Ranczo odc. 92 Radio Mamrot

Od 21 maja do 10 września 2013 r. trwały zdjęcia do ósmego sezonu serialu "Ranczo". Pierwszy odcinek nowej serii zobaczymy na antenie telewizyjnej Jedynki w niedzielę 2 marca 2014 r.
Regulamin działu Wszystkie osoby, które gościły na planie 8 sezonu, prosimy o zachowanie maksimum dyskrecji i nie ujawnianie żadnych wątków fabuły nowej serii. Wpisując nowe komentarze trzymamy się tematu.

Czy podobał Ci się pierwszy odcinek 8 sezonu "Rancza"?

Ankieta zakończyła się 9 marca 2014, o 17:06

Tak
62
94%
Nie
4
6%
Nie oglądałem(am)
0
Brak głosów

Razem głosów : 66

Re: Ranczo odc. 92 Radio Mamrot

Postprzez jacunio » 2 marca 2014, o 23:46

Rafa_1 napisał(a):
jacunio napisał(a):myślę ze fakt iż nasza kochana Lucy z serii na serie jest coraz piękniejsza jest efektem tego ze w życiu prywatnym jej się poukładało mam wrażenie ze to widać na ekranie wszystkiego najlepszego Pani Ilonko :papa:

A może po prostu Pani Ilona należy do tej grupy Kobiet które są jak wino - im starsze, tym lepsze. Jak oglądam powtórki to jej wygląd u progu 30 - stki nie powalał. A tu proszę - u progu 40 - stki jest zupełnie inaczej

o tak zgadzam się w 100% i podpisuje pod tym. Pani Ilonka jak wino im starsza tym ładniejsza istotnie kiedy oglądam serie 3 lub 4 kiedy Lucy miała krótkie włosy szalu nie było a teraz jest :zadowolony:

-- 2 marca 2014, o 22:34 --

Gabriel napisał(a):Jak już wspominałem widoki w serialu to drugie piękno serialu, to w jaki sposób jest ukazywany urok zieleni naszych ziem w tym serialu jest wręcz Oscarowy :) Najpiękniejszy jest taras i widok z tarasu plebanii przy zachodzie słońca, pamiętam takową scenę, dumałem wtedy nad tym strasznie długo :) Takie refleksje skłaniają do głębokich rozmyśleń i potrafią nas odciągnąć od problemów życia codziennego. Oj co bym zrobił żeby mieć taki widok z tarasu :)

Pytam jak tu nie kochać Rancza? :)

W pełni się zgadzam, osobiście wolałbym widok z tarasu dworku, ale jak tak bardzo podoba Ci się ten z plebanii to polecam wejdź sobie na steet view Jeruzala i pojedź drogą, która wychodzi od rynku, wtedy dojedziesz do tych pól i plebanię też widać
Kusy - "cholera,taki zwykły posterunkowy a w środku czysty Szekspir"
jacunio
Nowicjusz

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Numer GG: 0

Reklama

Postprzez Ranczerka21 » 2 marca 2014, o 23:47

Masła Sobik w Wilkowyjach nie może zabraknąć :P I tak tutaj lokowanie produktu nie jest tak perfidne jak w innych serialach.
Ranczerka21
Super User

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Postprzez pauli890 » 2 marca 2014, o 23:47

Tak czekałam na nowe odcinki Rancza, że normalnie liczyłam minuty. I już pierwsze chwile nowego odcinka dawały mi mnóstwo satysfakcji, ale kiedy czas upływał a akcja rozkręcała się, wpadłam w niepohamowany napad śmiechu!
Kinga, która rządzi w dworku - doskonałe!
Michałowa z nożem, tuż za plecami proboszcza i teksty temu towarzyszące - ogromny +!
Powrót księdza Roberta i Jego panoszenie się na parafii - trochę mnie to zirytowało, bo jakim prawem uważa się za lepszego od księdza Macieja? Był owszem, ale wyjechał i normalną koleją losu jest to, że inny wikary zajął Jego miejsce. Liczył, że wszystko na niego będzie czekało? No ale suma sumarum, dzięki temu wyniknęły kłótnie między wikarymi - wątek po prostu GENIALNY!
Ławeczka - w końcu rozumiem tytuł odcinka! Przeszli sami siebie. Uwielbiałam ich za próbę odbicia Lucy z więzienia w poprzednim sezonie i nie sądziłam, że coś może =ten numer pobić. Dziś im się udało!
Fabian - zawsze gotowy i wzorowy urzędnik he he szkoda, że nie było nic o Jagnie i Klaudii ale to pewnie będzie dalej :)
No i jeszcze oczywiście Lucy i Kusy... Kusy szalenie dużo dziś namalował! :)

Oby kolejne były tak samo wspaniałe!
"...wiedźma wiedźmę zawsze pozna..."
pauli890
Nowicjusz

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Justyś » 2 marca 2014, o 23:52

A zauważyliście starą fotografię w ramce, przedstawiającą sytuację ślubu... nad kominkiem jak Kusy wstał podczas rozmowy z Lucy? :D Tylko nie wiadomo kogo ta fotografia przedstawia, ale ładna! :-)
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K
Justyś
Moderator

Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Postprzez isiu1 » 2 marca 2014, o 23:55

Odcinek dobry, ale nie powala. Nie wytrzymałem i kupiłem na vod.tvp odcinek 93. Ten jest o niebo lepszy, śmiałem się jak nigdy. Co do odcinka 92, to jakoś tak szybko zleciał. Swoją drogą, fajnie jest oglądać odcinek rancza i nie wiedzieć co powie dany bohater, co będzie w kolejnej scenie, miałem dość oglądania powtórek powtórek powtórek (i tak chyba jeszcze z dwadzieścia wyrazów: "powtórek") na TVP Seriale. ;)
isiu1
Nowicjusz

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Justyś » 2 marca 2014, o 23:58

isiu1 napisał(a):Nie wytrzymałem i kupiłem na vod.tvp odcinek 93. Ten jest o niebo lepszy, śmiałem się jak nigdy.

A już o tym odcinku porozmawiamy za tydzień 8-) przypominam dla niewtajemniczonych, że umieszczamy wiadomości dotyczące niewyemitowanych odcinków w tzw. spoilerach :-) to tak na przyszłość.
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K
Justyś
Moderator

Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy

Postprzez Malutka_Wala2 » 3 marca 2014, o 00:00

Mówiąc szczerze ten odcinek nie powalił na kolana...tylko wikary x2, moja Hadziukowa, żarty ławeczki i może Michałowa...Lucy i Kusy jakoś sennie dzisiaj, moim zdaniem... :wariat:
"...Nie święci pierogi lepią...i maturę robią..."
Made in Hadziukowa :)
Malutka_Wala2
Starszy uczestnik

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez Ozi » 3 marca 2014, o 00:07

Reakcja proboszcza na to że biskup przywiózł księdza Roberta na przechowanie BEZCENNA i najlepsza :D

P.S. Dziwne że Czerepach zakupił odpieczętowane fabrycznie opakowanie hormonów. Pragnę dodać iż ten sterol complex podnosi poziom testosteronu oraz libido także będzie się działo :)
Ozi
Początkujący

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Numer GG: 9179142

Postprzez natalaJR » 3 marca 2014, o 00:27

Najlepsze było jak Pietrek Hadziuk i Solejuk zaczęli opowiadać kawały na antenie xD !
natalaJR
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz

Postprzez masimux » 3 marca 2014, o 00:32

Czekałem na ten odcinek pół roku, i jestem rozczarowany. Czerepach zachowuje się jak Jaś z przedszkola, Jola nie wie że XVIII wieczny wazon to zabytek a nie staroć, księża mogli by pokłócić się w bardziej inteligentny sposób, ławeczka nie porywa ale może być, były jakieś epizody na jakimś poziomi , ale ogólnie 2+. Mam nadzieję że serial powróci na poprzedni poziom, bo ten jest marny, może producenci liczyli na pobłażliwość związaną z długim oczekiwaniem, osobiście mi się to nie podoba, nie na taki serial czekałem.
masimux
Nowicjusz

Postprzez Adzik » 3 marca 2014, o 00:38

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wraz z początkiem emisji rancza zaczyna się wiosna, co za tym idzie będzie naprawdę ten klimat oglądania rancza jak przed laty. Właściwie jeden z najlepszych odcinków rozpoczynających sezon. Akcja jaka rozgrywa się na plebani jak zawsze powala, a przerażenie Stacha kiedy Ci zaczęli nadawać. Czekam na kolejny odcinek, ale nie pokuszę się na obejrzenie go przedpremierowo ;)
Adzik
Nowicjusz

Postprzez natalia1989 » 3 marca 2014, o 00:48

Gabriel napisał(a):Jak już wspominałem widoki w serialu to drugie piękno serialu, to w jaki sposób jest ukazywany urok zieleni naszych ziem w tym serialu jest wręcz Oscarowy :) Najpiękniejszy jest taras i widok z tarasu plebanii przy zachodzie słońca, pamiętam takową scenę, dumałem wtedy nad tym strasznie długo :) Takie refleksje skłaniają do głębokich rozmyśleń i potrafią nas odciągnąć od problemów życia codziennego. Oj co bym zrobił żeby mieć taki widok z tarasu :)

Dobrze Cię rozumiem. Mnie ten widok też od razu oczarował. Zresztą ten z dworku też jest magiczny. Te plenery.... Ach cudownie :)
Zapowiada się ciekawy sezon. Podoba mi się wątek z wikarymi. Pan Artur Barciś pokazał klasę, delirka Stacha mistrzostwo. Już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka :)

Za ten post autor natalia1989 otrzymał podziękowanie od
Gabriel(3 marca 2014, o 02:24)
Ocena:4.35%

natalia1989
Zaawansowany

Podziękował : 165 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Postprzez Inhabitant » 3 marca 2014, o 00:59

Witam serdecznie wszystkich, jako że to mój pierwszy post tutaj :)

Na ten sezon czekałem już od czasu, aż dowiedziałem się, że trwają zdjęcia do ósmej serii. Najpierw na spokojnie oglądałem sobie na "Serialach" powtórki wszystkich sezonów, by utrwalić wszystko, co się działo w Wilkowyjach. Później przyszło uczucie niemożności doczekania się, jako że nie znaliśmy (a przynajmniej ja) dokładnej daty emisji pierwsze odcinka, padał tylko termin "wiosna". Wreszcie było wiadomo, że od marca, a gdy dorwałem się do programu na ten tydzień, od razu go przewertowałem w poszukiwaniu interesującej mnie pozycji i voila :D

Na premierowy odcinek czekałem dzisiaj niemal tak, jak pod sceną na koncercie w oczekiwaniu na początek występu gwiazdy wieczoru (a już trochę gigów zjeździłem :oki: ). Wreszcie jest czołówka, pierwsze ujęcia, i od razu czułem się wewnątrz jak dziecko, które wreszcie może dorwać się do prezentów pod choinką :) Muszę przyznać, że widok kolejnych bohaterów wywarł na mnie podobne uczucie, jak po powrocie z bardzo długiej i dalekiej podróży wreszcie spotyka się starych przyjaciół z rodzinnych stron. Ogólnie byłem już tak głodny nowych odcinków "Rancza", bo dotychczasowe znam już niemal na pamięć, że, podobnie jak wielu z was, dzisiejszy minął mi bardzo szybko. Ani się obejrzałem, a już u dołu ekranu pojawił się napis "audycja zawierała lokowanie produktu" ;)

Odcinek był bardzo dobry, sporo śmiechu, super tekstów i tego wszystkiego, co wilkowyjskie. Nie wiem tylko, czy też mam delirkę, podobnie jak Stach Japycz, czy ten odcinek był troszkę inaczej zmontowany, niż zwykle. Mianowicie miałem wrażenie, że jest dużo cięć, bardzo "pofragmentowane" sceny (coś w deseń, że zamiast układu "aaa - bbb - ccc- aaa - bbb-" itd., mamy "a - b - c - a - b - c - ... - a - b").

Z nowych wątków, bardzo ciekawi mnie sytuacja na plebanii. Księża strasznie skaczą sobie do gardeł, a nie jest pewnym, czy zdecydowana reakcja Proboszcza przyniesie oczekiwany skutek. To by było zbyt proste :) Nie mogę się również doczekać efektów "wyrażenia opinii" przez małżonki trójcy spikerów radiowych, choć Solejukowa się w studiu nie pojawiła. Zastanawiam się, czy będzie się z tą całą sprawą wiązała jakiś grubszy wątek, czy też był to typowy element na jeden-dwa odcinki.

Moją uwagę przyciągnęła sprawa z bliźniakami Jolki i Pietrka. Nie dość, że noszą imiona Piotr i Paweł, to jeszcze sama Jola mówiła Kusemu, że jeden pewnie kopnął drugiemu, a jak kopnie, to drugi musi pierwszemu oddać. Od razu podsunęło mi to skojarzenie z Wójtem i Proboszczem. Ci też wydają się od małego lubić sobie dokuczać (bo mówiła to tak, jakby ich zachowania były już dla niej na porządku dziennym). Zawszę lubię snuć własne rozważania, więc od razu głowę infiltrowały mi rozmysły, czy jest to tylko taki symboliczny zabieg twórców, czy też jest to podstawa do przyszłych wydarzeń w Wilkowyjach. No i oczywiście, czy ma to zostawić widza w niepewności, czy za około 30 lat będą we wsi następcy Koziołów, czy też będziemy to oglądać na ekranie.

Mógłby mi ktoś przypomnieć, dlaczego Hadziuk jest łysy? Oglądałem od samego początku, ale niestety gdy sam zainteresowany o tym mówił, akurat jeden z domowników zaczął głośno kaszleć i nie usłyszałem dobrze ;)

Malutka_Wala2 napisał(a):Lucy i Kusy jakoś sennie dzisiaj, moim zdaniem... :wariat:

Kusy nie do końca sennie, szczególnie, gdy Lucy wróciła, a on siedział na ławce przy rozbitym wazonie :titter:
Inhabitant
Nowicjusz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Hagan » 3 marca 2014, o 10:26

I znowu Ranczo zagościło u nas na 13 najbliższych niedziel. :)
Tak jak 7 sezon zaczął się od niedomagań proboszcza, tak teraz mamy na początku chwile słabości jego brata. Ale przecież historia z Wezółową z początku 4 serii pokazuje jak były wójt leczy depresje :) Faszerowanie go dopalaczami jak jakiegoś kulturystę nic nie da, w ogóle Czerepach trochę w tym odcinku przeginał. Jak zwykle nie zawiodła ławeczka, panowie dali popis jak kiedyś Kargul i Pawlak w filmie "Kochaj albo rzuć" w polonijnym radiu w Chicago. I jeszcze do tego Stach i jego delirka - świetne!
Cieszę się że wrócił ksiądz Robert, mam tylko nadzieję że jego rywalizacja z księdzem Maciejem nie zmieni się w jawną wrogość, to w końcu dwa przeciwstawne charaktery. I tu uwidacznia się przewaga Rancza nad innymi serialami - Bartek Kasprzykowski chciał odpocząć od serialu to jego postać wysłano do Rzymu i dzięki temu mógł teraz powrócić. W przeciwieństwie do niejakiej Hanki i Ryśka, których producenci woleli ukatrupić.
Niektórzy dziwią się że Jola nie wiedziała, że XIX-wieczny wazon ma wartość zabytkową, ale cóż, pasuje to do wizerunku wykreowanego dla tej postaci od samego początku (np. tekst "Pan Kakao"), co nie zmienia faktu że jest to bardzo sympatyczna postać. A łysina Hadziuka to paradoksalnie, pierwszy etap kuracji na porost włosów.
Jeszcze jest jedna nierozwiązana kwestia z 7 serii, trzeba coś zrobić z tym chamskim prokuratoram, a dokładniej wykończyć go tak jak on próbował wykończyć Lucy.
Nie zrozumiałem tylko początku odcinka: o co chodziło z tym Marianem, że tak szwagrowie go urządzili, tzn.jaką dokładnie gafę popełnił Pietrek na antenie?
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.
Hagan
Zaawansowany

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Anija » 3 marca 2014, o 10:45

Inhabitant napisał(a):Mógłby mi ktoś przypomnieć, dlaczego Hadziuk jest łysy?

Hagan napisał(a):A łysina Hadziuka to paradoksalnie, pierwszy etap kuracji na porost włosów.

Dokładnie :mrgreen:

"Pietrek: Oj tam, nie się co wkurzać. Wszów dostać, ludzka rzecz…
Solejuk: Nooo…
Hadziuk: Mówię psia krew, żem żadnych wszów nie dostał, tylko kobita moja terapię na porost włosów zrobić kazała!
Solejuk: No to nie bardzo się udała...
Hadziuk: Tłumaczę ci baranie, że ogolenie się to dopiero początek jest!
Pietrek: Oj tam nie złość się. Znów tak wiele tych włosów nie było..."

:rechot: :rechot:
"Nie znasz mnie, ale nie martw się. Wszystkiego dowiesz się od ludzi, którzy nawet ze mną nie rozmawiali."
Anija
Moderator

Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 969 razy

Postprzez sklodzio94 » 3 marca 2014, o 11:10

Wyjątkowo w tym roku nie oczekiwałem z napięciem na Ranczo, nie odliczałem dni godzin i sekund, może to dlatego że wpoiło się w moje życie, że idzie wiosna to musi być Ranczo :D

O tym, że odcinek był dobre świadczy fakt iż gdy pojawiły się na ekranie telewizora napisy końcowe to pojawiło się u mnie ranczerskie uczucie znane z poprzednich serii (To już koniec?! Dlaczego tak szybko?! Muszę czekać cały tydzień na nowy odcinek :<)

A wnikając w szczegóły to to co jest "solą" tego odcinka to na pewno klimat, który na pewno nie jest w 100% taki jak w 1,2 serii, ale jest świetny, w dodatku piękne letnie ujęcia okolic, to istne cudo!

Na pewno pod względem fabuły nie był to odcinek wysokich lotów, ale klimat i mnóstwo zabawnych tekstów równoważy to na duży plus.

Jeszcze jedna kwestia, pewna nieścisłość, bo wiadomo że Kinga pojawiła się w serialu, jako zbuntowana wobec świata, tym bardziej wobec instytucji szkoły, w poprzedniej serii okazuje się że wybrała studia prawnicze, które jak wiadomo są bardzo elitarne i z taką postawą Kingi trudno byłoby mówić o dostaniu się na nie, już nie wspominając o tym że zbuntowana Kinga wybrała się na takie studia.

Skoro jest już na tych studiach, to też dziwne jest że mieszka w dworku, przecież dojeżdżanie codziennie na zajęcie z Wilkowyj do Lublina musiałoby być okropnie czasochłonne.

Wiem czepiam się^^

Odcinek oceniam na 7,75/10
http//:tramwajewarszawskie.blogspot.com- mój blog zapraszam!
sklodzio94
Uczestnik

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Numer GG: 5555171

Postprzez Rafa_1 » 3 marca 2014, o 11:39

sklodzio94 napisał(a):
Jeszcze jedna kwestia, pewna nieścisłość, bo wiadomo że Kinga pojawiła się w serialu, jako zbuntowana wobec świata, tym bardziej wobec instytucji szkoły, w poprzedniej serii okazuje się że wybrała studia prawnicze, które jak wiadomo są bardzo elitarne i z taką postawą Kingi trudno byłoby mówić o dostaniu się na nie, już nie wspominając o tym że zbuntowana Kinga wybrała się na takie studia.

Z tą elitarnością studiów prawniczych to bym nie przesadzał, sam kończę V rok i jakoś nie mam wrażenia, że razem z kolegami/ koleżankami stanowimy "elitę", kierunek jak każdy inny.

Nie wiem, dlaczego nikt nie zwraca na to uwagę (ja zresztą w pierwszym poście też to przegapiłem ;) ), ale bardzo dobry był tekst Czerepacha z partyjnym funduszem pogrzebowym :D
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".
Rafa_1
Uczestnik

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez pablo » 3 marca 2014, o 11:50

No to teraz czas na moją opinię dotyczącą odcinka. Wczoraj dałem już sobie spokój, jak zobaczyłem co się działo tuż po emisji. Wyglądało to tak, jak mega promocja w supermarkecie, gdzie wszyscy rzucają się naraz po dany towar, tak tu tuż po emisji wszyscy rzucili się do komentowania, czyli jak wyścig szczurów: kto pierwszy ten lepszy. :P Więc tak:

Początek wydawał mi się nudny jak Lucy z Kusym siedzieli na tarasie przed dworkiem. Natomiast w pierwszej części odcinka była scena, o której Pan Artur Barciś mówił specjalnie dla uczestników zlotu Ranczersów w Lublinie w październiku 2013 roku. Mówił, że będzie klęczał przed Senatorem i się zastanawiałem z jakiej okazji. Wydawało mi się, że pewnie coś przeskrobał i będzie błagał o wybaczenie, a jednak okazało się, że na kolanach prosił, żeby poszedł do lekarza. Dla mnie najlepszym wątkiem był wątek ławeczkowiczów. Najlepsze było, jak dowcipy opowiadali i jak Stach się obudził siedząc samemu na ławeczce. Chociaż sceny na plebanii też były fajne, czyli kłótnia wikarych. Ogólnie rzecz ujmując, poza pierwszymi nudnymi scenami odcinek był genialny i bardzo śmieszny, co zwiastuje wspaniałą serię. :)
Szkoda tylko, że odcinki robią coraz krótsze, bo jednak jest wyraźna różnica kilku minut między pierwszą serią, a ostatnimi odcinkami. :(
pablo
Osobowość forum

Podziękował : 401 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy

Postprzez Gabriel » 3 marca 2014, o 13:00

@pablo

Cięcia kosztów :P
Gabriel
Super User

Podziękował : 159 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy
Numer GG: 5551244

Postprzez Adasiek » 3 marca 2014, o 13:36

Hura :zadowolony: Nareszcie Ranczo wróciło. Tyle czekania , ale warto było. Jak dla mnie to odcinek rewelacja. Świetne sceny Lucy i Kusego w dworku, uwielbiam ich. :) Oczywiści Czerepach z Senatorem byli znakomici, zwłaszcza Czerepach i ta jego troskliwość. Ławeczka znowu dała czadu, co oni jeszcze mogą wymyślić. No i do tego powrót ks. Roberta. Po prostu rewelacja, już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka.
Adasiek
Nowicjusz

Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Poprzednia stronaNastępna strona