ... :idea:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

16 lis 2016, 21:43

Ja myślę, że to jednak wpadka bo chyba Czerepach doskonale wie jakie jego Prezes funkcje sprawował. :D

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

16 lis 2016, 21:49

A jak Czerepach użył celowo tych słów o "posłowaniu" bo i tak wiedział ,że Kozioł nic nie połapie a chciał go podnieść na duchu...,Że się da i na Prezydenta bez kwalifikacji :idea: :idea: :idea:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User

16 lis 2016, 21:56

To chyba o to musimy zapytać scenarzysty. :D Ostatnio jeszcze raz przeczytałam sobie "Karierę Nikodema Dyzmy" i wypisz, wymaluj Kozioł. Tak więc wszystko jest możliwe. :D

ODPOWIEDZ