Ranczo odc. 82 Tchnienie antyklerykalizmu

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.

Postprzez admin » 21 lutego 2013, o 20:20

Ranczo seria 7 odcinek 82 "Tchnienie antyklerykalizmu"
Emisja premierowa - 24.03.2013 godz. 20:20 TVP1
Obrazek
Marta Lipińska i Mateusz Rusin na planie 7 serii "Rancza" w Jeruzalu. Fot. Anna Czernichowska

Streszczenie odcinka:
Ponieważ Monika coraz mocniej uzurpuje sobie prawo do dysponowania Kusym, Lucy i Kinga podejmują desperacką próbę przebicia Moniki poprzez odwołanie się do próżności Kusego; nadskakują mu i dogadzają jak nigdy, na każdym kroku okazując uwielbienie i cześć.
Senator deleguje Czerepacha do proboszcza, w celu wytargowania poparcia dla nowej partii w zamian za jej przychylne stanowisko dla Kościoła. Negocjacje okazują się być trudniejsze, niż się tego spodziewał, a Czerepach w celu wywarcia pośredniego nacisku podejmuje na terenie gminy spektakularne działania antyklerykalne. Arkadiusz ma pecha, bo osoby tymi działaniami dotknięte nie szukają ratunku u księdza, tylko u Michałowej, a Michałowa zna tylko jeden rodzaj dyplomacji - dyplomację kanonierek.
Fabian po rozstaniu z Klaudią wpada w czarną rozpacz. Pracować nie może, jeść nie może, spać nie może. Tylko pić może.
Lucy dochodzi do wniosku, że nadskakiwanie Kusemu jest niezbyt mądre, tyle że sytuacja w dworku zaczyna ją przerastać, a ona zaczyna się bać o swój szczęśliwy związek.
Lodzia zostaje siła wepchnięta do autobusu, będącego pierwszym etapem jej podróży do Brukseli. Zapłakana i przerażona odjeżdża w świat.
Wójt, jakby mało było artysty Łukasza, stwierdza że zalągł się u niego Myćko, akurat ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ zachodzi podejrzenie, że pod wpływem środków odurzających, czynnie uczestniczył w wydarzeniach, za które właśnie zamknęli Wargacza.
Łukasz wykorzystuje tę sytuację do zgłębiania natury prostego człowieka, lecz próba ta okazuje się dla Łukasza szokiem i traumą.
Źródło: Studio A, TVP.pl

Scenki wideo:

Za ten post autor admin otrzymał podziękowania - 3
Revers(21 lutego 2013, o 21:11), Tengel2(21 lutego 2013, o 23:54), zyciak(21 lutego 2013, o 21:38)
Ocena:13.04%

admin
Użytkownik

Podziękował : 390 razy
Otrzymał podziękowań: 518 razy
Numer GG: 33863309

Reklama

Postprzez Revers » 24 marca 2013, o 22:21

Ten odcinek, że się tak wyrażę przywrócił mi wiarę w Ranczo :D
Co prawda nie do końca może było to takie humorystyczne jak Michałowa z ekipą wtargnęła do siedziby Senatora, ale było dużo innych humorystycznych scen, które bardzo mi się podobały.
Mam nadzieję, że z odcinka na odcinek będzie coraz lepiej :)
Liczę na lepszą oglądalność tego odcinka niż poprzedniego;]
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 114 razy
Otrzymał podziękowań: 86 razy
Numer GG: 0

Postprzez bartek555 » 24 marca 2013, o 22:22

Ach, cóż to był odcinek. Nareszcie wróciło stare, dobre Ranczo :) Znowu czuję klimat pierwszej serii. Odcinek ma odrębny temat, ale jednocześnie stanowi całość z serią.

Monika jest jedną z niewielu nowych postaci w Ranczu, które mnie nie irytują. Przeciwnie - bardzo pasuje do Rancza. Świetnie została dobrana muzyka do scen z jej udziałem. To samo Kinga. Pierwsza scena mistrzowska :) Zresztą Kinga ma ostatnio dużo dobrych tekstów.

Wreszcie zagościła na dłużej Solejukowa. To moja ulubiona postać. Wystarczy kilka jej słów, a już jestem skłonny uznać odcinek za bardzo dobry. Szczególnie zapadło mi w pamięć "Ty czerwona gnido!" i "Trzeźwy, ale nawąchał się chyba czegoś".

Zupełnie nie odpowiadała mi pozycja księdza z 5 serii, kiedy był tylko wykonawcą poleceń księdza. Powrócił ksiądz rządzący na wsi, z którego opinią liczą się mieszkańcy. Mina księdza proboszcza, gdy przyszedł Czerepach z prośbą - bezcenna. Ksiądz Maciej również świetnie wyszedł.

Scena z Lodzią na przystanku przypomina dawny wyjazd Pietrka. Ale coś mi się wydaje, że Czerepach jeszcze za nią zatęskni.

I oczywiście królowa odcinka - Michałowa. Dawno nie było tak wielu scen z jej udziałem. Pokazała swój temperament. Scena z wypędzeniem Czerepacha genialna. I jeszcze te słowa "Nie wracaj!" wypowiedziane specyficznym tonem.

Zakończenie odcinka godne uwagi. Oprócz świetnego wystąpienia księdza nie mniej udana przemowa Michałowej.

Mam nadzieję, że w tę stronę pójdzie reszta odcinków 7 serii. Skłaniam nisko głowę przed twórcami serialu. Odcinek genialny :D
bartek555
Wyróżniający się

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Ozi » 24 marca 2013, o 22:22

Mam takie dziwne mieszane uczucia po dzisiejszym odcinku, otóż tak dużo wątków było rozpoczętych że główny wątek odcinka zakończył się zbyt szybko... (Senator za szybko spławił Czerepach) nienajlepszy odcinek... :(
Ozi
Początkujący

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Numer GG: 9179142

Postprzez czerepachd;98 » 24 marca 2013, o 23:03

Wreszcie Ranczo wyrównało a nawet podwyższyło poziom, który nadawała 4 seria. Antyklerykalizm jak widać w Wilkowyjach nie przeszedł :D, bardzo miło mi się zrobiło, gdy zobaczyłem Hot-Doga :), tylko wydaje mi się, że jest to już inny Hot-dog niż ten z pierwszej serii :( Wyjazd Lodzi smutny, ale mam nadzieję, że zobaczę ją jeszcze w kolejnych odcinkach tej serii.
Podsumowując, odcinek uważam za genialny. Wreszcie powrócił stary, dobry humor z poprzednich transzy. A i jeszcze zapomniałem, radio-taxi również wspaniała scena w tym wspaniałym odcinku:)
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł
czerepachd;98
Wyróżniający się

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Numer GG: 12936945

Postprzez rafali9 » 24 marca 2013, o 23:18

Fajny odcinek
rafali9
Początkujący

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez bodzio126p » 25 marca 2013, o 00:21

Odcinek -cytując małpę z Warszawy (scena 1) "re-we-la-cja" :)
I na szczęście mówili tylko o bykach, a ich nie pokazywali (nie byłbym sobą jakbym o tym motywie nie wspomniał) :)
bodzio126p
Nowicjusz

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez bartek555 » 25 marca 2013, o 10:43

czerepachd;98 napisał(a):bardzo miło mi się zrobiło, gdy zobaczyłem Hot-Doga :), tylko wydaje mi się, że jest to już inny Hot-dog niż ten z pierwszej serii

W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o Hot-Dogu. Dlaczego inny niż z pierwszej serii? Bardzo mi brakowało rozmów Kusego z psem. Cieszę się, że wróciły te monologi :)
bartek555
Wyróżniający się

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Daniel18 » 25 marca 2013, o 17:06

Racja mało jest już dialogów kusego z psem ale o odcinku zle powiedziec nie mogę. Fajna była scena z Czerepachem ktory został wyrzucony z biura.

Podobało mi się też jak senator stanowczo powiedział Czerepachowi co ma zrobić a nie radził się jego co w tej sytuacji ma zrobic i nie udawał głupiego. Ta stanowczość jego najbardziej mi się spodobała
Daniel18
Uczestnik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Numer GG: 31841869

Postprzez Wojtek18 » 25 marca 2013, o 18:31

Świetny odcinek jak każdy.Podobało mi się wątek z obroną krzyża. Michałowa dobrze to rozegrała.
Wojtek
Wojtek18
Super User

Podziękował : 4 razy

Postprzez naska » 26 marca 2013, o 11:59

Odcinek jak najbardziej na tak! Jak większości podobał mi się powrót do monologów Kusego z Hot-Dogiem :)
Tekst "Wójta" "To jest prosty mechanizm tu się nie ma co zepsuć" przypomniał mi to jak Czerepach w ten sam sposób o nim mówił w poprzednich odcinkach, niestety po długiej przerwie zapomniałam już numerów :( No i Solejukowa, postać która zawsze przywraca pełne radości natchnienie. Czekam no kolejne

Pozdrawiam
Ranczo Forever!!!
naska
Wyróżniający się

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Numer GG: 28953867

Re: Ranczo odc. 82 Tchnienie antyklerykalizmu

Postprzez admin » 26 marca 2013, o 20:19

Zastanawiam się, co też pan senator nosi na tym łańcuszku... :zdziwiony:

Obrazek
Forum Ranczersów
admin
Użytkownik

Podziękował : 390 razy
Otrzymał podziękowań: 518 razy
Numer GG: 33863309

Postprzez maria.pierwsza » 27 marca 2013, o 20:11

a mnie zastanawia jedno... Łukasz stwierdził, ze Mycka, czy senatorem nie kierują żadne wyższe uczucia... a ja uwazam, że właśnie kierują... wytłumaczenie dlaczego Koził broni Myckę - bo by go rodzina mycki siekierą popieściła... co oznacza że takie same prymitywne organizmy odczuwaja instynkt chronirnia włąsnej rodziny - jako (można powiedziec) uczucie wyższe...
"Człowiek się rodzi i to mu szkodzi" - Lec
maria.pierwsza
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz

Postprzez kamil73 » 28 marca 2013, o 20:33

Oglądając ten odcinek (w niedzielę 24 marca) w pewnym momencie chciałem, żeby już on się skończył.
Strasznie mi się on nie podobał :bosz: .Było w nim parę śmiesznych i ciekawych scen, ale więcej było słabych.Postanowiłem obejrzeć go sobie na spokojnie jeszcze raz lub więcej razy.Po ponownym oglądaniu tego odcinka, na szczęście zmieniłem zdanie :zadowolony: .Zaczęło mi się coraz więcej w nim podobać, można powiedzieć, że podobało mi się wszystko :good: .
Ta pogadanka Łukasza, Myćki i senatora ... poezja.Czerepach sam wpadł w końcu w swoje sidła, choć raz jego intryga mu nie wyszła.Na dodatek dostał wreszcie burę od senatora.Teksty Solejukowej w sklepie to mistrzostwo świata :good: .Dudy tylko mi troszkę szkoda, chłopak się zmarnuje.W sumie to może i Lodzia miała rację, że dobrze dla niego, że chłopak nie trafi do tej rodziny.Jak dla mnie, to szkoda mi jego dla Klaudii.O Michałowej to powiem tylko tyle : przeszła sama samą siebie. Wreszcie wróciło stare, dobre Ranczo.Tak trzymać dalej :good: .
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
kamil73
Osobowość forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Przemo94 » 17 sierpnia 2013, o 22:01

Czerepach zdejmujący wszędzie krzyże - genialny :D W takiej sytuacji nie mogło zabraknąć Michałowej. Dobre było też wtargnięcie do biura senatora i wyrzucenie Czerepacha na ulice "Czerwono gnido Ty" :D
Przemo94
Moderator

Podziękował : 273 razy
Otrzymał podziękowań: 196 razy

Postprzez tomek1 » 19 sierpnia 2013, o 16:53

genialny odcinek,najlepsza scena gdy kobiety na czele z Michałową :D i wyrzucił Czerepacha z biura.To był jeden z najlepszych odcinków tej serii z nutą humoru :good: ;)
'Wilkowyje,gdzie jest taki piękny kraj,piękny kraj?''-wójt
tomek1
Super User

Podziękował : 32 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy