Zasady dodawania zdjęć

W tym dziale znajdziecie tematy dotyczące korzystania z forum.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Posty: 1144
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Kontakt:

29 maja 2013, 21:18

Poniżej krótki poradnik, jak dodawać zdjęcia na forum.
Aby posty ze zdjęciami ładowały się szybciej, a tym samym łatwiej i szybciej można było przeglądać tematy, warto wcześniej zmniejszyć zdjęcia do wymiaru 640x480px. Jeśli natomiast ktoś koniecznie chce podzielić się z innymi zdjęciami o dużej rozdzielczości, lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie samego linku do zdjęcia. Aby Wasze zdjęcia nie zginęły w przyszłości z serwera, proponuję założyć sobie konto np. na tinypic.com i udostępniać zdjęcia po wgraniu ich na serwer tinypic lub jakiegoś innego dostawcy hostingu obrazków (np. imgur.com).

Można też skorzystać z możliwości wgrania zdjęć bezpośrednio z forum. Pod okienkiem do wpisywania tekstu odpowiedzi/komentarza/postu znajduje się link "Dodaj zdjęcie do postu". Wystarczy go kliknąć, aby otworzyło się okienko, dzięki któremu możliwe będzie szybsze dołączenie zdjęcia lub zdjęć do forum. To rozwiązanie ma jednak jeden minus: w darmowej wersji postimg.org po 6 miesiącach zdjęcia mogą zostać usunięte jeśli danego tematu/postu, w którym umieszczono zdjęcie nikt w tym czasie nie przeglądał.

Do edycji zdjęć polecam szczególnie ten program. Korzystam z tego darmowego narzędzia od wielu lat, obsługa jest bardzo prosta, a możliwości naprawdę ma spore. Mam nadzieję, że informacje te będą pomocne głównie dla nowych użytkowników. Pozdrawiam.
Forum Ranczersów

Reklama

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Posty: 1144
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Kontakt:

03 lut 2016, 21:35

Pod okienkiem odpowiedzi i szybkiej odpowiedzi znajduje się opcja "Dodaj zdjęcie do postu". Jest to przydatna funkcja, gdy ktoś chce szybko wstawić np. zdjęcie, grafikę lub plakat do treści komentarza. W darmowej wersji postimage.org zasady przechowywania obrazków są takie, że gdy dany obrazek przez 6 miesięcy nie zostanie przez nikogo wyświetlony, może on zostać usunięty z serwerów postimage.org. Lepszym rozwiązaniem będzie założenie sobie konta na jakimś solidnym portalu oferującym przechowywanie i udostępnianie zdjęć (np. Picasa) i umieszczanie w komentarzach na forum linków prowadzących do wrzucanych tam zdjęć (pomiędzy znacznikami "img"). Dotychczasowe rozszerzenie do wrzucania zdjęć (TinyPic) gryzło się z mchatem i trzeba było je wyłączyć.
Forum Ranczersów

Zablokowany
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości