Aktorzy serialu "Ranczo" w kampanii "Krajobraz mojego miasta" czytaj więcej

"Ranczo" po polsku - wywiad z reżyserem w GW

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

02 kwie 2015, 20:39

"Ranczo" po polsku. Jak zrobić serial, który odniesie sukces?
Wywiad z reżyserem "Rancza" Wojciechem Adamczykiem w "Gazecie Telewizyjnej" (3-9.04.2015), dodatku do "Gazety Wyborczej".

Cały tekst
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2015, 20:53 przez sypniewski5, łącznie zmieniany 1 raz.
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Reklama

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

02 kwie 2015, 20:49

Warto zajrzeć, ale jest jedna mała, a raczej WIELKA uwaga.

Scenarzysta nazywa się Andrzej Grembowicz, a nie jak (wielokrotnie) podaje Gazeta Wyborcza - Grębowicz. Wstyd, panie Krzyżaniak, popełniać takie błędy. W końcu Pan, w odróżnieniu od innej, całkiem darmowej Gazetki, za swoje artykuły bierze pieniądze, a pisownię nazwiska głównego scenarzysty Rancza można prosto i łatwo sprawdzić u wujka Gugla, nawet pięciolatek to potrafi.

PS. Wysłałam info do GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

02 kwie 2015, 21:25

(...) Choć perypetie bohaterów "Rancza" można śledzić od dobrych sześciu lat, popularność serialu nie maleje.
Odnośnie lat też coś się chyba nie zgadza :zdziwiony:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 kwie 2015, 21:33

Przemo94 pisze:
(...) Choć perypetie bohaterów "Rancza" można śledzić od dobrych sześciu lat, popularność serialu nie maleje.
Odnośnie lat też coś się chyba nie zgadza :zdziwiony:
Zdecydowanie się nie zgadza :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 157 razy

02 kwie 2015, 21:43

Ktoś nawet zwrócił na to uwagę pod postem dot. artykułu na fp. Rancza, to wyjaśnili,że to zwykła literówka, a bład w latach skomentowali tym, że Ranczo ma lat 10, a nie 9. A przecież mówimy o emisji, a nie o dacie rozpoczęcia zdjęć. Może autor artykułu to jakiś znajomych ich, bo tak go bronią... Bo moim zdaniem takie wpadki nie mają prawa się zdarzyć...

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

02 kwie 2015, 21:47

Osobiście nie lubię GW :roll: , postanowiłem wstawić ten link bo jest napisana coś o Ranczo. Za treść artykułu nie odpowiadam :D

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

02 kwie 2015, 21:54

Nie no wiadomo, to takie luźne uwagi ;) jak jutro będzie całość dostępna zobaczymy jakie jeszcze ciekawe rzeczy się dowiemy ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 kwie 2015, 22:01

sypniewski5 pisze:Osobiście nie lubię GW :roll: , postanowiłem wstawić ten link bo jest napisana coś o Ranczo. Za treść artykułu nie odpowiadam :D
Jasna sprawa. A co do wstawienia - podjąłeś słuszną decyzję. Nikt Ciebie nie wini za ich byki.
Obrazek

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

03 kwie 2015, 9:24

Nigdzie w moim mieście nie mogę dorwać Wyborczej :( Co to, jacyś niezarejestrowani Ranczersi u mnie cały nakład wykupili, i to o 7 rano? :)
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

03 kwie 2015, 14:51

I co udało się komuś zdobyć gazetę? Więcej takich "kwiatków" w treści się pojawiło jak powyżej? Ja usiłowałam współpracować z tym całym systemem PIANO ale chyba wyborcza nie chce ze mną współpracować i co próbuję się zalogować - wywala :/ Święta poczuli, czy co...

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

03 kwie 2015, 16:19

Kasiaaa pisze:I co udało się komuś zdobyć gazetę? Więcej takich "kwiatków" w treści się pojawiło jak powyżej? Ja usiłowałam współpracować z tym całym systemem PIANO ale chyba wyborcza nie chce ze mną współpracować i co próbuję się zalogować - wywala :/ Święta poczuli, czy co...
Byłem na drugim końcu miasta i dostałem :D Wywiad interesujący, można się kilku rzeczy dowiedzieć. A oprócz wyżej wymienionych w temacie "kwiatków", to więcej nie zauważyłem. A to stanowisko Szeryfa odnośnie kolejnych serii:
Wojciech Krzyżaniak: I teraz drugi smutek, czyli to, że na dziesiątej serii, którą zaczynacie za chwilę realizować, opowieść się kończy. Prawda li to? Wojciech Adamczyk: Jak pan wspomniał, już kiedyś zapowiadaliśmy, że skończymy na dobre po czwartej, a jednak rozmawiamy już o dziesiątej. Jeśli więc panu powiem, że na dziesiątym skończymy, a potem coś się wydarzy i powstanie kolejna, to jak ja będę wyglądał? Na razie faktycznie jest tak, że na dziesiątej kończymy i spróbujemy spuentować całość.
Z tej rozmowy okazało się, że pan Adamczyk tworzy nowy serial "Dziewczyny z Ukrainy" :) Oby ta produkcja miała potencjał na więcej niż jedną serię.
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

03 kwie 2015, 16:26

maniek pisze: A to stanowisko Szeryfa odnośnie kolejnych serii:
już kiedyś zapowiadaliśmy, że skończymy na dobre po czwartej, a jednak rozmawiamy już o dziesiątej. Jeśli więc panu powiem, że na dziesiątym skończymy, a potem coś się wydarzy i powstanie kolejna, to jak ja będę wyglądał? Na razie faktycznie jest tak, że na dziesiątej kończymy i spróbujemy spuentować całość.
Nigdy nie mów nigdy - oby do XI sezonu :good:
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

05 kwie 2015, 14:44

"Ranczo rządzi"
Poznaliśmy ich w marcu 2006 roku. Nieprawdopodobne? A jednak. Tyle lat i ani jednej chwili słabości. A pomysł prosty i może nawet banalny. Do zabitej dechami wsi - na początku serialowe Wilkowyje naprawdę były taką "wiochą" - przyjeżdża młoda Amerykanka. Początkowo dziwi się i nie rozumie tego świata, ale stopniowo się z nim oswaja i swoim optymizmem zaczyna na tę społeczność wpływać. A oni - ta społeczność - odkrywają w sobie moc i śmielej zmieniają swoje życie, okolicę i zaczynają z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Czytaj cały tekst
źródło: wyborcza.pl

ODPOWIEDZ