Ranczo odc. 98 Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana

Od 21 maja do 10 września 2013 r. trwały zdjęcia do ósmego sezonu serialu "Ranczo". Pierwszy odcinek nowej serii zobaczymy na antenie telewizyjnej Jedynki w niedzielę 2 marca 2014 r.
Regulamin działu Wszystkie osoby, które gościły na planie 8 sezonu, prosimy o zachowanie maksimum dyskrecji i nie ujawnianie żadnych wątków fabuły nowej serii. Wpisując nowe komentarze trzymamy się tematu.

Jak oceniasz 98 odcinek "Rancza"?

Ankieta zakończyła się 27 kwietnia 2014, o 21:21

Obrazek (bardzo zły)
1
2%
Obrazek (słaby)
1
2%
Obrazek (przeciętny)
2
4%
Obrazek (dobry)
2
4%
Obrazek (rewelacyjny)
47
89%

Razem głosów : 53

Postprzez Justyś » 25 marca 2014, o 23:02

Ranczo seria 8 odcinek 98 "Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana"
Emisja premierowa - 13.04.2014 godz. 20:20 TVP1

Zwiastun odcinka:

Źródło: youtube.com/user/serialetvp

Streszczenie 98 odcinka:
Hadziukowa i Solejukowa coraz częściej odczuwają ciężar wspólnego mieszkania. U Hadziuka i Solejuka odwrotnie, obaj panowie szczęśliwi. Jedyny minus jest taki, że żaden z panów nie jest zainteresowany sprzątaniem, co doprowadza wychuchany dom Hadziukowej do stanu kompletnej ruiny, i to potężnie zaśmieconej. Hadziukowa z Solejukową ruszają do swoich mężów z mordem w oczach. Co dalej się stało, pozostaje niejasne, w każdym razie po Hadziuku i Solejuku nie ma śladu.

Monika przywozi dobre wieści, prawie wszystkie obrazy Kusego zostały sprzedane, co oznacza poważny zastrzyk finansowy dla całej trójki.

Czerepach odkrywa związek senatorowej z aptekarzem, a Lodzia, bezwiednie i równolegle związek senatora z Moniką. Ewentualny skandal zagraża powodzeniu całego politycznego projektu, podjęte zatem zostają zupełnie nadzwyczajne środki, żeby zapobiec tragedii.

Poszukiwania kolegów prowadzone przez kompanów z ławeczki spełzają na niczym, panuje powszechna opinia, że panie zrobiły ze swoimi mężami ostateczny porządek. Wkrótce dochodzi do pierwszych przeszukiwań i odkryć, które, jak to w Wilkowyjach, przynoszą skutki odwrotne od przewidywanych.

Źródło: tvp.pl, Studio A
Ostatnio edytowany przez Przemo94 14 kwietnia 2014, o 06:29, edytowano w sumie 3 razy
Powód: Dodałem zwiastun odcinka.
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Za ten post autor Justyś otrzymał podziękowania - 7
kamil159(7 kwietnia 2014, o 01:22), kamil73(25 marca 2014, o 23:46), mc_flay(9 kwietnia 2014, o 17:04), Milla-nowa(13 kwietnia 2014, o 20:02), pablo(7 kwietnia 2014, o 18:44), Przemo94(26 marca 2014, o 07:39), zyciak(28 marca 2014, o 06:01)
Ocena:30.43%

Justyś
Moderator

Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 213 razy
Numer GG: 0

Reklama

Postprzez Anija » 13 kwietnia 2014, o 20:00

Na zachętę... Czerepach i Lodzia :mrgreen:

Źródło: facebook.com/RanczoTVP

Za ten post autor Anija otrzymał podziękowania - 3
kamil159(13 kwietnia 2014, o 20:46), Milla-nowa(13 kwietnia 2014, o 20:03), Tengel2(13 kwietnia 2014, o 21:14)
Ocena:13.04%

Anija
Moderator

Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 969 razy

Postprzez pablo » 13 kwietnia 2014, o 21:02

Dwóch ojców Mateuszów :rechot: :rechot: :rechot:
pablo
Osobowość forum

Podziękował : 399 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy

Re: Ranczo odc. 98 Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana

Postprzez kamil159 » 13 kwietnia 2014, o 21:11

Odcinek przeboski. 100/10. :D Wszystkie sceny extra. :)
Najlepsze było, gdy Francesca jechała na ramie z księdzem Maciejem. "Take radiowoze to tylko w Wilkowyje". :rechot: :rechot: I "stara dojarka do kóz" :)
Jestem pełem podziwu dla Pani Magdy Kuty. W jej wieku wspinać się na balkon. :)
I znalazłem jedną (malutką) wpadkę.
Jesteśmy już za półmetkiem. :(
Zdecydowanie to najlepsza seria.
Ostatnio edytowany przez kamil159, 13 kwietnia 2014, o 21:13, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post autor kamil159 otrzymał podziękowanie od
arturo23(14 kwietnia 2014, o 20:43)
Ocena:4.35%

kamil159
Super User

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Postprzez Revers » 13 kwietnia 2014, o 21:12

Odcinek genialny.
Patrząc na Solejukową i Hadziukową wtedy co je oskarżano to przez chwile one same zaczynały wierzyć, że dokonały tej zbrodni na mężach :D
Troche dziwne nawiązanie do Ojca Mateusza, którego bardzo nie lubie oglądać, noo ale na ogół odcinek mi się podobał :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy

Postprzez Anija » 13 kwietnia 2014, o 21:12

Kolejny, rewelacyjny odcinek :good: :good:

"Takie radiowoza tylko w Wilkowyjach" Obrazek Obrazek
"Nie znasz mnie, ale nie martw się. Wszystkiego dowiesz się od ludzi, którzy nawet ze mną nie rozmawiali."

Za ten post autor Anija otrzymał podziękowanie od
Gabriel(13 kwietnia 2014, o 21:23)

Anija
Moderator

Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 969 razy

Postprzez Ozi » 13 kwietnia 2014, o 21:13

Bimbrownia z pierwszego sezonu :good: Cały odcinek - bardzo pozytywne wrażenia :)
Ozi
Początkujący

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Numer GG: 9179142

Postprzez arturo23 » 13 kwietnia 2014, o 21:13

Powiedzieć, że odcinek genialny, to chyba za mało powiedziane. Stwierdzam że to najlepszy odcinek tej serii!!!:D Pełen humoru, i zabawnych zwrotów akcji :good: Na wielkie brawa zasługuje Hadziukowa, która swoim tekstem: „SIEKIEREE DAAWAJJ” Rozwaliła mnie całkowicie:) Hadziuk z Solejukiem i wieczne odpoczywanie, haha, dobre:D:D:D:D Wikarzy na rowerach, ojj chyba wyrasta konkurencja dla „Ojca Mateusza”:D, a ks. Maciej to już w ogóle wymiata, jak pouczał posterunkowego Staśka jak ma postępować w zaistniałej sytuacji :D super!!! Widać, że Kozioł z Moniką poszedł na całość, ciekawe tylko czy interwencja Michałowej zapobiegnie dalszemu romansowi :) i jeszcze Lodzia w roli detektywa, na „składaku” za limuzyną śledząc Monikę, fajne :good: Ranczo rozkręciło się na maxa, czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój akcji. Ta seria naprawdę jest super, tak trzymać!!!! Pozdrawiam wszystkich Ranczersów! :papa:
arturo23
Początkujący

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez polakos8 » 13 kwietnia 2014, o 21:16

Odcinek boski :)
Wszystkie sceny były świetne :)
Czekam na następne odcinki :)
Ta seria zapowiada się na najlepszą :D
polakos8
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Gabriel » 13 kwietnia 2014, o 21:20

Odcinek z odcinka coraz lepszy - ba nawet bardziej lepszy niż ten sprzed tygodnia, który był do tej pory najlepszym odcinkiem tej serii. Dzisiejszy odcinek pobił wszystko! Ojcowie Mateuszowie w roli głównej :D Muzyka idealnie dobrana do sytuacji, najbardziej mnie rozśmieszyło jak podczas jedzenia kolacji obaj wpadli na tą samą poszlakę co do ciał Hadziuka i Solejuka a scena z samego początku, gdy Hadziuk i Solejuk zaczynają się modlić - Mistrzostwo :D Nie sądziłem, że to będzie tak świetny ocinek. W skali 1-6 odcinek dziś 10 :) Jeśli taki poziom te odcinki będą trzymać ze spokojem możemy patrzeć w przyszłość co do kolejnych serii :) Może się już powtarzam ale uroda Lucy no poprostu brak słów, nie wiem jak to można nazwać/opisać, może esencja kobiecości? Na duży plus po raz kolejny oddanie uroku polskiej wsi no i wplatania spraw codziennych w każdy odcinek. Nie ma i nie będzie takiego serialu. Niech leci w nieskończoność. nie chcę już przeżywać tego samego co z Zagubionymi.

PS. Michałowa poraz kolejny MVP odcinka wraz z księżami Robertem i Maciejem. Uwielbiam to jak Michałowa sprowadza każdego na ziemię i zawsze udowadnia, że to ona ma rację. Mina skruszonego Kozioła - bezcenna :D Oczywiście nie można tutaj pominąć roli jakiej odwala Artur Barciś jako Czerepach, ciągłe intrygi, kolejne nowe pomysły czy rozwiązania problemów wymyślane w mig, w dodatku granie uczciwego polityka no po prostu I.D.E.A.L.N.A.

Aż chce się patrzeć na kolejne odcinki, zresztą jak zwykle. Najgorsze jest to, że patrzy się na Ranczo, po chwili spogląda na zegar a tam już po 9 :( Dlaczego tak szybko się to kończy :( Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

PS. 2 Widok bimbrowni przypomniał mi całą I serię. No po prostu genialny odcinek. MAJSTERSZTYK!
Ostatnio edytowany przez Gabriel, 13 kwietnia 2014, o 21:22, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post autor Gabriel otrzymał podziękowanie od
Milla-nowa(13 kwietnia 2014, o 21:40)

Gabriel
Super User

Podziękował : 159 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy
Numer GG: 5551244

Postprzez Milla-nowa » 13 kwietnia 2014, o 21:22

Powiem jedno – to skandal. Jak tak dalej pójdzie i kolejny odcinek będzie bodaj odrobinę bodaj mniej dobry od poprzedniego, będę się czuła zawiedziona! :cry:

Od A do Z wszystko perfekcyjne, a miałam nadzieję, że bodaj jedną rzecz da się skrytykować. Nic z tego. Odcinek najlepszy ze wszystkich, najlepsza seria od czasu czwartej.
Wątek zbrodni poprowadzony po mistrzowsku, ostatecznie wykryto może nie zbrodnię, a mało ciekawe przestępstwo, ale za to jak wykryto! Przy tym - przeuroczy wikary Robert, który jakże dyplomatycznie (Watykan!) nakłania Staśka do podjęcia wreszcie działań, jakie podjąć powinien.
Michałowa w roli "likwidatora problemów" – genialna. Wygląda to tak, jakby przez wszystkie 7 wcześniejszych serii postać Michałowa była – poprzez drobniejsze wydarzenia - specjalnie przygotowywana do tej misji.
Nie będę się rozdrabniać, ale ponieważ zabrakło mi skali, daję 12/10!

:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
Milla-nowa
Osobowość forum

Podziękował : 378 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Postprzez Ranczerka21 » 13 kwietnia 2014, o 21:27

Bardzo przyjemny odcinek. W 6 serii był a' la dr House, teraz mamy a' la Ojciec Mateusz. Biedne Hadziukowa i Solejukowa padły ofiarą plotek. I tekst mojej mamy w tej chwili: " I tak się właśnie plotka na wsi rozchodzi" :P
Ciekawa jestem co dalej zrobią Halina i Senator. Lodzia w roli detektywa wspinającego się na balkon - czadowa! :rechot:
Super, że teraz jest dwóch wikarych, dużo ciekawiej.
Ostatnio edytowany przez Ranczerka21, 13 kwietnia 2014, o 21:29, edytowano w sumie 1 raz
Ranczerka21
Super User

Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Postprzez Rafa_1 » 13 kwietnia 2014, o 21:27

"Niby człowiek niewinny, ale pewności nie ma" - to zdanie, wypowiedziane w któreś serii Rancza bodajże przez Solejuka pasuje najbardziej do Hadziukowej stojącej z Solejukową nad księżmi, podczas gdy kopią dół szukając ciał. Odcinek ponownie genialny.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".
Rafa_1
Uczestnik

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez kamil159 » 13 kwietnia 2014, o 21:30

Rafa_1 napisał(a):"Niby człowiek niewinny, ale pewności nie ma" - to zdanie, wypowiedziane w któreś serii Rancza bodajże przez Solejuka....

To nie przez Solejuka, tylko przez chłopa w sklepie, w scenie, gdy zniknęły pieniądze z lady. :)
kamil159
Super User

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Postprzez Cecztery » 13 kwietnia 2014, o 21:33

Geniusz!!!

Odcinek REWELACYJNY!!!
Cały wątek kryminalny PRZEEPICKI
Wątek z romansami wypadł naprawdę dobrze (Michałowa :D)
No i oczywiście Ławeczka, jak zawsze trzyma poziom.
Odcinek na równi z poprzednim, albo ciut lepszy, na razie w czołówce sezonu.
Ciekaw jestem czy któremuś z odcinków następnych uda się przebić ten poziom :D
Kto zamawiał Radio Taczki? - Pietrek
Cecztery
Uczestnik

Podziękował : 35 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Hania i Andrzej » 13 kwietnia 2014, o 21:34

Po ostatnim odcinku spodziewaliśmy się że kolejny będzie również na takim samym świetnym poziomie. Jednak nadzieje były płonne.... :( Nie był zły , ale do poprzedniego się nie umywał.

A oto kilka zdjęć z "azylu" Hadziuka i Solejuka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:P

Za ten post autor Hania i Andrzej otrzymał podziękowanie od
kamil159(13 kwietnia 2014, o 21:35)

Hania i Andrzej
Super User

Podziękował : 225 razy
Otrzymał podziękowań: 242 razy

Postprzez Milla-nowa » 13 kwietnia 2014, o 21:36

Hania i Andrzej napisał(a):Po ostatnim odcinku spodziewaliśmy się że kolejny będzie również na takim samym świetnym poziomie. Jednak nadzieje były płonne.... :( Nie był zły , ale do poprzedniego się nie umywał.

Nieznośni malkontenci.
Obrazek
Milla-nowa
Osobowość forum

Podziękował : 378 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Postprzez Inhabitant » 13 kwietnia 2014, o 21:37

Myślę, że niekiedy dobrze serialowi robi jeden różniący się od innych odcinek :) Dzisiaj było znacznie więcej klimatu tajemnicy i ogólnej powagi, niż "zwykłych" śmiesznych scen, co nadało całości nutkę groteski. W skrócie zaś powiem tyle, że oglądało mi się rewelacyjnie, po prostu re-we-la-cyj-nie! :oki:

Widzę, że nie jestem pierwszym, który skojarzył wikariuszy z "Ojcem Mateuszem" :P Od razu mi się to skojarzyło, gdy widziałem ich szpulujących na rowerach wraz z powiewającymi sutannami. Do tego ich zaangażowanie w "śledztwo", tak idealne kojarzenie faktów, zauważanie najdrobniejszych poszlak (znalezienie butelek schowanych za nierzucającą się w oczy szafeczką) i lepsze niż policjant orientowanie się w procedurach tylko dopełniało takiego wrażenia :) Powiem tak jeszcze abstrahując od wszystkiego, że oglądając zdjęcia z planu, konkretniej z kręcenia scen, w których księża jeżdżą razem rowerami, myślałem, że będzie to element ich rywalizacji. A tu nie, dlatego miła niespodzianka ;)

Michałowa i jej siła perswazji są bezbłędne :D Czerepach doskonale wiedział, do kogo się zwrócić. Pytanie tylko, czy to (Senator z Moniką) był tylko dwuodcinkowy epizodzik, czy jednak będzie jeszcze jakaś draka. Podobnie było z kłótnią wikarych, która skończyła się szybciej, niż się zaczęła, ale może to i lepiej. Ciężko mi uwierzyć jednak w to, że Senator sobie odpuści, bo było widać jak na dłoni, że nie traktował tego jako zwykły, przelotny romans, tylko jak coś głębszego. Zobaczymy :oki:

Łącząc wątki plebani z senatorskimi, zaczęło mnie nurtować to, co będzie (o ile będzie) dalej z tamtą pożyczką na linii Senator-Proboszcz, a przy czym Czerepach od razu kalkulował, jak to wykorzystać w wyborach.

Dzisiejszy odcinek to ciekawa odmiana po salwach śmiechu podczas ostatnich niedziel, a poza tym punkt kulminacyjny transzy nadal przed nami. Cheers! :szampan:

Za ten post autor Inhabitant otrzymał podziękowania - 2
Milla-nowa(13 kwietnia 2014, o 21:39), natalia1989(15 kwietnia 2014, o 13:21)
Ocena:8.7%

Inhabitant
Nowicjusz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez strazak210 » 13 kwietnia 2014, o 21:43

Ranczerka21 napisał(a):Bardzo przyjemny odcinek. W 6 serii był a' la dr House, teraz mamy a' la Ojciec Mateusz.

Tak zasadniczo "Dr Wezół" to odcinek piątej serii :D
strazak210
Super User

Podziękował : 312 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy

Postprzez Bogna23 » 13 kwietnia 2014, o 21:46

Nie przypuszczałam, że Ranczo mnie jeszcze tak zaskoczy - do tej pory uważałam, że serial jest tak świetny, że lepszy być nie może - a dzisiaj stwierdziłam, że jednak może!!! Dzisiejszy odcinek podobał mi się tak bardzo jak żaden inny chyba od pierwszej serii. Nie porównuję go do pierwszej serii bo to zupełnie inna historia - ale jako taka właśnie inna historia jest po prostu genialny - sceny pełne emocji i perfekcyjnie w szczegółach a przede wszystkim zabawne - jak np wilkowyjski radiowóz. Rower to prawie główny "bohater" odcinka - księża, Lodzia :)
I akcja Michałowej - jednak to Ona rządzi w tej wsi - jeżeli jeszcze ktoś miał w tym względzie wątpliwości!!! Jaki senator był "malutki" na tym krześle jak Michałowa do Niego mówiła! :)
Ja chcę kolejny odcinek!!!!
Bogna23
Moderator

Podziękował : 118 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy

Następna strona