Ranczo odc. 88 Koniec świata w Wilkowyjach

W tym dziale znajdziecie tematy związane z 7 sezonem "Rancza". Będziemy tu zamieszczać m.in. streszczenia i zwiastuny premierowych odcinków.

Postprzez admin » 13 kwietnia 2013, o 15:03

Ranczo seria 7 odcinek 88 "Koniec świata w Wilkowyjach"
Emisja premierowa - 05.05.2013 godz. 20:20 TVP1
Obrazek
Załamany Kusy będzie potrzebował duchowego wsparcia. Fot. Bogusława Bielat.

Streszczenie odcinka:
Lucy została aresztowana. Zrozpaczony Kusy próbuje się z nią zobaczyć, ale odbija się od prokuratury jak od ściany. Wójtowa, zszokowana faktem, że zobaczyła Lucy w telewizji, wyprowadzaną w kajdankach, zaszywa się w domu. Duda nadal realizuje, razem z Jagną, swój plan wzbudzenia zazdrości w Klaudii. Ta jednak ignoruje demonstracyjne obnoszenie się z uczuciami nowej wilkowyjskiej pary, która "zupełnie przypadkiem" pojawia się wszędzie tam, gdzie wójtówna. Niepijący od lat Kusy załamuje się zupełnie i sięga po butelkę. Na tym zajęciu zastaje go Monika, która pojawia się w dworku parę godzin po aresztowaniu, aby namówić go do wyjazdu i porzucenia Lucy. Do prokuratury zostaje wezwany Więcławski. Na Wilkowyje pada blady strach. Proboszcz, pod wpływem ostatnich przemian duchowych, uznaje, że jego obowiązkiem jest dać świadectwo prawdzie. Wraz z wikarym jadą po Kusego, pijanego otrzeźwiają przy użyciu sprawdzonych metod, i w trójkę wyruszają do prokuratury. Podczas spotkania z prokuratorem dochodzi do bardzo nieprzyjemnej rozmowy, w której prokurator posuwa się do gróźb i brzydkich insynuacji pod adresem księdza. Finał tej wymiany zdań jest zaskakujący dla obu stron... W domu senatorostwa wójtowa, bliska ataku serca, w każdej chwili spodziewa się aresztowania, a wójt i Czerepach usiłują dociec przyczyn działania prokuratury. Wreszcie odkrywają straszliwą prawdę - to nie Lucy jest celem...

Źródło: tvp.pl, Studio A

Za ten post autor admin otrzymał podziękowania - 6
andrzej17083(24 kwietnia 2013, o 16:28), homet(9 maja 2013, o 13:30), kamil73(13 kwietnia 2013, o 21:14), kylo69(13 kwietnia 2013, o 18:02), Revers(13 kwietnia 2013, o 18:28), zyciak(13 kwietnia 2013, o 16:13)
Ocena:26.09%

admin
Użytkownik

Podziękował : 393 razy
Otrzymał podziękowań: 568 razy
Numer GG: 33863309

Reklama

Postprzez Revers » 5 maja 2013, o 21:13

Oj działo się działo w tym odcinku :!:
Ale "prędzej bym się śmierci spodziewał", a żeby Ksiądz Proboszcz kogoś uderzył:!: :D
Zaskoczeniem było dla mnie, że Kusy się napił, to było nie do końca miłe, ale chyba mamy koniec Komarnickiej w Ranczu :zadowolony:
No normalnie koniec świata.
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy
Numer GG: 0

Re: Ranczo odc. 88 Koniec świata w Wilkowyjach

Postprzez pewnapozycja » 5 maja 2013, o 21:32

Odcinek spoko,chyba 1 w historii bez Lucy ;)
pewnapozycja
Nowicjusz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez kylo69 » 5 maja 2013, o 21:35

pewnapozycja, Lucy była przez chwilę w TV :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
kylo69
Moderator

Podziękował : 141 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Numer GG: 6067399

Postprzez zyciak » 5 maja 2013, o 21:38

Rzeczywiście, najprawdopodobniej pierwszy odcinek bez Lucy. Gratuluję spostrzegawczości :good:

Odcinek rzeczywiście świetny, bez chwili nudy :!: Akcja szybka i zaskakująca, błyskotliwe teksty. Niecierpliwie czekam na kolejny epizod :)

Za ten post autor zyciak otrzymał podziękowanie od
kamil73(11 maja 2013, o 21:53)
Ocena:4.35%

zyciak
Moderator

Podziękował : 488 razy
Otrzymał podziękowań: 939 razy

Postprzez admin » 5 maja 2013, o 22:13

Z pewnością główkowa akcja proboszcza w prokuratorze była w tym odcinku widowiskowa, ale równie widowiskowa, choć może bardziej pasowałoby tu określenie "zjawiskowa" była Zosia. Mam skromny apel do produkcji, aby pani Marta Dąbrowska częściej pojawiała się na ekranie. To naprawdę znakomita aktorka i szkoda, że tak mało jest scen z Jej udziałem.
admin
Użytkownik

Podziękował : 393 razy
Otrzymał podziękowań: 568 razy
Numer GG: 33863309

!!!

Postprzez baarska12 » 5 maja 2013, o 22:33

najlepszy odcinek rancza w tym sezonie. jeden z najlepszych w ogóle.

oglądam ranczo od początku, ale po tym odcinku zdecydowałam się zalożyć konto i wylać swoje emocje.

założę się, że wiele osób oglądało ten odcinek śmiejąc się przez ŁZY. niestety, ale w tym odcinku nie ma cienia przesady! i pod tym względem był nieco przerażający. mam na myśli władzę prokuratora.
serio, ludziom łamią się przez takie historie życia.

BRAWA DLA TWÓRCÓW!!
BRAWA DLA AKTORÓW!!!
baarska12
Nowicjusz

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Daniel18 » 5 maja 2013, o 23:54

Znakomity odcinek.

Najlepsza scena to jak ksiadz uderzył prokratora.

Troche mi jest szkoda ze na dworku zapanował smutek.

Senator zaczyna sie bać z czerepachem ciekawe czy do konca bedzie o nich chodziło a jak tak to jak sie wykreca z tego.

A i odcinek w najlepszym momencie sie skończył ja juz tu liczylem na jakaś demonstracje calej wsi a tu napisy końcowe.

Ogólem to rewelacyjny odcinek.
Daniel18
Starszy uczestnik

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Numer GG: 31841869

Postprzez Tomu » 6 maja 2013, o 10:38

Dla mnie osobiście najlepszy odcinek z 7 serii. Akcja u prokuratora z księdzem rewelacja. Zauważyliście reakcję Kusego jak ks proboszcz zdejmował okulary , "jego zdziwienie" .. Tak oglądam tą 7 serię i nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale mam wrażenie że rola Pawła Kozioła jako senatora zanika lekko w stosunku do roli księdza. Chodzi mianowicie o te że jak był wójtem to było 50/50 i bardziej sielankowo. Pozdrawiam.
Tomu
Starszy uczestnik

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez kasia » 6 maja 2013, o 15:26

I Kinga też pierwszy raz płakała :D Super odcinek ;)
kasia
Ekspert

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Numer GG: 9073787

Postprzez macphisto » 6 maja 2013, o 15:42

Mnie się najbardziej podobało:
-trzeźwienie Kusego
-nokaut prokuratora przez księdza
-rozmowa Ławeczki
-interwencja Michałowej

Odcinek bomba, wartka akcja, ani chwili wytchnienia. Geniusz, jakby to Czerepach powiedział! :good:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria
macphisto
Osobowość forum

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Numer GG: 9905210

Postprzez tomasz » 6 maja 2013, o 16:34

Odcinek genialny.Według mnie każdy kolejny odcinek jest co raz lepszy.
Nie wiem jak innym ale bardzo spodobał mi się wątek intrygi Dudy i Jagny.
Poza tym nokaut PROboszcza niczym Burneika Najmana. Jedyna wada - tylko 2 odcinki do końca.
tomasz
Stały bywalec

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez Trollman » 6 maja 2013, o 16:38

A nie zastanawialiście się, dlaczego prokuratura tak nagle zainteresowała się Lucy? Mi się wydaje, że to Monika doniosła na Lucy, żeby się jej pozbyć.
Trollman
Nowicjusz

Postprzez Festence » 6 maja 2013, o 17:32

Trollman napisał(a):A nie zastanawialiście się, dlaczego prokuratura tak nagle zainteresowała się Lucy? Mi się wydaje, że to Monika doniosła na Lucy, żeby się jej pozbyć.

Nie chodzi o Lucy. Od niej chcą dojść do wójtowej, a z niej do męża.
Odlądnąłem właśnie następny odcinek, jest chyba jeszczelepszy od tego wczorajszego :D
Festence
Nowicjusz

Postprzez Jara » 6 maja 2013, o 17:57

Zrobił się sensacyjny odcinek. Uśmiechnąłem się pierwszy raz po ok. 20 minutach. Sugestia prokuratora, że w zakrystii ksiądz może molestować ministrantów - PO PROSTU NIESMACZNA! Scenarzysta jakiś lewak czy co? A ksiądz bijący z dyńki prokuratora gruba przesada. Zabawna była scena trzeźwienia Kusego pod prysznicem i akcja Michałowej.
Jara
Początkujący

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Chmielu123 » 6 maja 2013, o 21:01

Festence napisał(a):
Trollman napisał(a):A nie zastanawialiście się, dlaczego prokuratura tak nagle zainteresowała się Lucy? Mi się wydaje, że to Monika doniosła na Lucy, żeby się jej pozbyć.

Nie chodzi o Lucy. Od niej chcą dojść do wójtowej, a z niej do męża.
Odlądnąłem właśnie następny odcinek, jest chyba jeszczelepszy od tego wczorajszego :D

Najlepsza jest kawaleria na traktorze. tez ogladalem. Co do tego odcinka to jest tylko jedna wada... 7 seria powoli sie konczy. Poza tym chyle czola... fenomenalny odcinek. Glowka ksiedza mistrzowska...
Chmielu123
Nowicjusz

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez zyciak » 6 maja 2013, o 21:18

Proszę Państwa. Zwracam się tu do autorów postów o następnym odcinku. Dajcie na wstrzymanie. Po pierwsze temat, w którym piszecie dotyczy "Końca Świata w Wilkowyjach"! Po drugie, łamiecie ewidentnie regulamin forum, który zakazuje komentowania odcinków przed ich emisją w TV :!: Poczekajcie do niedzieli, wtedy będziecie mogli o kolejnym odcinku podyskutować do woli!
zyciak
Moderator

Podziękował : 488 razy
Otrzymał podziękowań: 939 razy

Postprzez Bogna23 » 6 maja 2013, o 21:39

Na początek takie przypomnienie dla nowych Ranczersów - nie zdradzamy akcji i nie komentujemy odcinka przed emisją w TVP.
Co do odcinka to jestem zgodna z większością, że odcinek rewelacyjny - najlepszy w serii i jeden z lepszych po pierwszej serii! Podobało mi się wszystko - sceny w domu wójta, akcje księdza - w dworku a zwłaszcza w prokuraturze - i choć zaskoczył mnie ten atak to po prostu się należało! :)
Ławeczka jak za dawnych lat czyli w stanie mocno wskazującym na spożycie... szkolenie następczyni Wioletki, Michałowa - pokazała charakter, Więcławski ta Jego przemowa do prokuratora - strasznie zapunktował u mnie!!!
Trudno tu wszystko opisywać więc jeszcze tylko parę cytatów - których w tym odcinku nie brakowało!
Tak kilka z pamięci:
Kinga do Kusego o Monice " i Ty się dopiero musiałeś napić żeby trzeźwo na Nią spojrzeć"
Stach do Hadziuka " Ty na wizyty za bardzo zmęczony jesteś"
Solejuk do Pietrka gdy się okładał po twarzy " nie wyręczaj żony"
Stach o Michałowej " na co dzień trudna trochę ale w takiej sytuacji lepsza od husarii "
i wiele innych...

Za ten post autor Bogna23 otrzymał podziękowanie od
zyciak(6 maja 2013, o 21:45)

Bogna23
Moderator

Podziękował : 118 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy

Postprzez Revers » 6 maja 2013, o 22:05

zyciak masz racje, nie wolno, a nawet nie wypada wypowiadać się o kolejnym odcinku, bo to burzy to coś, które podnosi nasze morale, czyli "ciekawe co będzie w następnym odcinku".

Takie posty powinny być tutaj kasowane, pomijając już to, że jest komentowany przyszły odcinek, ale to, że tam u góry jest napisane:
Ranczo seria 7 odcinek 88 "Koniec świata w Wilkowyjach"
a nie kolejny odcinek, jednak trzeba się troche trzymać tematu :!: :good:

Bogna23 napisał(a):Stach do Hadziuka " Ty na wizyty za bardzo zmęczony jesteś"

Ja jak oglądam Ranczo od początku kilka krotnie nawet to nie przypominam sobie takiego zdarzenia, żeby którykolwiek członek z ławeczki obraził kogoś, że jest np. "moczymorda","alkoholik"(w sensie, że któryś jest pod wpływem alkoholu) i to pokazuje ten szacunek jakim się darzą czterej koledzy z ławeczki, to bardzo jest takie charakterystyczne moim zdaniem :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "
Revers
Super User

Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy

Postprzez Hagan » 7 maja 2013, o 11:07

Ja jak oglądam Ranczo od początku kilka krotnie nawet to nie przypominam sobie takiego zdarzenia, żeby którykolwiek członek z ławeczki obraził kogoś, że jest np. "moczymorda","alkoholik"(w sensie, że któryś jest pod wpływem alkoholu)

Nie do końca. W 4 serii Hadziuk nazwał Solejuka menelem, po tym jak Solejuk został sam na ławeczce (bo "jeden włosy zrobił na zielono, drugi w garniaka wskoczył i Mamrot im teraz niesmaczny"), dopiero po zwycięstwie nad gangiem w odcinku "W samo popołudnie" pogodzili się.

A co do odcinka 88 - smutek przeplatał się z humorem. Szacun dla Więcławskiego, a Proboszcz pokazał, że z Kozłami nie warto zadzierać.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Za ten post autor Hagan otrzymał podziękowanie od
Revers(7 maja 2013, o 19:16)

Hagan
Zaawansowany

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona