Od wójta do prezydenta? Nie...

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.

Czy waszym zdaniem Paweł Kozioł(PPU) ma szansę wygrać nadchodzące wybory prezydenckie?

Tak
7
29%
Tak, ma szansę wygrać choć z drobnymi przeszkodami
7
29%
Nie
2
8%
Nie, zrezygnuje z kandydowania by poświęcić więcej czasu swojej rodzinie
0
Brak głosów
Wszystkie afery PPU wyjdą na jaw i Kozioł razem z Czerepachem pójdą na dno
8
33%

Liczba głosów: 24
Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

01 lip 2015, 20:56

maniek pisze:Mam taki pomysł, żeby w nowych odcinkach pojawiła się postać chcąca oczernić PPU albo jakaś z poprzednich sezonów, np. Kur*aski :) Np. Prezes i Czerepach pójdą do jakiegoś Sowy, czy innego Wróbla i kelnerzy wynajęci przez Kurawskiego... Sami się domyślacie, co się stanie :) Tak więc, na dzień przed ciszą wyborczą przeciwnicy ujawniają taśmę z rozmową i Kozioł w wyborach prezydenckich i PPU w wyborach parlamentarnych zdobywają po ok. 2-3% poparcia :)
Czerepach miał ostatnio dużo stresujących sytuacji... chcesz go do grobu wpędzić? :P
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

04 lip 2015, 12:40

W tym politycznym wątku można też znaleźć głębsze przesłanie jakie do nas kierują autorzy serialu. Ja proponuję na zwrócenie uwagi na zupełnie odmienny sposób w jaki swoją funkcję wójta pełnili Paweł Kozioł i Lucy Wilska.

Wójt Kozioł w Urzędzie nic nie robi, najczęściej śpi , na czasem używa komputera do układania pasjansów. Nie zajmuje się gminą jako organizacją której powinien przewodzić, ale jest skoncentrowany na swojej osobie i własnej pozycji. Czerpie osobiste korzyści materialne ze stanowiska. Jako były członek dawnej nomenklatury, stara się podlizywać ludziom na wyższych szczeblach. Jest niechętny wszelkim nowościom, które mogą tylko przynieść kłopoty. To właśnie tępienie inicjatywy było jedną z przyczyn upadku ekonomicznego poprzedniego systemu. Trzeba zadać pytanie dlaczego organizacja (Urząd Gminy) o takim sposobie zarządzania, jednak działa. Bo pracują w niej tzw. "szare eminencje", jak Lodzia i Czerepach, a potem Duda, którzy za wójta wykonują cała robotę.
Lucy jest przeciwieństwem poprzedniego stylu zarządzania. Jest liderem organizacji, przewodzi dobranym zespołem pracowników. Zgłasza wiele inicjatyw (nie wszystkie są udane). Z pewnością była wielkim samoukiem, musiała przecież poznać polskie prawo samorządowe. Jest skoncentrowana na rozwoju gminy i efektach jakie mogą uzyskać mieszkańcy gminy. I co ją za to spotyka - próby wyrzucenia ze stanowiska poprzez referendum i strajk. Przechwytywanie wielu jej inicjatyw, jako autorskich, przez senatora, no i najgorsze - wsadzenie jej do więzienia.
Nie dziwię się jej frustracji w IX serii, tylko szkoda, że tę frustrację wyładowuje na swojej rodzinie - Kusym i Dorotce.
Jaka będzie Więcławska, no ma trochę przygotowania biznesowego, ale bez Dudy nie da sobie rady. Wtedy Duda będzie odwalał całą robotę, a ona - jak Kozioł, chwalić się swoimi sukcesami. Trzeba jeszcze scharakteryzować postać Fabiana Dudy - pełen profesjonalista, wykształcony, a następnie samouk. Bo bez dalszego samokształcenia nie można odnosić sukcesów. Szkoda, że scenarzysta nagrodził nieuczciwe postępowanie w kampanii wyborczej. Z pewnością Więcławski prąd wyłączył z miłości, ale efekt był taki, że Duda nie mógł się wypowiedzieć i przez to zabrakło mu niecałe 200 głosów do wygranej.
Zresztą w całej IX serii jest za dużo polityki. Ja już nie mogę patrzeć na Czerepacha i Kozioła jak z każdej sytuacji wychodzą obronną ręka. A najbardziej mnie irytuje, to ich stałe sięganie po kieliszek, po kilka razy na odcinek. Wiem, że zadaniem pana Roberta było też pokazać, jakie w realu, może nie tak liczne, ale jednak miernoty, dostają się do sejmu. Ale trudno będzie znów oglądać, jak przez prawie całą X serię bryluje w sukcesach Kozioł z Czerepachem. I dopiero w 130 odcinku upadają najlepiej przez sex aferę.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

1marcin60
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

17 lut 2016, 2:55

Szkoda że już wszystko się wyjaśniło.

Szymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

18 lut 2016, 13:14

Co się niby wyjaśniło? Dalej nic nie wiemy, możemy tylko przypuszczać.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

19 lut 2016, 21:28

Gal pisze: efekt był taki, że Duda nie mógł się wypowiedzieć i przez to zabrakło mu niecałe 200 głosów do wygranej.
Bynajmniej nie dlatego mu zabrakło. Rację miała Więcławska, gdy pytała Klaudię, czy to ona mu każe mówić do ludzi w taki sposób, żeby nic nie rozumieli. Niestety, większość wyborców nie jest wykształconymi inteligentami, a nawet ci nie zawsze są specami akurat w dziedzinie rozwoju samorządu terytorialnego. Swojska Więcławska, która jest kobietą sukcesu, którą się zna od piaskownicy, to zupełnie inna bajka. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, ze Dudzie zabrakło tylko 200 głosów właśnie dlatego, ze na szczęście nie mail okazji się wypowiedzieć, bo po orędziu Więcławskiej, jego mowa mogłaby się wielu wydać bełkotem.
Taka jest prawda - wystarczy się rozejrzeć po parlamencie. Większość posłów to naciskacze guzików, bezmyślnie podporządkowani liderowi. Ale ktoś ich przecież wybrał.
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

22 lut 2016, 13:26

Ja bym bardzo chciał, żeby Kozioł został prezydentem, ale tylko pod warunkiem, że w ostatnim odcinku serialu. W takim układzie twórcy mogą przesadzać, bo konsekwencje przesady w postaci następnych dziwnych odcinków nigdy nie nastąpią. Gdyby miał zostać wcześniej, to nie podoba mi się taka opcja. A jeśli mam wybierać między tymi 2 opcjami, to wolę krótszy, a ,,mocny'' serial niż dłuższy i bardzie pospolity, tak więc Kozioł na prezydenta! :D

ODPOWIEDZ