Ranczo odc. 94 Wybacz mnie

Od 21 maja do 10 września 2013 r. trwały zdjęcia do ósmego sezonu serialu "Ranczo". Pierwszy odcinek nowej serii zobaczymy na antenie telewizyjnej Jedynki w niedzielę 2 marca 2014 r.

Czy podobał Ci się odcinek 94 pt. "Wybacz mnie"?

Ankieta zakończyła się 23 marca 2014, o 21:07

TAK
49
91%
NIE
5
9%

Razem głosów : 54

Postprzez admin » 19 lutego 2014, o 18:26

Ranczo seria 8 odcinek 94 "Wybacz mnie"
Emisja premierowa - 16.03.2014 godz. 20:20 TVP1
Obrazek
Fot. YouTube, kadr z klipu promującego 8 sezon "Rancza".
Streszczenie odcinka:
Lucy i Monika próbują z całych sił przekonać Kusego, że przyjazd Moniki to dla niego najlepsze rozwiązanie. Kusy uważa, że to głupie i jawnie daje upust swemu niezadowoleniu. Monika, na wieść o ognisku, jakie Kusy zrobił wcześniej ze swoich obrazów w ofierze miłości, wpada w szał, oraz traci zainteresowanie Kusym, bo artysta bez obrazów wartości nie przedstawia. Już ma wyjechać, kiedy okazuje się, że to dramatyczne wydarzenie zostało nagrane przez Kingę na komórce. Filmik okazuje się mieć nie tylko wartość emocjonalną, ale może przede wszystkim rynkową; teraz zapał Moniki do reprezentowania Kusego staje się totalny. Totalne jest także jej działanie, aby nakłonić Kusego do malowania.

Pietrek gorączkowo próbuje wymyślić hitowy program, który uzasadniłby przedłużenie jego kontraktu. Pomysł podsuwa mu niespodziewanie tak zwane życie codzienne, które we wsi, takiej jak Wilkowyje toczy się najczęściej pod sklepem. Idea, a jednocześnie nazwa programu to "Wybacz mnie" i Pietrek jest pewny, że wpadł na genialne rozwiązanie swojego problemu, bo przecież powszechnie wiadomo, że nic tak nie podnosi oglądalności, jak grzebanie się w cudzych, prywatnych sprawach.

Polska Partia Uczciwości w osobie swoich założycieli, senatora i Czerepacha, ma nowe wyzwanie - jak przed wyborami poradzić sobie z tzw. parytetem, skoro w szeregach partii kobiet brak. Senator wpada na pomysł, który Czerepach ocenia jako genialny i przede wszystkim prosty w realizacji. Obaj panowie w swoim zadufaniu zapomnieli tylko o jednym; ich osobiste żony, fundament powodzenia akcji parytet, już dawno przestały być li tylko reprezentacyjnym i niemym dodatkiem przywódców partii.

Wśród wielu nowych inicjatyw duszpasterskich wikarych jest także próba założenia chóru przez księdza Macieja, która, z powodu poziomu reprezentantek, kończy się niepowodzeniem. Swój pomysł naprawy życia na wsi przedstawia także ksiądz; plan ten wymaga jednak pozyskania środków finansowych.

Zagrożony widmem utraty pracy Pietrek, realizuje swój pomysł hitowego programu. Niestety, w trakcie programu wychodzą pewne scenariuszowe niedociągnięcia prowadzące do dramatycznych, wręcz gorszących skutków. Kiedy Witebski dociera do Wilkowyj i wkracza do swojego studia, okazuje się ono okiem cyklonu.
Źródło: tvp.pl, Studio A
Forum Ranczersów

Za ten post autor admin otrzymał podziękowania - 7
kamil159(19 lutego 2014, o 19:30), kamil73(19 lutego 2014, o 19:32), Milla-nowa(16 marca 2014, o 22:09), pablo(19 lutego 2014, o 21:12), Przemo94(20 lutego 2014, o 09:07), strazak210(20 lutego 2014, o 10:28), zyciak(21 lutego 2014, o 21:51)
Ocena:30.43%

admin
Użytkownik

Podziękował : 414 razy
Otrzymał podziękowań: 635 razy
Numer GG: 33863309

Reklama

Re: Ranczo odc. 94 Wybacz mnie

Postprzez Deleted User 1816 » 16 marca 2014, o 22:06

ogólnie to odcinek w mojej ocenie 7/10. Czasem nużący, czasem jakiś taki nie wiem jak to napisać, ale ogólnie dobry, nawet bardzo dobry ale nie genialny.

w dworku wreszcie coś się ruszyło, wściekłość Moniki o spalenie obrazów a potem jej mina przy oglądaniu palenia obrazów BEZCENNE. Kombinacje Moniki i Lucy aby zmusić Kusego do malowania - wspaniałe. Lucy jak zawsze uczciwa nie wytrzymała i dobrze się stało, aby tylko dla Kusego ta presja faktycznie była ważniejsza.

"Wybacz mnie" chyba coś nie wyszło, zaskoczenie Witebskiego bezcenne. sam pomysł wątku świetny.
Powraca znowu motyw równouprawnienia pod postacią parytetu.

Być może mamy też szansę na powrót konfliktu który był kanwą serialu czyli konfliktu proboszcz-senator - tak coś czuję że sprawa z finansowaniem na biednych tak się skończy.

Chór na parafii - wspaniałe :)

cytat odcinka:
Jola, nie bij przy dzieciach
Deleted User 1816

Postprzez Revers » 16 marca 2014, o 22:09

Mi bardzo podobał się ten odcinek.
Bardzo dużo humorystyki, pozytywnego nastroju, atmosfery.
Nic dodać nic ująć, oby tak dalej :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy
Numer GG: 0

Postprzez Tova » 16 marca 2014, o 22:10

Gdyby nie kłótnia w "Wybacz mnie" to odcinek był by zwyczajnie nudny. I w dworku nadal nudy :p Mimo przyjazdu Moniki jakoś tak niewiele ciekawego się tam dzieje. A ksiądz miał bardzo fajny pomysł z tą nauką miłości do bliźniego poprzez pomoc. Ciekawe jak mu to wyjdzie :)

Za ten post autor Tova otrzymał podziękowania - 2
Jara(17 marca 2014, o 00:37), Malutka_Wala2(20 marca 2014, o 22:19)
Ocena:8.7%

Tova
Uczestnik

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez monterr07 » 16 marca 2014, o 22:11

Senatorowi widać stare dobre czasy się przypominały, skoro o "partii nieboszczce" wspomniał :D

Odcinek fajny, widać że akcja rozkręca się i może być tylko ciekawiej. Trochę przesadzona ta kłótnia podczas pogodzenia się Wargaczowej i Solejukowej, ale nie było źle. Na wielki plus powrót Tomka :)
Załoga! Pajechali!

Za ten post autor monterr07 otrzymał podziękowanie od
Jara(17 marca 2014, o 00:38)
Ocena:4.35%

monterr07
Wyróżniający się

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Numer GG: 5664277

Postprzez Milla-nowa » 16 marca 2014, o 22:12

10/10!

Przecudny!
Tyle humoru, aktorzy w szczytowej formie, scenarzyści też.

Halina z Lodzią rozwaliły mnie kompletnie, uśmiałam się do łez.
Monika też niezła, a Kusy - "skóra ci się nie pali?" No i te goździki na zakończenie, po prostu boskie.
Genialne teksty, w najlepszym stylu Rancza, widać, że rozbieg już wzięty i wszystko leci pełną parą. :czapka:

Za ten post autor Milla-nowa otrzymał podziękowanie od
Gabriel(16 marca 2014, o 22:51)

Milla-nowa
Moderator

Podziękował : 445 razy
Otrzymał podziękowań: 218 razy

Postprzez Przemo94 » 16 marca 2014, o 22:15

Na początek dworek. Tu w poprzednich odcinkach mieliśmy spokój i ciszę, no może poza "opiekaniem się" dzieciakami przez Jolę, za to w tym odcinku robi się bardzo ciekawie. Wróciła Monika i już zaczyna mieszać. Na pewno w kolejnych odcinkach będzie ciekawie, mamy na co czekać. Swoją drogą to nie widziałem w odcinku "Droga przez stos", żeby Kinga nagrywała komórką scenę, w której Kusy pali swoje wszystkie obraz, ale dobra, wiem czepiam się, szczegół, ale właśne mnie się to spodobało, bo w bardzo dobry sposób scenarzysta pokazał nam co z nami zrobiła szeroko dostępna telefonia i możliwość nagrywania wszystkiego. Widzimy coś ciekawego - nagrywamy czy pstrykamy fotkę, tak jak Kinga.
Teraz czas na wątek parytetu, z którym w odcinku musieli się zmierzyć wilkowyjscy politycy, czyli Senator i jego dyrektor biura senatora w osobie Czerepacha. Obaj chcieli dobrze, ale jak zawsze, żony ich przechytrzyły. Fajna była scena w gabinecie Haliny i na koniec to jak Kozioł stanowczo podążył do wyjścia i potem lekko uchylając drzwi powiedział "Nie pomożesz mi?"
Czas na plebanię i jej otoczenie. Tu też dużo się dzieje, jak to mówiła Michałowa w poprzednim odcinku "Ale ruch na plebanii się zrobi" i jak powiedziała tak właśnie było. Najlepszy był pomysł księdza Macieja z chórem :) Mina Proboszcza kiedy usłyszał to fałszowanie dobiegające z salonu - bezcenna :D
Na koniec ławeczka i jej dokonania w tym odcinku. Pomysł Pietrka z nowym programem, jak to w Wilkowyjach nie wyszedł, mimo dobrych chęci. Genialne były sceny, kiedy Stach i Hadziuk upijali Solejuka i Wargacza i Hadziuk biegający ze sklepu i z powrotem z trunkami - geniusz! Ciekawe co teraz będzie z Pietrkiem i Jolą i z ich prowadzeniem telewizji, kiedy wrócił Witebski.
Zapowiada się bardzo ciekawie. Już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka.

Za ten post autor Przemo94 otrzymał podziękowania - 3
Gabriel(16 marca 2014, o 22:51), Inhabitant(16 marca 2014, o 22:52), Milla-nowa(16 marca 2014, o 22:31)
Ocena:13.04%

Przemo94
Moderator

Podziękował : 403 razy
Otrzymał podziękowań: 342 razy

Postprzez pietros » 16 marca 2014, o 22:16

Jedyne, co było fajne w tym odcinku, to wspomnienie o "partii nieboszczce" (wiemy wszyscy, o którą chodzi :P ) i to, jak potem senator z Czerepachem prosili swoje żony o wstąpienie w szeregi Ich partii. Reszta nudna, a ksiądz wyglądał - za przeproszeniem - jak naćpany. Chór naprawdę był nie do zniesienia i za długo trwało to Ich śpiewanie i było od początku wiadome, jak skończy się audycja "Wybacz mnie". Odcinek 5/10.
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.
pietros
Początkujący

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez gottsu » 16 marca 2014, o 22:16

No, Wybacz mnie uważam za 1 lepszy odcinek tej serii ! :)

Radio Mamrot było takim wprowadzeniem do sezonu, nie było dla mnie zbyt ciekawe, Wykapany ojciec już lepsze ale też szału nie było, jednak w Wybacz mnie działo się! i to nie mało!

Ciekawe czy kobiety naszych wilkowyjskich polityków zajdą daleko w PPU i Sejmie, jak zareaguje Witebski, czy Kusy jednak będzie malował?

PS. Przebiły mnie wykręty Czerepa i Kozioła gdy ich żony chciały kandydować do Sejmu, że trzeba mieć "staż kandydacki" xD xD xD xD xD

Za ten post autor gottsu otrzymał podziękowanie od
Gabriel(16 marca 2014, o 22:50)

gottsu
Pasjonat

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez kamil159 » 16 marca 2014, o 22:20

Odcinek REWELACJA - 10/10. :)
Najfajniejszy moment to oczywiście program hitowy "Wybacz mnie" :lol: :rechot: Bitwa Solejukowej i Wargaczowej cudowna. Mogłaby być kilka sekund dłuższa. Zwróciłem uwagę, że gdyby Jola nie rzucała tak Wargaczową to by było mnie ruchliwe.
Próba chóru - cała rodzina leżała. :rechot: Staż kandydacki tak samo. Wreszcie wróciła salka parafialna. :) Wreszcie zgoda pomiędzy Moniką i Lucy.
Jeśli dalej odcinki będą na takim samym poziomie to będzie to najlepsza seria z wszystkich. :oki:
kamil159
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy

Postprzez arturo23 » 16 marca 2014, o 22:22

a jak dla mnie bardzo dobry odcinek :) Ranczo trzyma Olimpijską formę:) bardzo fajnie wymyślona audycja "wybacz mnie" wielkie brawa dla Solejukowej i Wargaczowej :good: Kobiety wymiatają w dzisiejszym odcinku. fajny klimat wprowadza również 'MAŁPA Z WARSZAWY" bez niej nudno byłoby w Dworku:) RANCZO NIGDY SIĘ NIE ZNUDZI, I TYM RÓŻNI SIĘ OD TYCH WSZYSTKICH SERIALOWYCH TASIEMCÓW co maja po 1000 odcinków... No i cóż fajnie się patrzy na te wiejskie klimaty skąpane w słońcu, nic tylko pozazdrościć takiej pogody... Wielki plus dla ekipy za ujęcia panoramy Jeruzala, piękne widoki, dzięki!!! już nie mogę się doczekać lata i kolejnych odwiedzin Jeruzala, pozdrawiam! :papa: :papa:

Za ten post autor arturo23 otrzymał podziękowanie od
Inhabitant(16 marca 2014, o 22:54)

arturo23
Uczestnik

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez Poldek » 16 marca 2014, o 22:24

Odcinek jak zwykle na wysokim poziomie :D Świetne teksty i mega ciekawy odcinek. Byle do następnej niedzieli ;)
Dobrego tygodnia życzę w oczekiwaniu na kolejny odcinek. :)

Za ten post autor Poldek otrzymał podziękowania - 2
arturo23(16 marca 2014, o 22:27), Gabriel(16 marca 2014, o 22:50)

Poldek
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Milla-nowa » 16 marca 2014, o 22:25

arturo23 napisał(a):No i cóż fajnie się patrzy na te wiejskie klimaty skąpane w słońcu, nic tylko pozazdrościć takiej pogody... Wielki plus dla ekipy za ujęcia panoramy Jeruzala, piękne widoki, dzięki!!! już nie mogę się doczekać lata i kolejnych odwiedzin Jeruzala, pozdrawiam! :papa: :papa:

O tak, to jest piękne wzbogacenie Rancza, w którym takiej panoramy wcześniej nie było :good:

Za ten post autor Milla-nowa otrzymał podziękowania - 2
Gabriel(16 marca 2014, o 22:50), Jara(17 marca 2014, o 00:38)

Milla-nowa
Moderator

Postprzez Inhabitant » 16 marca 2014, o 22:26

Odcinek bardzo dobry jak dla mnie, choć już jasnym stało się to, że ósma seria ma je zatrważająco króciutkie.

Jak wielu z Was zapewne doszło do podobnego wniosku, w dworku nareszcie zaczyna się jakaś akcja :) Dobrze, że Lucy jednak dźgnęło sumienie i wyznała Kusemu prawdę. Jestem jak najbardziej za pomysłowym motywowaniem kogoś do działania, ale nie za wszelką cenę. Rozbroiła mnie Kinga z nagrywaniem "na komórkę" zarówno palenia obrazów, jak i błagań na kolanach w wykonaniu Moniki :lol:

Ławeczka póki co w tej transzy trzyma równy, wysoki poziom :D Szczególnie Hadziuk ze Stachem, gdy za wszelką cenę starali się rozpić Solejuka z Wargaczem aż do urwania filmu; "pijcie, a Ty leć już po następne" :rechot:

Kolejne pomysły na plebanii i kolejne intrygi w kręgach PPU. Tym razem co prawda zamiar Czerepacha wydaje się stosunkowo niegroźny, ale bardziej moją uwagę przykuły słowa Senatora, że brata szlag by trafił. Trochę pachnie to ponownym rozdrapaniem się ładnie zabliźnionego konfliktu. Może wprowadziłoby to trochę ożywienia, ale mi osobiście byłoby szkoda tego wszystkiego, zwłaszcza w obliczu ich szczerej "miłości do bliźniego swego", jaką zaprezentowali w ostatnim odcinku czwartej serii ("Daj mi się z bratem napić!").

Finał odcinka mnie poskładał :D Ostra scysja, aż wreszcie regularna bitwa w studiu telewizji internetowej, a po chwili reakcja Witebskiego były bezcenne :) Kadr pod napisy końcowe był idealnym podsumowaniem tej sceny - pozy i miny zwaśnionych oraz rozdzielających, a oprócz tego ekrany monitorów z obrazem z kamerek nie wiedzieć czemu mnie dobiły, w pozytywnym znaczeniu :D

Cieszę się też, że zaczynają się powoli pojawiać kolejne "obowiązkowe" postacie. Najpierw Stasiek dał znać, że żyje, to samo Solejukowa, a teraz nareszcie zobaczyliśmy Wioletkę, Więcławską oraz Witebskiego z Franceską :) Przegapiłem coś, czy jeszcze w tej serii nie pojawił się Więcławski?

PS.
Z ujęć panoramy okolicy PIĘKNY był ten zachód słońca! Poezja! :szampan:

Za ten post autor Inhabitant otrzymał podziękowania - 2
Gabriel(16 marca 2014, o 22:50), Milla-nowa(16 marca 2014, o 22:30)

Inhabitant
Nowicjusz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Ranczerka21 » 16 marca 2014, o 22:34

Fajny odcinek :good: intrygi Moniki i Lucy (na szczęście Lucy taka bezczelna jak małpa z Warszawa nie jest ;), kłótnia Wargaczowej i Solejukowej - ekstra! :) Ławeczka i chór księdza Macieja też super :D Ten chór coś czuję da jeszcze czadu :) Kobiety słupy nie są takie naiwne jak sądzili Czerepach i Kozioł :D Fajnie, że pojawia się coraz więcej nowych wątków. Teraz tylko czekać do następnego odcinka! :) ;)
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skąd Kinga ma takie nagranie gdy Kusy pali obrazy, skoro w ostatnim odcinku 7 serii stała z Dorotką i nie nagrywała niczego.. ? :nie:

Za ten post autor Ranczerka21 otrzymał podziękowania - 3
arturo23(16 marca 2014, o 22:59), Gabriel(16 marca 2014, o 22:41), Skowronek(17 marca 2014, o 15:43)

Ranczerka21
Osobowość forum

Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 203 razy

Postprzez Gabriel » 16 marca 2014, o 22:41

Czy tylko ja doszedłem do wniosku, że coś tu jest nie tak? Przecież w ostatnim odcinku 7 serii Kinga trzymała obiema rękami Dorotkę więc jak mogła nagrać film na komórkę? :D

Odcinek jak najbardziej pozytywny.

Michałowa i Czerepach wyrastają nam ta typowych liderów 2 opozycji :D Politycznej vs Religijnej :D

Jak już zyciak mówił PPU zaczyna działać jak inne partie.

Po raz kolejny ukazanie dworku podczas rozmowy Lucy z Moniką zasługuje na oklaski. Wiatr i promienie słońca przebijające się przez liście i szumiąca zieleń ahhhh :) To jest piękno dopiero !

PS. Po raz kolejny utwierdzam się fakcie, że Lucy jest najpiękniejszą aktorką w Ranczo :)

Na ogromny plus przedstawianie faktów historycznych.
Ostatnio edytowany przez Gabriel, 16 marca 2014, o 22:44, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post autor Gabriel otrzymał podziękowania - 3
jacunio(17 marca 2014, o 13:02), Milla-nowa(16 marca 2014, o 22:49), Przemo94(16 marca 2014, o 22:42)

Gabriel
Super User

Podziękował : 159 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy
Numer GG: 5551244

Postprzez Przemo94 » 16 marca 2014, o 22:43

Gabriel napisał(a):Po raz kolejny utwierdzam się fakcie, że Lucy jest najpiękniejszą aktorką w Ranczo :)

Oczywiście, że tak, bezapelacyjnie! :oki:

Za ten post autor Przemo94 otrzymał podziękowania - 2
Gabriel(16 marca 2014, o 22:44), Skowronek(17 marca 2014, o 15:44)

Przemo94
Moderator

Podziękował : 403 razy
Otrzymał podziękowań: 342 razy

Postprzez Ranczerka21 » 16 marca 2014, o 22:52

Mi najbardziej podobała się Lucy w wersji z 4 serii z tymi krótkimi czarnymi włoskami :) Ale jak to ona, w każdej serii wygląda ładnie :)

Za ten post autor Ranczerka21 otrzymał podziękowanie od
Gabriel(16 marca 2014, o 23:00)

Ranczerka21
Osobowość forum

Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 203 razy

Postprzez Milla-nowa » 16 marca 2014, o 22:59

Gabriel napisał(a):Czy tylko ja doszedłem do wniosku, że coś tu jest nie tak? Przecież w ostatnim odcinku 7 serii Kinga trzymała obiema rękami Dorotkę więc jak mogła nagrać film na komórkę? :D

A otóż mogła!
Specjalnie obejrzałam tę scenę. Kinga jest tak filmowa, że całych rąk nie widać, a do trzymania telefonu doprawdy siły nie potrzeba, więc mogła trzymając Dorotkę jednocześnie mieć i telefon w ręku. Sprytnie to wykorzystali scenarzyści :) :zadowolony:
Milla-nowa
Moderator

Postprzez Gabriel » 16 marca 2014, o 23:01

Lucy w każdym sezonie nie ma sobie równych! :D

Za ten post autor Gabriel otrzymał podziękowanie od
Przemo94(16 marca 2014, o 23:01)

Gabriel