Od wójta do prezydenta? Nie...

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.

Czy waszym zdaniem Paweł Kozioł(PPU) ma szansę wygrać nadchodzące wybory prezydenckie?

Tak
7
29%
Tak, ma szansę wygrać choć z drobnymi przeszkodami
7
29%
Nie
2
8%
Nie, zrezygnuje z kandydowania by poświęcić więcej czasu swojej rodzinie
0
Brak głosów
Wszystkie afery PPU wyjdą na jaw i Kozioł razem z Czerepachem pójdą na dno
8
33%

Liczba głosów: 24
SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

08 cze 2015, 22:28

Temat ten ma za zadanie poruszyć główny wątek polityczny w Ranczu mianowicie kandydowanie Kozioła na prezydenta.
Czy uważacie że to możliwe? Czy Scenarzyści posuną się do takich "sukcesów" postaci w Ranczu? Jeśli tak się stanie to może ujrzymy w ostatnim odcinku również Papieża Piotra Kozioła :D
Ja uważam przynajmniej w przypadku kandydowania na prezydenta że Koziołowi się to nie uda a samo PPU upadnie. Dlaczego tak uważam? Kilka powodów:
1-Machlojki polityczne przekręty Czerepacha i samego Prezesa muszą wyjść kiedyś na jaw w ten czy inny sposób
2-Byłby to pewien rodzaj sprawiedliwości. W końcu jak pisałem wyżej Czerepach z Pawłem nigdy uczciwi nie byli a już na pewno nie Czerepach ;) Więc upadek na sam dół byłby sprawiedliwy.
3-Kto nie chciałby zobaczyć "Wójta" i Czerepacha na ławeczce popijających Mamrota z wykrzywionymi minami? (Tak wiem to do powodów się nie zalicza :P )
Ostatnio zmieniony 10 cze 2015, 19:46 przez SenatorPPU, łącznie zmieniany 1 raz.

Reklama

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

08 cze 2015, 22:43

Paweł Kozioł na początku wójt Wilkowyj, a teraz na prezydenta Polski? Proboszcz Piotr Kozioł został biskupem POMOCNICZYM i co dalej? Może Sądecki na emeryturę, a on biskupem, a potem papieżem? to LEKKA przesada. :rechot:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz

08 cze 2015, 22:49

Piotr Kozioł-Polak który został Papieżem :D Albo szykuje się lot w dół dla Pawła Kozioła albo zostanie prezydentem, i możemy się spodziewać samego papieża w Ranczu(jeśli ten pierwszy zostanie prezydentem to znaczy że wszystko jest już możliwe) :lol: . Choć mam nadzieję że aż tak daleko to nie zabrnie i moje spekulacje dotyczące wyborów na prezydenta w przyszłej serii się sprawdzą, przynajmniej w pewnej części.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

08 cze 2015, 23:03

A ja tak sobie myślę, że jeśli chodzi o cały wątek polityczny to na pewno czeka nas wielkie zaskoczenie czyli znak rozpoznawczy Rancza. Mając w perspektywie, że jest to ostatnia seria to owszem Kozioł może zostać prezydentem, jak najbardziej. Gdyby tak się stało to moim zdaniem głównym przesłaniem od Scenarzysty byłoby uzmysłowienie jacy ludzie znajdują się na najwyższych stanowiskach w państwie. Że tak naprawdę każdy może kierować państwem kto ma dobre zaplecze pr-owo - wszelakie - takiego np. Czerepacha, który z takiego jak sam określił "buraka" zrobił męża stanu. I faktycznie dopuszczam w świadomości, że tak może się wątek polityczny w Ranczo zakończyć.

Jednak z drugiej strony myślę, że większym zaskoczeniem byłaby taka sytuacja, której w tej chwili nikt nie bierze pod uwagę. Jakby nie patrząc Kozioł ma rodzinę z główną składową czyli żoną na czele. Żoną, która od dobrych trzech serii prowadzi podwójne życie na całego można rzec. Więc ten stan chyba też nie będzie wiecznie trwać i jakoś się to wreszcie zakończy. I tutaj pojawia się pytanie jak? Może Kozioł nagle w ferworze kampanii nagle dostrzeże, że jednak Żona to jest coś co może stracić (bo aż dziwne, że romans tak długi Haliny i Magistra jeszcze do Kozioła nie dotarł) - analogia do Czerepacha i Lodzi w IV serii - i np. sam wycofa się z wyborów? No chyba, że dalej potraktują Halinę jako "figurantkę" przy boku Kozioła, jednak myślę, że z tej pary dałoby się krztę uczuć wyszarpać. W tej chwili wydaje się to abstrakcyjne, jednak jak się dłużej zastanowić... czemu by nie?

Owszem zawsze istnieje opcja, że zwyczajnie przegrywa, obrywają za swoje wszystkie machlojki bo wiadomo "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy" i wracają z Czerepachem do Wilkowyj wtedy szukając pocieszenia w rodzinie, jednak moim zdaniem to aż tak zaskakujące by nie było.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

08 cze 2015, 23:12

Gdyby miało powstać jeszcze wiele serii, to taki ruch byłby grubą przesadą, ale na finał 10. Serii jest to idealne zagranie. Trzeba zakończyć z przytupem!
SenatorPPU pisze: 3-Kto nie chciałby zobaczyć "Wójta" i Czerepacha na ławeczce popijających Mamrota z wykrzywionymi minami? (Tak wiem to do powodów się nie zalicza :P )
Czerepach już pił w 14. odcinku (a w jakimś innym nawet ksiądz, więc Wójt już nie musi :D ).

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

08 cze 2015, 23:17

Ale Czerepach z Koziołem na ławeczce z mamrotem dyskutujący o swojej świetlanej karierze w perspektywie niedawnej porażki to mogłoby być interesujące. A jeszcze tacy Aktorzy? Byłby popis aktorstwa w najwyższym wykonaniu. Natomiast stała obsada Rycerzy Zakonu Mamrota mogliby to jeszcze idealnej skomentować. Ja tam bym była baaaardzo za taką sceną ;)

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz

08 cze 2015, 23:23

Kasiaaa pisze:Jednak z drugiej strony myślę, że większym zaskoczeniem byłaby taka sytuacja, której w tej chwili nikt nie bierze pod uwagę. Jakby nie patrząc Kozioł ma rodzinę z główną składową czyli żoną na czele. Żoną, która od dobrych trzech serii prowadzi podwójne życie na całego można rzec. Więc ten stan chyba też nie będzie wiecznie trwać i jakoś się to wreszcie zakończy. I tutaj pojawia się pytanie jak? Może Kozioł nagle w ferworze kampanii nagle dostrzeże, że jednak Żona to jest coś co może stracić (bo aż dziwne, że romans tak długi Haliny i Magistra jeszcze do Kozioła nie dotarł) - analogia do Czerepacha i Lodzi w IV serii - i np. sam wycofa się z wyborów? No chyba, że dalej potraktują Halinę jako "figurantkę" przy boku Kozioła, jednak myślę, że z tej pary dałoby się krztę uczuć wyszarpać. W tej chwili wydaje się to abstrakcyjne, jednak jak się dłużej zastanowić... czemu by nie?
Podoba mi się twój pomysł z "wyeksploatowaniem" wątku Haliny i Magistra. Szczerze powiedziawszy nie wziąłem go pod uwagę właśnie głównie przez to że nie wyobrażałem sobie że Kozioł mógłby się aż tak poświęcić dla rodziny. Jeśli mieliby wykorzystać ten wątek na zakończenie Rancza to byłoby to ciekawe zakończenie obu tych wątków.

Jednak najbardziej trzymam się zakończenia z hukiem czyli mocnego upadku Kozioła i Czerepacha "Wchodząc po szczeblach kariery nie zapominaj o tych których mijasz na swojej drodze, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał." Więc cały czas liczę na takie mocne zakończenie. Może dołączą do zespołu Pietrka :D

Awatar użytkownika
Akryl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

08 cze 2015, 23:53

Zadecydowanie jestem na NIE. Po prostu to byłaby już lekka przesada. Podkreślam to po raz kolejny, więcej PROSTOTY, w tym tkwił urok Rancza.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

09 cze 2015, 0:11

SenatorPPU pisze:
Kasiaaa pisze:Jednak z drugiej strony myślę, że większym zaskoczeniem byłaby taka sytuacja, której w tej chwili nikt nie bierze pod uwagę. Jakby nie patrząc Kozioł ma rodzinę z główną składową czyli żoną na czele. Żoną, która od dobrych trzech serii prowadzi podwójne życie na całego można rzec. Więc ten stan chyba też nie będzie wiecznie trwać i jakoś się to wreszcie zakończy. I tutaj pojawia się pytanie jak? Może Kozioł nagle w ferworze kampanii nagle dostrzeże, że jednak Żona to jest coś co może stracić (bo aż dziwne, że romans tak długi Haliny i Magistra jeszcze do Kozioła nie dotarł) - analogia do Czerepacha i Lodzi w IV serii - i np. sam wycofa się z wyborów? No chyba, że dalej potraktują Halinę jako "figurantkę" przy boku Kozioła, jednak myślę, że z tej pary dałoby się krztę uczuć wyszarpać. W tej chwili wydaje się to abstrakcyjne, jednak jak się dłużej zastanowić... czemu by nie?
Podoba mi się twój pomysł z "wyeksploatowaniem" wątku Haliny i Magistra. Szczerze powiedziawszy nie wziąłem go pod uwagę właśnie głównie przez to że nie wyobrażałem sobie że Kozioł mógłby się aż tak poświęcić dla rodziny. Jeśli mieliby wykorzystać ten wątek na zakończenie Rancza to byłoby to ciekawe zakończenie obu tych wątków.

Jednak najbardziej trzymam się zakończenia z hukiem czyli mocnego upadku Kozioła i Czerepacha "Wchodząc po szczeblach kariery nie zapominaj o tych których mijasz na swojej drodze, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał." Więc cały czas liczę na takie mocne zakończenie. Może dołączą do zespołu Pietrka :D
No tak bo w dzisiejszej perspektywie to jest rozwiązanie prawie, że nierealne chociaż z drugiej strony byłoby moim zdaniem bardzo zaskakujące. I takie trochę z przesłaniem, że "grunt to rodzina" nawet u takiego zapatrzonego na władzę faceta. Już jeden taki był co miłość sprowadziła go na ziemię, co prawda tylko na dwa lata potem mu znów uderzyło do głowy, no ale zawsze.
Wątek romansu musi się jakoś zakończyć, bo przecież nie pozostawią chyba tej sprawy otwartej, bo ileż można? Albo niech Halina zostawi Kozioła dla Magistra i po sprawie. Jednak czy Halina potrafiła by żyć jako zwykła Pani "Magistrowa"? Dotąd była przyzwyczajona do statusu Wójtowej, Senatorowej, Prezesowej, teraz aspiruje do Prezydentowej więc wydaje mi się, że znając charakter Haliny życie bez tytułu to nie dla niej.

Aczkolwiek gdyby moje przypuszczenie się nie sprawdziło (co jest wielce prawdopodobne) to upadek Kozioła i Czerepacha byłby pięknym podsumowaniem ich walki o lepsze... życie dla siebie, bo przecież nie dla kraju ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

09 cze 2015, 1:58

Od partii kanapowej do partii rządzącej? Teoretycznie realne ale praktycznie fantastyczne bez zaplecza politycznego, finansowego. PPU musiałaby gwałtownie zasilić szeregi. Największe obozy polityczne w kraju będą się biernie przyglądać jak prezes Kozioł z ferajną wszystko zgarniają? Może zawiążą sojusz, wróci potężny Kowalski z 7. serii i "prokuratura wygrzebie wszystko do samego spodu". PPU zostanie zmarginalizowana bądź nawet rozwiązana a Kozioł i Czerepach odejdą w polityczny niebyt. Wtedy zostanie im już tylko "grill gorący, zimne piwo".

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz

10 cze 2015, 19:48

Pozwoliłem sobie dodać do tego tematu ankietę by sam temat nabrał "ładniejszych kolorów" że tak powiem.

Edit.
Na razie na scenie politycznej najważniejszym kandydatem jest pan Prezes ale co jeśli na jego drodze, stanie ktoś niepozorny ale kogo dobrze znamy? Może ktoś z wilkowyj i ta osoba będzie realnym zagrożeniem dla całej PPU. Bierzecie pod uwagę taki obrót spraw?

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

10 cze 2015, 20:24

No właśnie! Pod koniec 8 serii wydawało się, że jest oczywiste, że wybory na wójta wygra Fabian Duda, bo go Lucy popiera. Tymczasem okazało się inaczej.

PS. Ktoś niepozorny, kto się niegdyś polityką zajmował i swoje za to wycierpiał może i powinien prezydentem zostać, ale tacy ludzie na takie stanowiska kandydować nie chcą :( Kto zgadnie, kogo mam na myśli?
Obrazek

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz

10 cze 2015, 20:34

Milla-nowa pisze:No właśnie! Pod koniec 8 serii wydawało się, że jest oczywiste, że wybory na wójta wygra Fabian Duda, bo go Lucy popiera. Tymczasem okazało się inaczej.

PS. Ktoś niepozorny, kto się niegdyś polityką zajmował i swoje za to wycierpiał może i powinien prezydentem zostać, ale tacy ludzie na takie stanowiska kandydować nie chcą :( Kto zgadnie, kogo mam na myśli?
Chodzi o Lucy?(Swoje wycierpiała bawiąc się w politykę, ale za to pozostała uczciwa). Czy o inną postać z tej serii ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

10 cze 2015, 20:39

Nie, nie o Lucy :)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

10 cze 2015, 20:39

Może Duda... ? :D

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz

10 cze 2015, 20:47

@Marta, Jeśli masz rację i o tego kontrkandydata chodzi to byłoby ciekawe zagranie, niegdyś ramię w ramię z wójtem, teraz dobry w gruncie rzeczy człowiek mający doświadczenie, walczący ze swoim byłym "pracodawcą" o urząd prezydenta.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

10 cze 2015, 21:19

Lolek22 pisze:Pan Marek ;)
Bingo :) :good:
Obrazek

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz

10 cze 2015, 21:34

W sumie jeśli 10 seria będzie ostatnią powtarzam OSTATNIĄ serią to dobrze gdyby zakończenie było optymistyczne, więc taki pan Marek Karat mógłby wystartować i wygrać wybory. Dostalibyśmy przegraną PPU(Wyjście na światło dzienne ich afer) i wygraną uczciwego człowieka. Więc wątek polityczny zostałby zakończony ale w sposób pozytywny.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

10 cze 2015, 21:42

Nie zabierajmy dzieciakom nauczyciela historii! Dyrektorka również byłaby smutna. :| Hmm... Witebski powiedział, że "Dyrektorka nadzoruje szkołę dopóki nie znajdą kogoś na zastępstwo." Ciekawe kto to będzie?
Pan Marek mieszka teraz z babką i jest szczęśliwy :) (zastanawia mnie fakt, że ksiądz nie ma nic przeciwko temu :rechot:)
Choć wszyscy wiemy, że Pan Marek nadawałby się na prezydenta jak mało kto, wątpię, że chciałby znowu bawić się w politykę. Myślę, że woli mieć teraz spokojne życie z..... p. Zofią :serce: :P
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 166 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

10 cze 2015, 21:58

Marta pisze: Pan Marek mieszka teraz z babką i jest szczęśliwy :) (zastanawia mnie fakt, że ksiądz nie ma nic przeciwko temu :rechot:)
To jest dobre :rechot: Myślę, że chyba biskup jeszcze o tym nie wie. Ale jak się dowie to dopiero będzie. :rechot:
Zwłaszcza, że zostaje na plebani aby być blisko wiernych. To zapewne Michałowa już mu o tym doniesie i biskup Kozioł zawita do chaty babki zielarki. :rechot:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

ODPOWIEDZ