Teraz jest 21 grudnia 2014, o 00:40

Ranczo odc. 76 Tchnienie Las Vegas

Forum poświęcone szóstej serii "Rancza". Znajdziecie tu tematy, które zdradzają m.in. kulisy prac nad nowym sezonem serialu. Emisja nowych odcinków trwa od 4 marca 2012r. w TVP1.

Podziękował : 448 razy
Otrzymał podziękowań: 690 razy
Numer GG: 33863309

Post przez admin » 23 kwietnia 2012, o 20:27

Ranczo seria 6. odcinek 76 "Tchnienie Las Vegas"
Emisja premierowa: 13.05.2012 r. godz. 20:20 TVP1

Stała pikieta męska pod urzędem gminy rozrasta się i rośnie w siłę; Lucy, mając nadzieję, że protestującym znudzi się koczowanie na chodniku, nie chce na razie interweniować. Jednocześnie próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki jest powód tego protestu. Młody wikary, trochę wbrew temu, że ksiądz postanowił od sprawy zachować dystans, na fali sukcesów podczas narady w gminie dotyczącej książek, podejmuje próbę mediacji. Niestety, jego całkowity brak umiejętności rozmowy z prostym człowiekiem skutkuje utratą większości guzików od sutanny, a od poważniejszych obrażeń ratuje go dynamiczna interwencja Franceski. Niespodziewanie pod urzędem pojawia się kontrmanifestacja, a szczupłe, w sensie dosłownym również, miejscowe siły porządkowe z trudem zapobiegają rozlewowi krwi. Konflikt w każdym razie nabrzmiewa coraz bardziej, a żądania manifestujących coraz większe i coraz bardziej absurdalne zaczynają odbiegać dość mocno od praprzyczyny protestu. Bo jak się niby ma postulat wystąpienia Polski z Unii do żądania odebrania kobiecie władzy nad pilotem w domu? Do Więcławskiej, za pośrednictwem Jagny, zostaje przyjęta nowa sprzedawczyni nie dość, że podobnie jak Jagna o ciemniejszej skórze, niż to w Wilkowyjach przyjęte, to jeszcze równie jak Jagna atrakcyjna. Radykalnie zmienia to miejscowe zwyczaje, chłopy garną się do zakupów jak nigdy, a najwyższe półki w sklepie zostają wyczyszczone z towaru. Nagłe zainteresowanie zakupami miejscowych chłopów nie bardzo podoba się kobietom. Więcławska naciskom zmiany sprzedawczyni nie ulega tak długo, dopóki sama nie czuje zagrożenia. Ale gdy to następuje, podejmuje radykalne działania. Kuratorium oświaty wysyła do Wilkowyj (nadgorliwego) kontrolera. Jego pojawienie się w szkole sieje grozę, a on gromadzi coraz więcej dowodów winy dyrektorki. Jej podwładni zaczynają się z nią powoli żegnać, dyrektorka szuka nowej posady. Sprawa wydaje się być przesądzona. (TVP)

Forum Ranczersów

Reklama

Post przez Deleted User 1816 » 14 maja 2012, o 10:26

Ale się rozpisaliście.

Cóż poprzedni odcinek chwaliłem, ale niestety, ten odcinek znowu obniżył poziom sezonu 6. Pomysły niby dobre na akcję czyli wizytator lub pikieta, ale ludzie - czegoś tutaj brakuje, akcja,a w zasadzie brak akcji ciągnie się jak przysłowiowe flaki z olejem i całość coraz bardziej zaczyna przypominać jakiś brazylijski tasiemiec, gdzie liczy się tylko ilość odcinków. Gdzie ten klimat poprzednich sezonów.

Hit odcinka - nowa sklepowa a scena z octem wymiata, i to niestety jedno co można powiedzieć dobrego o tym odcinku.

Jestem też świeżo po obejrzeniu odcinka 77 (przedpremierowego) i niestety nie jest lepiej.

Mam wrażenie że seria ta została zrobiona "na siłę", scenarzyście w pewnym momencie zabrakło wenny - tak jak Tomkowi Witebskiemu w poprzedniej serii - a reżyser odwalił co swoje, tak aby było.

Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post przez Bogna23 » 14 maja 2012, o 11:16

Odcinek na pierwszy rzut okiem może i trochę nudnawy ale jak się tak głębiej przyjrzeć to jednak parę prawd pokazuje! Pojawienie się nowej ekspedientki i reakcja Więcławskiej – gdy chodziło o innych chłopów to nic się nie działo – ale gdy tylko zainteresował się Nią Więcławski to reakcja była natychmiastowa i nowej sklepowej pewnie już nie zobaczymy. Również reakcja księdza na pikietę – niby chce coś zrobić ale daje się przekonać bratu, że dla własnej korzyści lepiej się nie mieszać – znowu mnie nasz proboszcz rozczarowuje. Fajna scena znowu „walczącej” Klaudii i Franczeski przed Urzędem Gminy i taki trochę erotyczny podtekst gdy po reakcji na nową sklepową Joli Pietrek mówi „znowu przez miesiąc będzie Ją boleć głowa” czy słowa Michałowej o Stachu, że „…jak sobie na tą sklepowa popatrzył to potem w domu przynajmniej widać było, że żyje..” :) Dla mnie minusem odcinka był ten kontroler z Kuratorium – trochę takie wykorzystanie postaci z poprzednich serii – gdzie RIO a gdzie Kuratorium Oświaty – można chyba było znaleźć jakiś inną postać czy sposób na ten wątek.

Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Numer GG: 0

Post przez dovertis » 14 maja 2012, o 11:51

Ta propaganda już nawet nie jest tania, tylko łopatologicznie obłudna, w dodatku realizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji. Pozorny atak na oświatę ma przekonać nas o słuszności "rewolucji", w efekcie której nie pozbieramy się przez kilka pokoleń. Scenarzyści wstydźcie się!
A poza tym wyłazi brak przygotowania merytorycznego, że podam kilka "kwiatków":
1.Po 20 latach pracy dyrektorka nie może przejść na emeryturę (min 30, albo 25+5lat studiów dziennych), zresztą nie ma "wieku"
2.Nie ma tworów pt. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, są Zespoły Szkół
3.Sądząc po liczbie dzienników, nauczycieli powinno być ze 40tu, a nie kilku.
4. Rady Pedagogiczne nie odbywają się przy biurku dyrektorki
5. Wizytator nie ma prawa wyrzucić dyrektorki z gabinetu i jakim cudem zna się na programach nauczania?
6. Co za maturę zdała Solejukowa, że "bedzie piatka" i "profesur zaglądał przez ramię"?
Od wielu lat nauczyciele nie mają prawa chodzić po sali w trakcie matury, a co dopiero zaglądać do pracy, podobnie ma się sprawa oceny - są procenty!
7.Jak to możllwe, że kobieta po maturze (zrobionej w jeden dzień), studiująca filozofię
nadal popełnia karygodne błędy językowe?
8.WYDAJCIE PORADNIK BIZNESOWY - z chęcią zarobię na nowy dom i dostatnie życie jednoosobowo wałkując ciasto na pierogi i sprzedając gotową "produkcję" w wiejskiej tancbudzie
i tak dalej i temu podobnie.
SCENARZYŚCI OGARNIJCIE SIĘ, bo serial robi się idiotyczny!

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy
Numer GG: 9905210

Re: Ranczo odc. 76 Tchnienie Las Vegas

Post przez macphisto » 14 maja 2012, o 14:35

dovertis napisał(a):Ta propaganda już nawet nie jest tania, tylko łopatologicznie obłudna, w dodatku realizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji. Pozorny atak na oświatę ma przekonać nas o słuszności "rewolucji", w efekcie której nie pozbieramy się przez kilka pokoleń. Scenarzyści wstydźcie się!

Ano coś w tym jest i ciężko się nie zgodzić. Niby z jednej strony programy nauczania w niektórych miejscach są przeładowane, ale z drugiej, jak już wiadomo, okroją je na przykład w szkołach średnich, a co za tym idzie, za parę pokoleń będziemy mieli takich inteligentów jak na zachodzie, którzy nie znają stolicy własnego kraju, albo historii...
Dlatego w związku z tą całą rewolucją mam mieszanie uczucia...

Co do odcinka, szału nie ma, ale nie był zły. Wątek z Marysią rozbawił mnie do łez i kobietki z garnkami, które natarły na pikietujących pod urzędem.
Senatora i jego polityki nie było, wreszcie.
No i podobała mi Kinga, która dała Kusemu i Lucy do zrozumienia, że dzieckiem za mało się zajmują, tylko latają świat zbawiać - rację miała.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Post przez Ramirez_ » 14 maja 2012, o 16:21

Dosyć mocna krytyka, ale trochę trudno się nie zgodzić z argumentami dovertis i mc_flay. A co do Marysi, to nie rozumiem scenarzystów, pojawiła się i zniknęła w tym samym odcinku , jako mężczyzna jestem tym faktem oburzony :D.

Napisałbym coś jeszcze, ale śpieszę się, więc odezwę się jeszcze wieczorem ;).
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Podziękował : 175 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Numer GG: 6067399

Post przez kylo69 » 14 maja 2012, o 16:40

Miejmy nadzieję, że Marysia wróci :serce: :serce: :serce:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 1087 razy

Post przez Anija » 14 maja 2012, o 17:26

kylo69 napisał(a):Miejmy nadzieję, że Marysia wróci :serce: :serce: :serce:

A co chciałbyś jeszcze zobaczyć, jak sięga ocet? :D :lol:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Podziękował : 618 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy

Post przez Tengel2 » 14 maja 2012, o 17:51

kylo69 napisał(a):Miejmy nadzieję, że Marysia wróci :serce: :serce: :serce:

Przyznaj się ile razy już tą scenę oglądałeś?? :P

Bogno mnie również rozwalił podtekst erotyczny w tym odcinku, a szczególnie tekst Michałowej na temat Stacha.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Podziękował : 175 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Numer GG: 6067399

Post przez kylo69 » 14 maja 2012, o 20:59

Tengel2 napisał(a): kylo69 napisał(a):Miejmy nadzieję, że Marysia wróci :serce: :serce: :serce:

Przyznaj się ile razy już tą scenę oglądałeś?? :P

Chyba nie umiem do tylu liczyć :ups:

Anija napisał(a):A co chciałbyś jeszcze zobaczyć, jak sięga ocet? :D :lol:

ja bym zamówił tak jak kiedyś Witebski wino z górnej półki po 23,50 :lol:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Podziękował : 448 razy
Otrzymał podziękowań: 690 razy
Numer GG: 33863309

Post przez admin » 14 maja 2012, o 23:12

Bogna23 napisał(a):Dla mnie minusem odcinka był ten kontroler z Kuratorium – trochę takie wykorzystanie postaci z poprzednich serii – gdzie RIO a gdzie Kuratorium Oświaty – można chyba było znaleźć jakiś inną postać czy sposób na ten wątek.

Podzielam zdanie Bogny na ten temat. Może niewiele osób to pamięta, ale ten sam aktor, wystąpił także w roli taksówkarza w jednej z ostatnich scen filmu "Ranczo Wilkowyje".
Forum Ranczersów

Podziękował : 585 razy
Otrzymał podziękowań: 1153 razy

Post przez zyciak » 15 maja 2012, o 16:13

Bogna23 napisał(a):Dla mnie minusem odcinka był ten kontroler z Kuratorium – trochę takie wykorzystanie postaci z poprzednich serii – gdzie RIO a gdzie Kuratorium Oświaty – można chyba było znaleźć jakiś inną postać czy sposób na ten wątek.

A mi to jak żywo przypomniało sceny z filmu Stanisława Barei "Poszukiwany - Poszukiwana", gdzie o jednym z bohaterów żona mówiła: "mój mąż jest z zawodu dyrektorem". Może tak samo jest z Bieżunem ??

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post przez Jara » 15 maja 2012, o 17:09

Michałowa wymiata z hasłem, że jak Stach się na sklepową napatrzył, to w domu przynajmniej czuła, że ŻYŁ!
Nogi Marysi jak u Franceski, ale dłuższe!!! Czekałem aż zamiast octu poda Hadziukowi wino z górnej półki, takie co to Witebski kupił (chilijskie), kiedy zainwestował i na pewniaka szedł do Lucy.

Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post przez axell » 16 maja 2012, o 01:04

Myślę, że nie tylko na ten odcinek, ale i na całą serię należy spojrzeć z trochę innej perspektywy. Wyraźnie widać misyjny charakter odcinków. A poszczególne sceny stanowią formę symboli otaczającej nas rzeczywistości. I w takim układzie nie ma znaczenia czy jest to zespół szkół, ile dzienników przyniosła dyrektorka czy ten sam aktor gra różne postaci. Chodzi przecież o to jak wygląda nasz system nauczania. Z resztą takich scen, symboli – odnośników w tej serii jest więcej-senator z asystentem przypisujący sobie cudze inicjatywy czy strajk przed urzędem, w którym nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Przyznam, iż ze wszystkimi tezami postawionymi w tej serii zgadzam się całkowicie. Nasi scenarzyści mają naprawdę dobre oko na panującą wokół nas rzeczywistość. Z resztą wystarczy samemu rozejrzeć się wokół. Młodzież po ukończeniu nauczania nie może znaleźć pracy nie tylko przez kryzys, ale też właśnie przez wadliwy system, który nie dostosowuje edukacji do potrzeb rynku. Kusy doskonale to widzi i stąd jego inicjatywa.
Spróbujcie spojrzeć na serial w ten sposób, a klocki poszczególnych scen, same ułożą się w założony obraz.

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post przez rai » 16 maja 2012, o 06:31

zyciak napisał(a): "mój mąż jest z zawodu dyrektorem". Może tak samo jest z Bieżunem ??

albo jak kobieta pracująca "żadnej pracy się nie boi" :)
albo typowy "spadochroniarz" - tak się świetnie zna na wszystkim, że nigdzie nie może zagrzać miejsca :) - mało to takich dzisiaj ?
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Post przez Ramirez_ » 16 maja 2012, o 11:06

dovertis napisał(a):7.Jak to możllwe, że kobieta po maturze (zrobionej w jeden dzień), studiująca filozofię

A jak długo studiuje Solejukowa? Załóżmy, że jakieś parę miesięcy, oczekujesz, że w tak krótkim czasie prosta, wiejska kobieta, która być może skończyła tylko podstawówkę albo zawodówkę, nagle zacznie pięknie się wysławiać? Moim zdaniem na to potrzeba czasu.
A poza tym, gdyby nagle Solejukowa zaczęła mówić inaczej, jej postać straciłaby swój urok, podobnie rzecz ma się z tym jak się ubiera, przecież dobrze się jej teraz powodzi, a wciąż ubiera się tak samo.
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post przez Bogna23 » 16 maja 2012, o 14:48

zyciak napisał(a):A mi to jak żywo przypomniało sceny z filmu Stanisława Barei "Poszukiwany - Poszukiwana", gdzie o jednym z bohaterów żona mówiła: "mój mąż jest z zawodu dyrektorem". Może tak samo jest z Bieżunem

Może tak być - było już kilka różnych "odniesień" do innych filmów czy seriali.

axell napisał(a):Myślę, że nie tylko na ten odcinek, ale i na całą serię należy spojrzeć z trochę innej perspektywy. Wyraźnie widać misyjny charakter odcinków. A poszczególne sceny stanowią formę symboli otaczającej nas rzeczywistości. I w takim układzie nie ma znaczenia czy jest to zespół szkół, ile dzienników przyniosła dyrektorka czy ten sam aktor gra różne postaci

W pełni się z Tobą Axell zgadzam ( miło Cię czytać po dłuższej przerwie :) ) w końcu tu nie chodzi o taką dbałość o szczegóły - to nie dokument ale ta postać kontrolera nie spodobała mi się w tym znaczeniu, że jest to wykorzystanie tej samej postaci w innym wątku - że ten jak sam piszesz "symbol" jakim był kontroler z RIO już był, a przy okazji walki z wadami naszego systemu oświaty można było chyba wykorzystać jakiś inny symbol naszych zachowań czy patologi - chyba nam takich na razie nie brakuje!? ;)

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post przez rai » 16 maja 2012, o 14:55

dovertis napisał(a):
2.Nie ma tworów pt. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, są Zespoły Szkół
7.Jak to możllwe, że kobieta po maturze (zrobionej w jeden dzień), studiująca filozofię
8.WYDAJCIE PORADNIK BIZNESOWY - z chęcią zarobię na nowy dom i dostatnie życie jednoosobowo wałkując ciasto na pierogi i sprzedając gotową "produkcję" w wiejskiej tancbudzie
i tak dalej i temu podobnie.
SCENARZYŚCI OGARNIJCIE SIĘ, bo serial robi się idiotyczny!

- mogę Ci wskazać miejsce w Polsce gdzie nie istnieje "zespół szkół" a właśnie gimnazjum i szkoła podstawowa - i wszędzie figurują oddzielnie, i oczywiście mieszczą się w tym samym budynku :)
- osobiście znam wielu ludzi, którzy ukończyli studia (i to znane i renomowane uczelnie!), a do dzisiaj "włanczają" światło a nie "włączają", mówią "wziąść" a nie "wziąć", wkładają "swetr" a nie "sweter" czy "chodzą po najmniejszej linii oporu" - jak widać ukończenie studiów i tak nie gwarantuje, że człowiek od razu zacznie używać poprawnej polszczyzny :)
- co do poradnika biznesowego -scenarzyści wcale nie koloryzują :) a np. pomysł na biznes w postaci szycia zabawek dla dzieci jest wg mnie z życia wzięty. W zeszłym roku czytałam artykuł o kobiecie, która została zwolniona z pracy i zamiast szukać kolejnej urzędniczej posady zdecydowała się na własny biznes. Dziś szyje zabawki w domu i ma się całkiem nieźle - finansowo też.
Dlatego też nie uważam, że Scenarzyści muszą się "ogarniać" ;) serial jest osadzony tak blisko naszej rzeczywistości, że mnie cieszy trochę "bajkowego" świata w nim, bo inaczej mógłby być... dokumentem :)
Za długo żyłam na wsi i zbyt często tam bywam, by uznać Ranczo za fikcję literacką :)
Pan Brutter na pewno wie co mam na myśli ;)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy
Numer GG: 9905210

Post przez macphisto » 16 maja 2012, o 21:44

dovertis napisał(a):6. Co za maturę zdała Solejukowa, że "bedzie piatka" i "profesur zaglądał przez ramię"?
Od wielu lat nauczyciele nie mają prawa chodzić po sali w trakcie matury, a co dopiero zaglądać do pracy, podobnie ma się sprawa oceny - są procenty!

A to nie jest tak, że ci, co kiedyś szli starym programem nauczania, mogą zdawać także starą maturę? Bo jeśli tak, to by się zgadzało.
Może jest tu ktoś, kto się zna i wie jak to z tym jest?
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Numer GG: 12936945

Post przez czerepachd;98 » 18 maja 2012, o 20:49

Odcinek dość dobry, lecz 6-stka jest słabsza od 5-tki...
Niestety, ale myślę, że przez zbyt krótkie odcinki i dość dużą ilość odcinków Ranczo powoli się wypala... :(
Ale myślę, że ta reforma edukacyjna może jakoś poruszy Ministerstwo Edukacji od nic nierobienia !!!
Bo to, że program przeładowany jest to akurat SZCZERA PRAWDA !
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Następna strona

Powrót do Ranczo seria 6