Ranczo odc. 96 Obywatelskie obowiązki

Od 21 maja do 10 września 2013 r. trwały zdjęcia do ósmego sezonu serialu "Ranczo". Pierwszy odcinek nowej serii zobaczymy na antenie telewizyjnej Jedynki w niedzielę 2 marca 2014 r.
Regulamin działu Wszystkie osoby, które gościły na planie 8 sezonu, prosimy o zachowanie maksimum dyskrecji i nie ujawnianie żadnych wątków fabuły nowej serii. Wpisując nowe komentarze trzymamy się tematu.

Jak oceniasz 96 odcinek "Rancza"?

Ankieta zakończyła się 11 kwietnia 2014, o 20:50

Obrazek (bardzo zły)
0
Brak głosów
Obrazek (słaby)
2
5%
Obrazek (przeciętny)
4
10%
Obrazek (dobry)
6
15%
Obrazek (rewelacyjny)
27
69%

Razem głosów : 39

Postprzez admin » 4 marca 2014, o 20:39

Ranczo seria 8 odcinek 96 "Obywatelskie obowiązki"
Emisja premierowa - 30.03.2014 godz. 20:20 TVP1
Zwiastun odcinka:

Streszczenie 96 odcinka:
Klaudia, obserwująca Więcławskich w sklepie, diagnozuje, że ich małżeństwo już dawno się wypaliło i to, co widać, to zaledwie marne szczątki. Małżeństwo Więcławskich wpada w psychoterapeutyczne szpony Klaudii, terapeutki równie zapalczywej, co niedoświadczonej.

Senator, w trakcie politycznego knucia z Czerepachem w restauracji, pierwszy raz widzi Monikę, która przypadkiem wpadła na espresso. Siła rażenia, jest tak wielka, że senator kompletnie traci głowę. Informacja, kim jest senator (i że w ogóle jest senatorem) z wiadomych względów nagle zaczyna budzić i w niej cieplejsze uczucia. Intensyfikujące się spotkanie sztuki i polityki w Knajpie u Japycza przerywa wiadomość o zaproszeniu wystawy Kusego do galerii w Nowym Jorku.

Monika jedzie z Kusym do Warszawy w celu zdobycia amerykańskiej wizy; ta pozornie prosta formalność okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowana, niż można byłoby przypuszczać, a to głównie za sprawą słowiańskiej duszy Kusego.

Na plebanii trwa dynamiczna akcja mająca na celu przeciwdziałanie zalewowi obcych nacji w obliczu niedoborów demograficznych w kraju. Do działań księży i ogromnie przejętej tematem Michałowej, przyłącza się urząd gminy.

Przebieg terapii Więcławskich, jak to w Wilkowyjach, szybko zbacza na tory nieznane psychologicznym teoriom, ale doprowadza do zdumiewająco pozytywnego skutku. Nieprzewidzianą konsekwencją jest też żądanie terapii przez piękniejsze połówki dwóch kolejnych par.

Źródło: tvp.pl, Studio A
Forum Ranczersów

Za ten post autor admin otrzymał podziękowania - 5
kamil159(4 marca 2014, o 20:40), kamil73(4 marca 2014, o 23:34), pablo(24 marca 2014, o 20:10), Przemo94(4 marca 2014, o 20:47), zyciak(4 marca 2014, o 22:39)
Ocena:21.74%

admin
Użytkownik

Podziękował : 393 razy
Otrzymał podziękowań: 586 razy
Numer GG: 33863309

Reklama

Re: Ranczo odc. 96 Obywatelskie obowiązki

Postprzez Deleted User 1816 » 30 marca 2014, o 21:08

napiszę krótko:
:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
odcinek GENIALNY!!!! moja ocena- 100/10

ta seria pretenduje chyba do najlepszej, a co najciekawsze każdy kolejny odcinek jest lepszy !!!!!!!

Deleted User 1816

Postprzez Revers » 30 marca 2014, o 21:10

Ja powiedziałbym, że jest to trochę specyficzny odcinek, taki inny niż wszystkie, oczywiście bardzo pozytywny :good:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy
Numer GG: 0

Postprzez Przemo94 » 30 marca 2014, o 21:12

Podobało mi się rozpoczęcie odcinka ujęciem z podnośnika na Jeruzal. Jak tam jest pięknie, bez dwóch zdań :) Terapia Więcławskich - mistrzostwo, a szczególnie, kiedy Klaudia zapytała "Jak często uprawiają państwo sex?" - mina Więcławskiego bezcenna i ta muzyka w tle w tym momencie - majstersztyk! Zapowiada się ciekawie z racji kolejnych terapii. Na pewno będzie zabawnie.
Szykuje się nam romansik Senatora i Moniki, ciekawe na jak długo i jak to się skończy, jestem bardzo ciekaw. Potraktowanie Kusego jako zagrożenie terrorystyczne ze strony amerykanów też niczego sobie :) Fajnie pokazane zostało to, że Stany są takim potężnym narodem, że wszystko musi być tak jak oni chcą, tak jak to jest w rzeczywistości.
Akcja niżu demograficznego może trochę średnia na początku, ale z czasem się rozkręciło, jak wkroczyła niezawodna Michałowa :)
Dookoła piękne lato, aż chce się aby już wreszcie przyszła prawdziwa wiosna i następnie lato. Zawsze tak mówię, że dla mnie pierwszą oznaką wiosny nie są jakieś tam wschodzące kwiatki czy coś, tylko fakt, że w rozpoczyna się kolejny sezon Rancza :D
Nie pozostaje nic innego jak oglądać kolejny raz powtórki naszego ulubionego serialu i czekać do następnej niedzieli.

Za ten post autor Przemo94 otrzymał podziękowania - 2
Anija(30 marca 2014, o 22:46), Milla-nowa(30 marca 2014, o 21:35)
Ocena:8.7%

Przemo94
Moderator

Podziękował : 378 razy
Otrzymał podziękowań: 315 razy

Postprzez gottsu » 30 marca 2014, o 21:13

Jest tylko coraz lepiej :)

Cudo odcinek xD Intryga Kozioła na najwyższym poziomie :)
gottsu
Pasjonat

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez arturo23 » 30 marca 2014, o 21:15

JA też nie będę dużo rozpisywał, odcinek fajny TERAPIA I JEJ EFEKTY... Więcławscy wymiatają :D NO i Wójt zaczyna wielkie podchody, ojjj bedzie się działo :good: :good: :good: :good: :good: :good:
arturo23
Uczestnik

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez macphisto » 30 marca 2014, o 21:18

Jak dla mnie nieco słabszy w stosunku do poprzednich, ale nie był zły. Na plus - wreszcie Lucy zaczyna nam się budzić, widać jej dawne zaangażowanie w sprawy, poruszenie kwestii niskiego przyrostu bardzo ważne, jest u nas niestety tak, że ludzi często nie stać na więcej niż jedno, dwoje dzieci. Na przykład na Islandii bez problemu można wychować trójkę, utrzymać dom i nieźle żyć, mieć wczasy za granicą i ze dwa samochody, będąc zwyczajnymi przeciętnymi obywatelami, którzy nie pracują na jakiś wymyślnych stanowiskach.
Kusy terrorysta :rechot:, ławeczka jak zawsze niezawodna, dobry też wątek z Haliną i Lodzią, które poczuły misję.

Jakoś ta terapia Klaudii dla mnie przesadzona, trochę to naciągane.

Ogólnie tak 6/10.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria
macphisto
Osobowość forum

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy
Numer GG: 9905210

Postprzez gottsu » 30 marca 2014, o 21:21

No tak, Skandynawia - istny raj na ziemi :P

W Polsce też można by było mieć 3 i więcej dzieci, tylko trzeba nieco ruszyć głową :)

Za ten post autor gottsu otrzymał podziękowanie od
Przemo92(30 marca 2014, o 21:39)
Ocena:4.35%

gottsu
Pasjonat

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez Daniel18 » 30 marca 2014, o 21:23

Odcinek był inny niż wszystkie i żeby się z czego kolwiek śmiać trzeba było szybko myśleć z czego się śmiać np. zgaszonych papierosów i powiedzenia senatora ze tak sobie na papieroska wyszedł

Stasiek mając jedno dziecko musi mieć co najmniej troje
a Pietrek mając dwoje spokojnie pięcioro (biedny pietrek)

Solejuk pewny siebie ze nic nie można mieć do niego żadnych pretensji ze on swoje obowiązki obywatelskie wypełnił i tak jego żona coś znalazła
Daniel18
Starszy uczestnik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Numer GG: 31841869

Postprzez kamil159 » 30 marca 2014, o 21:25

Ja dziękuję, co za odcinek!!! <3 10/10
Terapia Więcławskich - najlepsza.
Dawna Lucy wraca. :D
Mina Kozioła w czasie rozmowy Haliny z redaktorem boska. "Ale Halina.." :rechot:
Jak dla mnie to najlepsza seria. :)

Za ten post autor kamil159 otrzymał podziękowania - 2
kusy179(5 kwietnia 2014, o 11:08), Milla-nowa(30 marca 2014, o 21:56)
Ocena:8.7%

kamil159
Super User

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Postprzez macphisto » 30 marca 2014, o 21:31

gottsu napisał(a):No tak, Skandynawia - istny raj na ziemi :P

W Polsce też można by było mieć 3 i więcej dzieci, tylko trzeba nieco ruszyć głową :)

Jak kogoś stać to ma, ale jak ludzie mają małe zarobki, to jest ciężko. A jak już ktoś ma dużo dzieci, to właśnie warto im pomóc, dobrze, że jest o tym mowa. Mam znajomych, którzy mają po jednym dziecku i mówią, że więcej nie planują, bo to koszty, chociaż wcale nie żyją na niskim poziomie, ale wiedza, że może być ciężej, a zaharowywać się od świtu do nocy też nie każdy ma zamiar, bo zdrowie ma się jedno.
Ten wątek w serialu jest bardzo trafny, podoba mi się :good:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

macphisto
Osobowość forum

Postprzez Anija » 30 marca 2014, o 21:34

Solejuk Senatorem? :mrgreen: No ciekawe… ciekawe :mrgreen: najbardziej podobała mi się scena, w której „rozdawał” posady senatorskie w swoim biurze :rechot:

"Hadziuk: Ja moim zdaniem na stanowisko dyrektora biura nadawałbym się bardzo dobrze, czemu nie?
Solejuk: Matury nie masz.
Hadziuk: A ty kurna masz?
Solejuk: Senator nie musi. A dyrektor biura obowiązkowo.
Pietrek: No to bardzo mje przykro, ale ja też matury ni mam.
Solejuk: Wiem. Otóż to… Ty Stachu dyrektorem mojego biura będziesz senatorskiego.
Stachu: Ja??? Ale ja się nie znam…
Solejuk: To się poznasz. A mnie na tym stanowisku poważny człowiek potrzebny jest.
Stachu: Nieee… to nie dla mnie.
Solejuk: Pensję będziesz miał… - szepcze do ucha Stachowi :D
Stachu: Zgadzam się!
Solejuk: No. Ty Hadziuk będziesz moim asystentem, Pietrek ciebie na zlecone wezmę.
Pietrek: Ooo to mje akurat bardzo odpowiada jako artyście.
Hadziuk: A ja asystentem też mogę być. Wszystko lepsze od kóz pilnowania.
Solejuk: No.. to asystent – leć po flaszki :)
Hadziuk: Sie robi panie senatorze."

Obrazek Obrazek
"Nie znasz mnie, ale nie martw się. Wszystkiego dowiesz się od ludzi, którzy nawet ze mną nie rozmawiali."

Za ten post autor Anija otrzymał podziękowania - 8
Jara(31 marca 2014, o 20:34), Milla-nowa(30 marca 2014, o 22:58), natalia1989(4 kwietnia 2014, o 21:41), pablo(31 marca 2014, o 07:45), Przemo92(30 marca 2014, o 21:41), Przemo94(30 marca 2014, o 21:57), strazak210(30 marca 2014, o 22:32), Tengel2(30 marca 2014, o 22:02)
Ocena:34.78%

Anija
Moderator

Podziękował : 351 razy
Otrzymał podziękowań: 993 razy

Postprzez Hania i Andrzej » 30 marca 2014, o 21:36

mc_flay napisał(a):napiszę krótko:
odcinek GENIALNY!!!! moja ocena- 100/10

ta seria pretenduje chyba do najlepszej, a co najciekawsze każdy kolejny odcinek jest lepszy !!!!!!!

Chyba oglądaliśmy różne odcinki . Jak dla mnie odcinek nudny ......
:P
Hania i Andrzej
Super User

Podziękował : 236 razy
Otrzymał podziękowań: 243 razy

Postprzez Milla-nowa » 30 marca 2014, o 21:37

Przemo94 napisał(a):Podobało mi się rozpoczęcie odcinka ujęciem z podnośnika na Jeruzal. Jak tam jest pięknie, bez dwóch zdań :) Terapia Więcławskich - mistrzostwo, a szczególnie, kiedy Klaudia zapytała "Jak często uprawiają państwo sex?" - mina Więcławskiego bezcenna i ta muzyka w tle w tym momencie - majstersztyk! Zapowiada się ciekawie z racji kolejnych terapii. Na pewno będzie zabawnie.
Szykuje się nam romansik Senatora i Moniki, ciekawe na jak długo i jak to się skończy, jestem bardzo ciekaw. Potraktowanie Kusego jako zagrożenie terrorystyczne ze strony amerykanów też niczego sobie :) Fajnie pokazane zostało to, że Stany są takim potężnym narodem, że wszystko musi być tak jak oni chcą, tak jak to jest w rzeczywistości.
Akcja niżu demograficznego może trochę średnia na początku, ale z czasem się rozkręciło, jak wkroczyła niezawodna Michałowa :)
Dookoła piękne lato, aż chce się aby już wreszcie przyszła prawdziwa wiosna i następnie lato. Zawsze tak mówię, że dla mnie pierwszą oznaką wiosny nie są jakieś tam wschodzące kwiatki czy coś, tylko fakt, że w rozpoczyna się kolejny sezon Rancza :D
Nie pozostaje nic innego jak oglądać kolejny raz powtórki naszego ulubionego serialu i czekać do następnej niedzieli.

Ja nie recenzuję, bo w zasadzie wszystko Przemo94 napisał :D
Powiem tylko, że z początku nieco mnie zaniepokoiła ta kwestia demograficzna, obawiałam się, czy to nie będzie kolejny PROW, albo rewolucja oświatowa (w sumie nie taka zła, ale nieco przydługo ciągnięta), ale jak zobaczyłam Michałową w akcji i biednego Pietrka, który poczuł się odpowiedzialny za demografię całego kraju, wymiękłam po prostu :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot:

-- 30 marca 2014, o 20:40 --

macphisto napisał(a):
Jak kogoś stać to ma, ale jak ludzie mają małe zarobki, to jest ciężko.

Akurat najmniej dzieci to mają ci najbogatsi. Bo najpierw kariera, potem dziecko, a jak zobaczy jedna z drugą ile to roboty przy maluchu, to szybko wraca do kariery i po demografii.

-- 30 marca 2014, o 20:43 --

A, i jeszcze dodam - intryga pana senatora, jak wysiudać z sejmu i senatu swoje partyjne zakały i to jeszcze tak, aby dziękowali, przednia!
Milla-nowa
Osobowość forum

Podziękował : 395 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Postprzez kubakielce » 30 marca 2014, o 22:00

Odcinek oceniłbym na 4+ w skali do 6 . Fajne , nawet śmieszne sceny , szczególnie z biura senatora . Dobrze że poruszono kwestię tak ważną jak robienie dzieci :D przez Polaków :) Na początku myślałem że będzie to takie wciskanie tej kwestii jak PROW ale na szczęście wszystko ładnie "ubrano " i wyszło naprawdę dobrze :D

A co do całej serii : ja osobiście jeszcze czekam na ten błysk z dawnych serii i mam nadzieję że nie długo się pojawi bo na razie go nie widzę .
kubakielce
Super User

Podziękował : 183 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Postprzez Deleted User 1816 » 30 marca 2014, o 22:08

Hania i Andrzej napisał(a):Chyba oglądaliśmy różne odcinki . Jak dla mnie odcinek nudny ......
chyba tak, zresztą kilka osób pisze że nudny i nie śmieszny.

Po pierwsze to jest serial obyczajowy nie komediowy. Jak ktoś lubi humor sytuacyjny to proponuje 13 posterunek na przykład.

Po drugie dawka i to duża humoru w odcinku była, tylko innego. Wątki genialne: domorosła terapia Klaudii, czasami kojarząca mi się z filmem "Dwoje do poprawki" (w zasadzie jako parodia tego filmu), sprawa wyborów dla "komisji programowej", zachowanie "senatora" Solejuka na ławeczce, romans z Moniką, działania Michałowej w sprawie niżu demograficznego, załatwienie Kusego w ambasadzie, Lucy która w końcu działa a w zasadzie nie działa za plecami Kusego.
I to jest mało, to jest nudne naprawdę nie rozumiem ..........

Ludzie to co wy chcecie tandetnego humoru w stylu wspomnianego 13 posterunku czy też Kiepskich lub nie wiem jeszcze czego ?????
Ostatnio edytowany przez Deleted User 1816, 30 marca 2014, o 22:42, edytowano w sumie 1 raz

Deleted User 1816

Postprzez arturo23 » 30 marca 2014, o 22:11

kubakielce napisał(a):Odcinek oceniłbym na 4+ w skali do 6 . Fajne , nawet śmieszne sceny , szczególnie z biura senatora . Dobrze że poruszono kwestię tak ważną jak robienie dzieci :D przez Polaków :) Na początku myślałem że będzie to takie wciskanie tej kwestii jak PROW ale na szczęście wszystko ładnie "ubrano " i wyszło naprawdę dobrze :D

A co do całej serii : ja osobiście jeszcze czekam na ten błysk z dawnych serii i mam nadzieję że nie długo się pojawi bo na razie go nie widzę .

fajnie byłoby zobaczyć jakąś furmankę, czy krowy tak jak to bywało w poprzednich seriach, a zwłaszcza w pierwszych seriach ;) W poprzednim odcinku nawet było czuć swojski klimat, gdy księża wraz z dziećmi pomagali starszym kobietom, te stare drewniane domki, to było to :)
arturo23
Uczestnik

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Milla-nowa » 30 marca 2014, o 22:27

fajnie byłoby zobaczyć jakąś furmankę, czy krowy tak jak to bywało w poprzednich seriach

No niestety, Wilkowyje też idą z duchem czasu. I chwała im za to.
Milla-nowa
Osobowość forum

Podziękował : 395 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Postprzez macphisto » 30 marca 2014, o 22:34

Milla-nowa napisał(a):Akurat najmniej dzieci to mają ci najbogatsi. Bo najpierw kariera, potem dziecko, a jak zobaczy jedna z drugą ile to roboty przy maluchu, to szybko wraca do kariery i po demografii.

Różnie to bywa, zależy od ludzi i ich podejścia.

Jeszcze zapomniałam o szykującym się romansie Kozioła i Moniki, scenka u Wioletki była świetna:
-Można się dosiąść?
-Nie.
A potem jak usłyszała kto to, od razu zmieniła zdanie, cała Monisia :P

macphisto
Osobowość forum

Postprzez Cecztery » 30 marca 2014, o 22:38

Oj, oj, oj...
Moim zdaniem odcinek zdecydowanie przeciętny.
Wątek z Kusym jako artystą już mi wychodzi bokiem. Dobrze, że chociaż Lucy wzięła się za zwalczanie niżu demograficznego i nie kręci się już wokół ''wielka sztuka''.
Senator robi się coraz sprytniejszy, szczerze mówiąc wpada na lepsze pomysły niż Czerepach, co mnie dziwi, aczkolwiek zaliczam to do plusów, bo wójta (przepraszam, Senatora) bardzo lubię.
A teraz minusy odcinka:
Ni stąd ni zowąd wyjazd Kusego do prestiżowej galerii w Nowym Jorku. Na szczęście Kusy został :D
Terapia Więcławskich - trochę ''przynudnawa''.
Odcinka nie uważam za zły, ale za dość przeciętny, zdecydowanie gorszy od trzech poprzednich. Czekam na następny, w którym to Klaudia weźmie się za Solejuków i Hadziuków. Miejmy nadzieję, że następne odcinki znów będą lepsze.
Kto zamawiał Radio Taczki? - Pietrek
Cecztery
Uczestnik

Podziękował : 35 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Następna strona