Ranczo odc. 91 Droga przez stos

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.

Postprzez admin » 25 kwietnia 2013, o 21:34

Ranczo seria 7 odcinek 91 "Droga przez stos"
Emisja premierowa - 26.05.2013 godz. 20:20 TVP1
OSTATNI ODCINEK 7 SEZONU

Streszczenie odcinka:
Po wyjściu z więzienia Lucy wdraża dwie drastyczne, życiowe decyzje. Obie wywołują żywiołowe protesty; w domu ze strony Kingi, w pracy ze strony wszystkich urzędników, którzy organizują strajk okupacyjny. Strajk jest specyficzny; urzędnicy nie chcą wypuścić Lucy, dopóki nie zmieni decyzji o rezygnacji z funkcji wójta. Także senator przeżywa całą gamę emocji. Najpierw dostaje propozycję zostania ministrem bardzo dziwnego, nieistniejącego ministerstwa, a zaraz potem ofertę sojuszu od innej partii. Wielkie poruszenie także na plebanii, Tam z kolei z nagłą wizytą przybywa biskup, który składa nieoczekiwaną propozycję Michałowej. Propozycja biskupa oznacza wielkie zmiany na plebanii i w domu Michałowej. Stach w związku z tym popada w straszną frustrację, a i księża po pierwszym szoku też jakby stracili energię do życia. Na ratunek przychodzą niespodziewanie przyjaciele Stacha z ławeczki, którzy sami podejmują się dyplomatycznej interwencji. Duda znów ma sercowe rozterki, tym razem z powodu nadmiaru uczuć. Musi podjąć trudną decyzję. Sytuacja w dworku, napięta do granic, w końcu eksploduje, a zdesperowany Kusy składa Lucy szalony dowód swojej miłości.

Źródło: tvp.pl, Studio A

Scenka wideo z tego odcinka:

Za ten post autor admin otrzymał podziękowania - 8
andrzej17083(28 kwietnia 2013, o 21:14), Damiano27(13 maja 2013, o 17:40), Dawid(22 maja 2013, o 16:04), Hagan(30 kwietnia 2013, o 14:08), kamil73(28 kwietnia 2013, o 19:44), Mat91(13 maja 2013, o 23:23), Revers(19 maja 2013, o 20:07), zyciak(25 kwietnia 2013, o 21:48)
Ocena:34.78%

admin
Użytkownik

Podziękował : 393 razy
Otrzymał podziękowań: 586 razy
Numer GG: 33863309

Reklama

Postprzez monterr07 » 26 maja 2013, o 21:14

Cytując klasyka "geniusz!"
Bardzo piękne zakończenie sezonu :) Wątek miłosny w tym odcinku raczej dominował, bo mieliśmy tu Dudę z Klaudią i Jagną, Kusego i Lucy no i można zaliczyć też Stacha z Michałową. Dowód miłości Kusego bardzo dobry i przemawiający, podobało mi się to. I rozumiem - miłość ponad wszystko, nic nie jest ważniejsze nawet taka kariera jak proponowała mu Monika. I piękne słowa Kingi - że chciała by mieć takich "starych" - wzruszająca scena ;)

Odcinek świetny, szkoda że już koniec... będzie brakowało Rancza, oj bardzo.
Załoga! Pajechali!
monterr07
Wyróżniający się

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Numer GG: 5664277

Postprzez pauli890 » 26 maja 2013, o 21:16

Wspaniały odcinek, wzruszający do Granic! Najlepsze fragmenty:
- kiedy Fabian zrozumiał, że to Jagnę pokochał ---> łezka zakręciła mi się w oku
- kiedy Kusy spalił swoje obrazy na dowód miłości do Lucy --> kręcąca się łezka musiała wypłynąć...
cóż ryczałam jak bóbr...

No i oczywiście odrzucona Klaudia, pijąca i mówiąca jak tatuś senator BEZCENNE - w pierwszej chwili myślałam, że rzeczywiście K i F będą znów razem, czego nie potrafiłabym chyba zaakceptować, bo w końcu to Klaudia zachowała się na fair w stosunku do Fabiana... NO i szkoda mi było Jagny... która zdążyła szczerze zakochać się w Dudzie.... Ale chłopak się zreflektował i dobrze :) mam nadzieję, że w nowym 8 sezonie będą bardzo szczęśliwi :)
"...wiedźma wiedźmę zawsze pozna..."
pauli890
Nowicjusz

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Przemo92 » 26 maja 2013, o 21:17

Tekst "Prowadź wodzu" mnie bardzo rozwalił. Jeden z lepszych w historii Rancza
Przemo92
Uczestnik

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Numer GG: 0

Postprzez Wargacz97 » 26 maja 2013, o 21:21

A więc tak:
Tekst Czerepacha "Wodzu , prowadź" hardcor :D
Jak Klaudia się napiła i potem z tą zemstą zaczęła gadać i wójt poparł ,hardcor,ciekawe co Klaudia wymyśli :D
księżą na koniec odcinku jak się przerazili gadania Michałowej :D
Kusy i Lucy ciekawe jak to się skończy :?: :?: :?:
Dobry był wątek z tym jak biskup słyszy ,to co chce usłyszeć
Pozatym Klaudia i Jagna :hot: :hot:
Nie mogę się doczekać 8 serii
Wargacz97
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz

Re: Ranczo odc. 91 Droga przez stos

Postprzez pietros » 26 maja 2013, o 21:21

Ta Jagna to wyglądała jak jakaś lalka Barbie (nie jestem rasistą - mówię, co widać). Dziwię się, że Duda Ją wybrał. Aczkolwiek Klaudia zasłużyła sobie na to ;) Jak Lucy zrezygnuje to będzie więcej pożytku niż szkody. Brzydko też potraktowała senatora. Pomimo, że walczył o siebie to upomnieli się też o Lucy (Czerepach powiedział, że jedną z najuczciwszych osób w gminie zamknięto). Powinna mu podziękować, a nie Go jeszcze obrażać i mówić, że to wszystko przez Niego. On przecież na Nią tych "komandosów" nie nasłał. No, ale widać w Ameryce inne zasady. Nie wiem też za co dostała tyle oklasków w kościele. Ona nic przecież nie zrobiła takiego, tylko w więzieniu siedziała. Dobrze też, że Michałowa zostaje, bo bez Niej "Ranczo" byłoby nudne :) Najlepsze były miny księdza podczas pierwszej rozmowy z biskupem ;)
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Za ten post autor pietros otrzymał podziękowania - 2
kamil73(26 maja 2013, o 21:30), rancz-fan(31 maja 2013, o 11:07)
Ocena:8.7%

pietros
Początkujący

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez Revers » 26 maja 2013, o 21:23

Najbardziej byłem ciekaw co tym razem wymyśli Kusy, noo i się dowiedziałem :D
Biskup znowu zawitał do Wilkowyj :)
Ten odcinek muszę oglądnąć jeszcze raz żeby nadążyć za tym wszystkim :!: :D
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Postprzez monterr07 » 26 maja 2013, o 21:30

pietros napisał(a):Pomimo, że walczył o siebie to upomnieli się też o Lucy (Czerepach powiedział, że jedną z najuczciwszych osób w gminie zamknięto). Powinna mu podziękować, a nie Go jeszcze obrażać i mówić, że to wszystko przez Niego. On przecież na Nią tych "komandosów" nie nasłał.

To Senator powinien podziękować Lucy, bo nie "sprzedała" go w prokuraturze, choć mogła ;)
Załoga! Pajechali!

Za ten post autor monterr07 otrzymał podziękowanie od
pozmu(23 października 2013, o 03:56)
Ocena:4.35%

monterr07
Wyróżniający się

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Numer GG: 5664277

Postprzez kubakielce » 26 maja 2013, o 21:35

monterr07 napisał(a):
pietros napisał(a):Pomimo, że walczył o siebie to upomnieli się też o Lucy (Czerepach powiedział, że jedną z najuczciwszych osób w gminie zamknięto). Powinna mu podziękować, a nie Go jeszcze obrażać i mówić, że to wszystko przez Niego. On przecież na Nią tych "komandosów" nie nasłał.

To Senator powinien podziękować Lucy, bo nie "sprzedała" go w prokuraturze, choć mogła ;)

Święta prawda . A co do odcinka :
Odcinek świetny chociaż dużo bardziej stonowany w porównaniu do innych w tej serii . Więcej wątków miłosnych niż typowo humorystycznych . Oferta biskupa i zaskoczone miny księży - rewelacja . Bardzo dobrze że Lucy zmądrzała i jednak nie zostawiła Kusego . Mam nadzieję że po deklaracji w kościele zostanie na funkcji wójta . Co do podziękowań to gdyby nie stary wójt nie było by Jej problemów więc uważam że zrobiła słusznie . Trochę szkoda Klaudii ale sama rzuciła Fabiana więc nie ma się co dziwić że wybrał Jagnę .
Ogólnie cala seria bardzo dobra a jeżeli 8 będzie jej dorównywać to jetem pewny że powstaną kolejne , bo po prostu będzie warto ;) powodzenia przy tworzeniu 8 sezonu :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
"Życie jest jak puste pole , takie życie ja pier...." - Kurski , Miodowe Lata
kubakielce
Super User

Podziękował : 183 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Postprzez pauli890 » 26 maja 2013, o 21:37

pietros napisał(a):Ta Jagna to wyglądała jak jakaś lalka Barbie (nie jestem rasistą - mówię, co widać). Dziwię się, że Duda Ją wybrał. Aczkolwiek Klaudia zasłużyła sobie na to ;) Jak Lucy zrezygnuje to będzie więcej pożytku niż szkody. Brzydko też potraktowała senatora. Pomimo, że walczył o siebie to upomnieli się też o Lucy (Czerepach powiedział, że jedną z najuczciwszych osób w gminie zamknięto). Powinna mu podziękować, a nie Go jeszcze obrażać i mówić, że to wszystko przez Niego. On przecież na Nią tych "komandosów" nie nasłał. No, ale widać w Ameryce inne zasady. Nie wiem też za co dostała tyle oklasków w kościele. Ona nic przecież nie zrobiła takiego, tylko w więzieniu siedziała.

chyba nie za dokładnie oglądałeś ranczerskie odcinki.... sens trochę inaczej widzę niż Ty.... Jagna zasłużyła na uczucie od Fabiana, poza tym to ona przy nim była w najgorszych chwilach a nie jak Klaudia poleciała na pierwszego lepszego.... a co do Lucy... za co ma dziękować? przecież to przez senatora ją zamknęli.... on jej dziękować powinien że tych wszystkich świństw które zrobił nie wygadała...
"...wiedźma wiedźmę zawsze pozna..."
pauli890
Nowicjusz

Podziękował : 1 raz

Postprzez Wargacz97 » 26 maja 2013, o 21:41

Senatora nie wydała pewnie ,bo lubi Halinę.Ale co by jej zaszkodziło podziękować.Mimo tego ,że senator ,to robił w swoim interesie ,to jednak jakby nie jego geniusz i Czerepacha ,to Lucy by posiedziała jeszcze
Wargacz97
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz

Postprzez naska » 26 maja 2013, o 21:44

Kwintesencja po prostu!
Zawsze gdy kończy się sezon to czuję taką pustkę... W końcu przez 3 miesiące zawsze punktualnie już o 20:20 siedziałam przez telewizorem i wyczekiwałam na Ranczo :)
No cóż jak już ktoś wspomniał wątek miłosny tu przeważał i nie ukrywam że zakręciła mi się w oku łezka gdy była scena Lucy z Kusym :płacze:
Senator Geniusz! No i jego "córcia po tatusiu" :) Zemsta,ciekawe jaką wymyśli.

Zawsze w Ranczu najbardziej podoba mi się ten morał i ukazana prawda,scena w kościele również doprowadziła mnie do pozytywnych łez.Po prostu uwielbiam taką muzykę i ten morał np. taki jaki dziś wygłaszał ksiądz,dzięki takim scenom Ranczo jest Ranczem.
Nie będę zaprzeczać że ogólnie po zakończeniu 4 serii byłam przeciwko kontynuacji, no cóż seria 5 i 6 były dla mnie "takie sobie", 7 seria to było to! Odnalazłam wiarę w to że Ranczo może być Ranczem! Mam nadzieję że 8 i już chyba ostatnia wersja ( podobała mi się 7,ale uważam że z niczym nie należy przesadzać) będzie równie dobra jak nie i lepsza!
Pozdrawiam wszystkich fanów i postaram się dotrzymać do ósmego sezonu :good:
Ranczo Forever!!!
naska
Elitarny uczestnik

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Numer GG: 28953867

Postprzez kubakielce » 26 maja 2013, o 21:48

naska napisał(a):Kwintesencja po prostu!

Nie będę zaprzeczać że ogólnie po zakończeniu 4 serii byłam przeciwko kontynuacji, no cóż seria 5 i 6 były dla mnie "takie sobie", 7 seria to było to! Odnalazłam wiarę w to że Ranczo może być Ranczem! Mam nadzieję że 8 i już chyba ostatnia wersja ( podobała mi się 7,ale uważam że z niczym nie należy przesadzać) będzie równie dobra jak nie i lepsza!

A dlaczego nie kontynuować jeśli 8 sezon będzie dobry a Ranczo będzie warte kontynuacji ? Jeśli w 8 sezonie będą nowe pomysły a nie odświeżane kotlety to uważam że Ranczo powinno powstawać dalej .
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
"Życie jest jak puste pole , takie życie ja pier...." - Kurski , Miodowe Lata
kubakielce
Super User

Podziękował : 183 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Postprzez pietros » 26 maja 2013, o 22:08

Aj. No i co, że by wygadała? Senator ma immunitet, nic mu nie mogą zrobić. No mogą, ale to by jeszcze z co najmniej pół roku potrwało, zanim by Ją wypuścili. Zresztą nie mogła wygadać "tego wszystkiego, co narobił", bo na pewno o tym nie wiedziała, ponieważ "nie pracowała wtedy w gmina". A myślę, że po objęciu stanowiska wójta nie zajmowała się tzw. zeszłorocznym śniegiem. Prokurator myślał, że wie, bo niby z Nim współpracowała (co byłoby niedorzeczne, bo senator nie jest przecież kretynem). To po pierwsze. Po drugie to nie przez Niego Ją zamknęli tylko by się dostać do Niego. Nie chcę kłótni, ale wychodzi na to, że chyba jednak to wyście niedokładnie oglądali "Ranczo".
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.
pietros
Początkujący

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez kamil73 » 26 maja 2013, o 22:38

Też tak myślę pietros, natomiast Jagna to mi się strasznie podobała. Odcinek fajny, szkoda jednak że Michałowa nie przyjęła propozycji Biskupa. Księża już chyba zapomnieli jak dobrze jedli i jak dobrze mieli, jak Michałowa była chora, a jak Jola im gotowała :good: . Najlepsza jednak była rozmowa Senatora i Czerepacha, a te "Churchill" to było MEGA FENOMENALNE. Wreszcie i Senator zaskoczył czymś Czerepacha :zadowolony: . Cieszę się, że Fabian się opamiętał i wybrał Jagnę. To Klaudia go robiła w "trąbę" i wreszcie dostała nauczkę.
kamil73
Osobowość forum

Podziękował : 254 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy

Postprzez bodzio126p » 26 maja 2013, o 22:44

Abstrahując od tego odcinka, który nie był najlepszym z tej serii, ale niezły :D
To mogliby dać policjantowi Staśkowi awans, bo ciągle tj. od 1 serii ma stopień aspiranta policji...
Taka drobna uwaga :P
bodzio126p
Nowicjusz

Podziękował : 2 razy

Postprzez Ozi » 26 maja 2013, o 22:52

Awans miał jak wymiana była.... i raczej nie przypadło mu to do gustu ... przynajmniej na początku. ;D

edit/ i znów jak za dawnych czasów przeszedł swoim charakterystycznym szybszym krokiem prawie od drzwi do okna. :śmiech: :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez Ozi 26 maja 2013, o 23:05, edytowano w sumie 2 razy
Ozi
Początkujący

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Numer GG: 9179142

Postprzez bodzio126p » 26 maja 2013, o 22:55

Chodzi o 3 gwiazdkę na pagonach, cały czas ma dwie...
bodzio126p
Nowicjusz

Postprzez duszek480 » 26 maja 2013, o 22:58

I już koniec..eh dziś same pożegnania mnie spotykają :papa:

Odcinek dobry, trzymający w napięciu. Zobaczymy jakie będą skutki decyzji senatora :) Moment, w którym Kusy pali obrazy a Lucy przybiega i klęka chwycił za serce. Widać, że jest to osoba szanowana we wsi i ludzie staną za nią oporem. Mam nadzieję, że nic głupiego nie wymyśli :) Co do dyskusji poprzedników to uważam jak inni, że senator działał w swoim interesie, a że było to związane z panią wójt to akurat tak się złożyło, a nie inaczej, że i Lucy na tym przypadkowo skorzystała.

Będzie się działo w tej 8 serii, oj będzie... ;)
duszek480
Nowicjusz

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Patryk » 26 maja 2013, o 23:14

leci ten czas...jak minuta normalnie..już po 7 sezonie no ale cóż wiadomo kiedyś musiał się skończyć i teraz oby czekać do next serii
co do odcinka by nie zbaczać z tematu to bardzo dobry;) kusy mistrz spalił obrazy ta akcja po prostu rusza wszystkich...w dodatku jak sie z lucy na wzajem przepraszają..no nic tylko czekać na 8 sezonik :D
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
Obrazek
Patryk
Stały bywalec

Numer GG: 6318990

Następna strona