[serial] Kogo nie lubimy w Ranczu

W tym dziale można podyskutować o pierwszych czterech sezonach serialu.

Jakie postaci są według Ciebie najmniej sympatyczne?

Lucy Wilska
4
3%
Ksiądz Piotr Kozioł
0
Brak głosów
Ksiądz Robert (wikariusz)
9
7%
Wójt Paweł Kozioł
5
4%
Wójtowa Halina Kozioł
2
1%
Kusy
3
2%
Tomasz Witebski (polonista)
5
4%
Klaudia Kozioł
2
1%
Patryk Pietrek
1
1%
Tadeusz Hadziuk
0
Brak głosów
Celina Hadziuk (Hadziukowa)
4
3%
Stach Japycz
1
1%
Maciej Solejuk
5
4%
Dorota Solejuk (Solejukowa)
1
1%
Michałowa
7
5%
Andrzej Więcławski
5
4%
Krystyna Więcławska
2
1%
Weronika Więcławska
12
9%
Arkadiusz Czerepach
11
8%
Fabian Duda
7
5%
Leokadia Paciorek
8
6%
Doktor Mieczysław Wezół
3
2%
Policjant Stasiek
2
1%
Doktorowa Dorota Wezół
9
7%
Dyrektorka szkoły
9
7%
Barmanka Wioletka
1
1%
Jola
5
4%
Babka-zielarka
6
4%
Kao
7
5%

Liczba głosów: 136
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

04 maja 2014, 20:23

Marcin24 pisze:A jeśli chodzi o bohaterów Rancza to ja chyba wszystkich lubię :)
Mam tak samo. Może jednych po prostu bardziej lubię niż innych, ale nie ma nikogo, kogo bym nie lubiła, nawet jeśli jest postacią negatywną (Bieżun na przykład)
Obrazek

Reklama

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

04 maja 2014, 21:32

Marcin24 pisze:Dokładnie! Każda z postaci (pozytywna bądź negatywna) ma jakiś tam swój wkład w kreowaniu całej tej serialowej opowieści i wnosi coś ciekawego, innego, świeżego czy kontrowersyjnego - wszystko po to, by urozmaicić serial swoją osobowością i sprawić, że ogląda się go z zapartym tchem i niecierpliwie czeka na rozwój wydarzeń i kolejne odcinki :)

PS: Lubię nawet tego prokuratora z 7 serii - choć za te wszystkie jego świństwa, szczególnie za to chamskie, bezczelne posądzenie proboszcza o pedofilię, osobiście bym mu w mordę dał :evil: :rechot:

PS2: Pytanie do Witebskiego: a zgadzanie się z czyimś zdaniem przy użyciu słowa 'dokładnie' (tak jak ja na początku) jest poprawne? Ponoć jest to spolszczenie angielskiego słowa 'exactly' i jest nadużywane jako zamiennik zwrotu 'zgadzam się'.
Jest poprawne, ale jest - jak powiadasz - nadużyciem. Niemniej jest modne. Ale tu warto zauważyć, że polski język, jak i każdy inny, poddaje się rozwojowi, czy nam się to podoba, czy nie. Za moich młodych lat słowo "obciach" było uznane za niedopuszczalny neologizm, właściwy dla slangu młodzieżowego. A dziś? Każdy wie, co to obciach. Mało tego - nawet Word ma to w swoim słowniku!

-- 4 maja 2014, o 21:34 --

Z tego wszystkiego zapomniałam się odnieść do meritum - tak właśnie! Negatywne postacie mają istotny wkład w rozwój akcji, a doskonale zagrane zasługują na podziw na równi z tymi pozytywnymi. Innymi słowy - nie należy karać posłańca za wieści, które przynosi.
Obrazek

Antek02
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 9 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

04 maja 2014, 21:55

A to Twoje obrzydzenie ma coś wspólnego z ksenofobią? Albo z rasizmem? :pałka:
O nie,z rasizmem lub ksenofobią broń Boże.Po prostu za nimi nie przepadam
Macie jednak rację (Ty i Milla-nowa) ,że wszyscy bohaterowie mają wpływ na cała akcję serialu :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

04 maja 2014, 22:52

Marcin24 pisze:Co do rozwoju języka polskiego, to miałem w liceum nauczyciela polonistę, który był szczególnie wrażliwy na tym punkcie. Można by nawet powiedzieć, że był w tej kwestii, hmm... trochę zacofany :) Dla przykładu, na sam dźwięk takich słów, jak bambosze czy kalosze kręcił nosem i twierdził, że są one objawem braku kreatywności jeśli chodzi o, powiedzmy, nieograniczone możliwości polskiego słowotwórstwa! Jego zdaniem poprawniej byłoby, dla tego rodzaju obuwia, używać odpowiednio nazw: 'cichostępy' i 'mokrostępy' :wariat: :rechot:
Ten jednak daleko siedział w ławce od Witebskiego! Baaaardzo daleko :rechot:

-- 4 maja 2014, o 22:52 --

Ale. ale - robimy off-top. trzeba wrócić do tematu :)

Awatar użytkownika
Kaiko
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

04 maja 2014, 23:27

Nie ma takiego bohatera! I jako psychofan fanatyk mieć takiego nie mogę :wariat: :rechot:

Ascara
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

07 maja 2014, 15:00

Bardzo mnie drażni może nie tyle sama postać Joli, co ten wątek jej i Pietrka. Ta ich "kariera" itd.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

07 maja 2014, 19:35

Po zastanowieniu się jednak stwierdzam, że jest postać w Ranczu, której nie lubię. Nie ma jej na liście w ankiecie, to i mi umknęła, ale ostatnio trochę częściej pojawiała się, więc mi się przypomniało.

Chodzi o Jagnę. Tej postaci nie lubię podwójnie, bo nie podoba mi się również sposób, w jaki ta rola jest zagrana. Patricia Kazadi mało mi w ogóle pasuje do Rancza i nie chodzi tu o karnację (Marysia się wpasowała pięknie), tylko o wulgarność, która ją cechuje. Jest źle ubierana, niezbyt ładnie się porusza, gra sztucznie i nie jest to gra na miarę tego serialu.

Sama Jagna jako postać też jest nieciekawa i tak naprawdę niewiele do serialu wnosi. Udawanie randek przed Klaudią z trudem wytrzymywałam, a później ta niby miłość z Fabianem, jakaś taka sztuczna i nienaturalna.
Cóż, w mojej ocenie ta postać się nie udała. :?

Ciekawe, czy nowa pielęgniarka przetrwa więcej odcinków. Bardzo bym chciała, bo akurat tę aktorkę bardzo lubię, ma wyczucie komedii :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mkarcz21
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

10 maja 2014, 9:31

Dokładnie, Kazadi kompletnie nie pasuje do klimatu serialu. Mam nadzieję, że scenarzyści pozbyli się jej na amen, wysyłając do pracy w Lublinie :D

karpatka
Nowicjusz
Nowicjusz

12 maja 2014, 22:24

Chciałam powiedzieć (a może już ktoś pisał?) że Solejukowa to nie Dorota, lecz Kazia. Ją akurat bardzo lubię. Nie cierpię Czerepacha (oczywiście zagrany jest świetnie :) )

siemson13
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

06 cze 2014, 17:16

Ja osobiście nic nie mam do Patrycji Kazadi, lecz też sądzę, że nie pasuje do klimatu Rancza. Jest celebrytką, między innymi prowadzi X-FACTOR, a gdy po raz pierwszy zagrała w Ranczu od razu wyczułam, że do Rancza nie pasuje.

agatrop
Nowicjusz
Nowicjusz

08 cze 2014, 17:46

Nie ma Franczeski, to zaznaczyłam Witebskiego.
Ta Pani (Franczeska) psuje/psuła klimat wsi polskiej.
U nas nie ma Policji z innych krajów i długo nie będzie. U nas na wsi praktycznie każdy zna policjantów osobiście, no może poza komendantem, bo ten z innego miasta.
Wkurza mnie jej obecność niemiłosiernie, została wpisana w ten fenomenalny serial NA SIŁĘ. Tak to odbieram.

No i Monika mnie wq, ale taką ma rolę ;)

agatrop
Nowicjusz
Nowicjusz

08 cze 2014, 17:59

siemson13 pisze:Ja osobiście nic nie mam do Patrycji Kazadi, lecz też sądzę, że nie pasuje do klimatu Rancza. Jest celebrytką, między innymi prowadzi X-FACTOR, a gdy po raz pierwszy zagrała w Ranczu od razu wyczułam, że do Rancza nie pasuje.
Zgadzam się z Tobą. We wsi polskiej nie ma takich asystentek. Są w większości starsze i nieprzyjemne. Z własnego doświadczenia piszę.
Ale teraz Kazadi pojeeeechała do Lublina i pewnie już nie wróci. I bardzo dobrze, bo trzeba trzymać klimat tego serialu, nie odbiegać zbyt daleko od rzeczywistości.

siemson13
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

09 sie 2015, 13:16

Na tę chwilę to za bardzo nie lubię:

Lucy- Naprawdę nie wiem o co jej chodzi. Chce wyjechać bo niby Kusy nie może się skupić na malowaniu. Męczy go cały czas od 7 serii. Jak Kusy i tak dużo zarobił na tych obrazach i odniósł wielki sukces, a Lucy była.

Halina- Była nielojalna w 117 odcinku co do Lucy, tak samo Lodzia. Szkoda, że nie jest już taka władcza jak kiedyś :(

Lodzia- Była tak samo jak Halina nielojalna w 117 odcinku. Mam też powoli dość jej rozryczanej buźki, bo ona chyba 3/4 IX serii tylko płakała.

Więcławska- to całe kandydowanie na wójta namieszało jej w głowie. Te jej nieczyste gry itd. Nie powinna wygrać tych wyborów :(
"Na Solejuka mnie wymienił, dziada paskudnego i jeszcze zadowolony"- Hadziukowa
"Wdowi grosz to jest najcenniejszy pieniądz jaki może być" Ksiądz Robert

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

09 sie 2015, 13:32

Czyżby w ranking wkradł się błąd:" Dorota Solejuk (Solejukowa)"?????

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

09 sie 2015, 13:36

Sieradzak pisze:Czyżby w ranking wkradł się błąd:" Dorota Solejuk (Solejukowa)"?????
Temat był założony dawno, a wtedy myśleli, że Solejukowa ma na imię Dorota a nie Kazia. :P
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

09 sie 2015, 13:47

To były domysły, a w którym odcinku ujawniono imię po raz pierwszy?

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

09 sie 2015, 14:05

sypniewski5 pisze:w którym odcinku ujawniono imię po raz pierwszy?
W odcinku 55 "Wielki Powrót", gdy Solejukowa napisała książkę, którą wydał Kusy.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

milioner367
Nowicjusz
Nowicjusz

09 sie 2015, 15:24

Nie lubię Kusego, nie tyle postaci co grającego ją aktora.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

12 sie 2015, 20:19

Ja lubię wszystkich, jednych miej innych bardziej :)

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 61 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

21 sie 2015, 13:50

Bardzo denerwuje mnie Lodzia. Zbyt histeryzuje, a prawie wcale nie bawi.

ODPOWIEDZ