Ciekawostki

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.
Awatar użytkownika
fines
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

15 kwie 2014, 23:19

Wczoraj oglądając tysięczny raz Ranczo pomyślałam że założę dział, na którym każdy będzie mógł sie podzielić jakąś ciekawostką z serialu :)

1. Lucy jak dotąd nie wystąpiła tylko w 88 odcinku.
2. Aktor, który w filmie Ranczo Wilkowyje grał szofera (ostatnia scena) w serialu gra Człowieka z RIO :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

16 kwie 2014, 18:26

Na Ranczopedii jest cały wielki artykuł na ten temat.

http://ranczo.wikia.com/wiki/Ciekawostk ... 82%C4%99dy

Deleted User 1816

16 kwie 2014, 19:17

fines pisze:Wczoraj oglądając tysięczny raz Ranczo pomyślałam że założę dział, na którym każdy będzie mógł sie podzielić jakąś ciekawostką z serialu :)

1. Lucy jak dotąd nie wystąpiła tylko w 88 odcinku.
2. Aktor, który w filmie Ranczo Wilkowyje grał szofera (ostatnia scena) w serialu gra Człowieka z RIO :)
Ad. 1. Występuje, co prawda tylko przez moment i to jako bohaterka newsa w TV.
Ad. 2. jak już to trzeba też dodać o tym że Pan Aleksander Mikołajczak występujący w Ranczu Jako inspektor Bieżun występował dodatkowo w odc.76, 77, 78 jako kontroler z Kuratorium Oświaty

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 540 razy

12 cze 2014, 21:24

Nie będę już zakładał nowego tematu, tylko napiszę tutaj. Obejrzałem na razie Ranczo I (sezony 1-4) przy okazji notując gdzie ile scen jest rozgrywanych:
Obrazek
W kolejnych kolumnach jest liczba scen w danym miejscu w kolejnych seriach, a w ostatniej kolumnie (pogrubionej) suma.
Te miejsca uogólniałem, czyli dany budynek są to sceny kręcone w środku jak i na zewnątrz np. sceny w dworku są to sceny w środku jak i na zewnątrz, czy przy ogrodzeniu nawet. Podobnie ze scenami w Urzędzie Gminy, czy plebanii itp.
Tak samo uogólniałem miejsca, które zmieniały nazwy (miejsca), np knajpa tj. pierwsza knajpa, Country Club i U Japycza, czy np dom Więcławskich (stary i nowy). Tak samo studio Witebskiego.
Oczywiście te statystyki mają jakiś margines błędu, ale niewielki. A za scenę liczyłem ciągłość akcji czyli np jeśli Lucy szła do dworku i potem w kolejnym ujęciu weszła do niego jest to jedna scena, a gdy np Lucy z Kusym jedzą kolację, a w kolejnej scenie (która następuje bezpośrednio po ostatniej) już są w łóżku, to nie ma ciągłości akcji, więc liczyłem jako dwie sceny.

Z powyższych statystyk wynika, że najwięcej scen było w dworku (ok 16%), przy czym można zauważyć jak ten procent spada (bo po pierwszej serii było to ok 30%, po drugiej serii ok 23%, po trzeciej serii ok 19%).
Na podium znajdują się jeszcze Urząd Gminy i plebania, które mają lekką przewagę nad 4 i 5 miejscem (dom wójta i ławeczka). Szóste miejsce są to sceny kręcone na ulicy, a pozostałe są już troszkę dalej w tyle...
Jako "inne" określiłem miejsca, gdzie akcja toczyła się tylko raz czy dwa, np dworzec autobusowy w Warszawie (odc 1)

A swoją drogą, jako ciekawostka to w serialu Jerry z Lucy jadą na dworzec wschodni, a sceny nagrywane były, jeśli dobrze rozpoznałem na dworcu zachodnim. :P

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

12 cze 2014, 22:01

No no pablo, jestem pod wrażeniem. :zdziwiony: Gratulacje i szacun dla Ciebie :good: :good: :good:
Aha czekamy na sezony 5 - 8 :)

kingadabrowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

08 lip 2014, 17:51

nie wiedziałam ze powstała taka strona jak Ranczopedia:) ciesze sie bo to kolejny rarytas dla takiego fana jak ja:D

wuwuzela
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

13 lip 2014, 22:40

kingadabrowska pisze:nie wiedziałam ze powstała taka strona jak Ranczopedia:) ciesze sie bo to kolejny rarytas dla takiego fana jak ja:D
Dokładnie :) Również się cieszę bo uwielbiam ranczo a kanał TVP Seriale jest najczęściej oglądany w moim domu :) Oczywiście z powodu Rancza

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

14 lip 2014, 13:17

Wyniki sondy miały być w gazetce, wysłałem już dawno materiały, ale się okazało, że nie będzie ich w gazetce, dlatego zamieszczam tutaj: (dorzucam też statystyki ilości scen w danych miejscach)

WYNIKI SONDY:
Dziękuję bardzo za tak liczny udział w sondzie, którą przeprowadziłem na przełomie czerwca i lipca. Wiadomość wysłałem do około 40 osób (przeważnie do tych, co udzielały się bądź wchodziły często na forum). Sonda dotyczyła napisania listy najbardziej ulubionych postaci z Rancza. Odpisało mi 33 osoby + mój głos. Tak, jak pisałem, była to sonda anonimowa, więc nie ujawniam kto jak głosował i nikt przed oddaniem głosu nie widział tych wyników, żeby się nie sugerować. Oto wyniki:
Obrazek
Widać więc jednoznacznie, pierwsza szóstka postaci prowadzi zdecydowanie, a zwyciężyła Lucy, na podium znaleźli się jeszcze senator i Czerepach. Przedstawię też jak się zmieniała pozycja pierwszej szóstki po kolejnych głosach:
Obrazek

STATYSTYKI Z ILOŚCI SCEN W DANYCH MIEJSCACH:
Statystyki dotyczą ilości scen w poszczególnych miejscach. Od 29 maja do 7 lipca obejrzałem wszystkie 104 odcinki jednocześnie notując gdzie toczy się akcja. Poniżej przestawię wyniki, jednak napiszę, że może być niewielki błąd (+/- kilka scen) zwłaszcza w tych miejscach, gdzie sceny były kręcone najczęściej, jednak na końcowy wynik to wpływu nie ma. Zaznaczam też, że dane miejsce to nie tylko wnętrze, np. Dworek Lucy, to nie tylko sceny kręcone w środku, ale także na zewnątrz czy nawet przy ogrodzeniu). Jedna kategoria miejsc nazywa się „inne”. Są to miejsca, gdzie kręcone były pojedyńcze sceny nienależące do miejsc głównych postaci (np. jak Halina z Lodzią sprawdzały warunki trzymania zwierząt, czy Fabian namawiał na dotacje unijne).
Oto wyniki: (w kolejnych kolumnach poszczególne serie, a w ostatniej suma.)
Obrazek
Z tabelki wynika, że zdecydowanie najwięcej scen było kręconych w Dworku Lucy (16%), następnie na plebanii (12%), w Urzędzie Gminy (9%). Między pierwszą trójką jak widać są wielkie różnice, później są coraz mniejsze.
Wnioski:
• Wszystkich scen było około 3426, a dzieląc to na 104 odcinki wychodzi około 33 sceny na odcinek.
• Ponad 100 scen w jednej serii było w dworku (serie I, VII, VIII)
• Na plebanii zdecydowanie więcej scen w porównaniu do innych serii było w dwóch ostatnich seriach.
• Jest 13 miejsc, które występowały w każdej serii (Dworek Lucy, Plebania, Urząd Gminy, Dom wójta, Ławeczka, Ulica, Knajpa, Dom Solejuków, Sklep, Kościół, Rynek, Ośrodek Zdrowia, Przystanek autobusowy.
• W jednej serii nie występowały: Szkoła (VII), Dom Witebskiego (VIII), Dom Wezółów (VII)
• Sceny w szklarni proboszcza były kręcone tylko w seriach I-IV. Czyżby później już nie miał tej szklarni?
• Największy skok w górę ma biuro senatora, które jest od VI serii i zamyka pierwszą dziesiątkę, a do miejsca ósmego zabrakło tylko 3 scen.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User

14 lip 2014, 21:08

Dzięki pablo!
Świetna robota :good: :good: :good: :good: :good:

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

14 lip 2014, 21:59

W 5 serii jaka scena powstała w uniwersytecie ludowym?

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

15 lip 2014, 8:34

kylo69 pisze:W 5 serii jaka scena powstała w uniwersytecie ludowym?
Tam w bibliotece jest scena z Julią Wargaczową i Szymkiem Solejukiem. A biblioteka znajduje się w Uniwesrytecie Ludowym.

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

09 mar 2015, 20:47

Czy zauważyliście że księża na plebanii mają za dobrze. W prawie każdej scenie coś jedzą. :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 162 razy

09 mar 2015, 22:45

Głównie akcja rozgrywa się przy stole. Gdyby w przeważającej części scen siedzieli przy pustym pewnie znalazłby się ktoś, kto zarzuciłby im to, że nie jedzą ;)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

10 mar 2015, 13:56

Ja bym powiedział, że to lekkie nawiązanie do stanu duchowieństwa w Polsce :) Oczywiście nie miałem na myśli jakiegoś krytykowania czy coś, no ale jakoś się przyjęło u nas, że nasi księża są przy kości (choć nie wszyscy :) )

Awatar użytkownika
Nienasycony
Nowicjusz
Nowicjusz

10 mar 2015, 15:56

mateusz5566 pisze:Czy zauważyliście że księża na plebanii mają za dobrze. W prawie każdej scenie coś jedzą. :)
Mało kiedy zaś piją.
A inni piją nie tylko na ławeczce, ale WSZĘDZIE, po kilka razy w odcinku. :szampan:
Nawet w pokoiku Kingi, u Babki, na traktorze, przed Sejmem, w rozgłośni radiowej, w tramwaju, za parawanem ... ... ... ochotnicy dopiszą dalej.
Lucy chyba mniej swego wina pije, niż jej goście.
To cud, że były alkoholik wytrzymuje w tak pijącym środowisku!
A i mnie Ranczo nakłania. :)

PS Czy ktoś widział pijącego Staśka?
PS2 Czy ktokolwiek, w jakimkolwiek filmie, widział policjanta w stojącym samochodzie, aby Ono nie żarło i żarło?

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User

10 mar 2015, 16:42

Nienasycony pisze:PS Czy ktoś widział pijącego Staśka?
A na zaręczynach Franczeski i Witebskiego to kto pił przepraszam? :D

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

10 mar 2015, 16:51

Nienasycony pisze: PS2 Czy ktokolwiek, w jakimkolwiek filmie, widział policjanta w stojącym samochodzie, aby Ono nie żarło i żarło?
Film Drogówka :) i można jeszcze wymienić masę innych :)

Awatar użytkownika
Nienasycony
Nowicjusz
Nowicjusz

10 mar 2015, 17:49

strazak210 pisze:
Nienasycony pisze:PS Czy ktoś widział pijącego Staśka?
A na zaręczynach Franczeski i Witebskiego to kto pił przepraszam? :D
Piły tłumy i może dlatego niesubordynacja mi w oko nie wpadła.

Gabriel pisze:
Nienasycony pisze: PS2 Czy ktokolwiek, w jakimkolwiek filmie, widział policjanta w stojącym samochodzie, aby Ono nie żarło i żarło?
Film Drogówka :) i można jeszcze wymienić masę innych :)
Chyba nie oglądam właściwych filmów, tylko poczciwe, jak Ranczo.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

10 mar 2015, 23:23

Może nie na temat ale polecam kino pana Wojtka Smarzowskiego :)

ODPOWIEDZ