A co jeżeli... spin-off?

Jedni chcą kontynuacji, inni wolą już nie wracać do Wilkowyj. Czy jeszcze kiedyś obejrzymy w telewizji nowe odcinki "Rancza"?
Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Reactions:
Kontakt:

22 wrz 2016, 22:32

Kochani Ranczersi,
dziś podczas edytowania Ranczopedii (do czego Was również serdecznie zapraszam ;)), między jednym artykułem a drugim, wpadła mi do głowy taka myśl: a co, jeżeli zamiast kontynuacji Rancza (czyli serii 11) Reżyser i Produkcja wpadliby na pomysł stworzenia spin-offu?
Jest to oczywiście pomysł bardzo teoretyczny, bo w obecnej chwili myślę, że nie byłoby to możliwe... ale możemy chwilkę podywagować :)

Dla mniej zaawansowanych: Spin-off (ang. produkt uboczny) – w terminologii związanej z produkcją filmową, telewizyjną i grami komputerowymi jest to określenie nowego produktu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych. Spin-off występuje też w książkach i komiksach (głównie amerykańskich, a rzadziej w japońskich) – najczęściej prezentuje wtedy przygody drugoplanowych bohaterów serii pierwotnej, rozwijając wątki poboczne.
Polskimi przykładami spin-offów są: "Buła i spóła" (spin-off serialu "Graczykowie") czy "Sąsiedzi" jako spin-off "Lokatorów".

Czy chcielibyście zobaczyć spin-off Rancza w postaci: "Ławeczki" (i nie mówię tu o "Ławeczce w Unii"!), "Perypetii Solejuków & Przyjaciół" czy "Poczynań PPU"?

Moje szczere zdanie jest takie, że chętnie zobaczyłabym kilka epizodów takich spin-offów, ale na pewno nie chciałabym, żeby stworzyło się z czegoś takiego "okrojone Ranczo bis". Znając jednak "Ławeczkę w Unii" czy "Smak Mamrota", myślę, że kilka odcineczków skupiających się na jednej, małej całości, mogłoby być śmieszne i ciekawe, a jednocześnie dawać nam więcej wiedzy o charakterze czy przeszłości bohaterów drugoplanowych.

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii i pomysłów!
"Geniusz. Po prostu geniusz!" - A. Czerepach
Zapraszam na Ranczopedię!

Reklama

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Reactions:

23 wrz 2016, 6:48

Dzień dobry , z wielką uwagą przeczytałem Pani post. I.... zaniemówiłem, może zróbmy epizod Ranczo w kosmosie lub dobranockę którą z Plebanii opowie Michałowa ...Lub ławeczkę która będzie namawiać do ostrożniejszej konsumpcji alkoholu... Czasem trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i niech Ranczo pozostanie na wsze wieki Ranczem . A i poza tym dziękuję ,ze mogłem poznać Pani niewątpliwą znajomość języków obcych ...I dziękuję za wyjaśnienie co znaczy angielskie słowo Spin-off. A do czego prowadzi kombinowanie z serialami , sztuczne ich przeciąganie ...Mamy przykład właśnie przy produkcjach typu ...Świat według Kiepskich , Sąsiadów / Lokatorów /. Ale Zawsze podkreślam ,że po to jest forum by każdy wyraził swoją opinię ...Choć ja akurat z tą się nie zgadzam. PS. Może jednak lepiej zrobić Spin-off Klanu lub M jak Miłość ::)) . Z wyrazami szacunku Jacek
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 6:59 przez jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

dawid3
Nowicjusz
Nowicjusz
Reactions:

23 wrz 2016, 7:08

A lepiej by były niż rezygnacja kontynuacje 11 Sezonu Ranczo grzecznie tylko mówię porozmawiac z Wojciechem Adamczykiem trzeba :D

to niech przerwa będzie na 2-3 lata i Ranczo III 11 Seria kontyuacja. niech się zgadza ze mną :D

Added in 10 minutes 29 seconds:
Ja jestem przeciw zakończenia Ranczo na 60%

Added in 3 minutes 2 seconds:
:oki: Ja jestem za Kontynuacją 11 serii Ranczo 100%

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Reactions:

23 wrz 2016, 7:15

A dla Szanownej Anciwaszki mam dwie jeszcze propozycje...Cykl programów z Doktorem Wezółem" Klinika zdrowego człowieka" i Z Więcławskim " Twój pomysł na biznes" ...Z Wójtem::)) Pozdrawiam

Pabfer
Super User
Super User
Reactions:

23 wrz 2016, 8:13

Sa juz spin-offy- to skecze Laweczki, ,,Smak Mamrota'' spektakl ,,Jak nie oszalec z facetem''. Jak inaczej byscie to nazwali?

Pablo99
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Reactions:

11 paź 2016, 13:28

Żeby był tak jak np. Spin off "Lokatorów"- "Sąsiedzi", wielodcinkowy i przesunąć główne role na innych bohaterów.

Pabfer
Super User
Super User
Reactions:

11 paź 2016, 13:38

To właśnie takie są te przedstawienia- np. o Ławeczce, ale bez Plebanii i PPU.
Jest właśnie tak, jak mówisz.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Reactions:

11 paź 2016, 17:34

Witam , ja mam zdanie odmienne...Zostawmy Ranczo w spokoju ...Bo nie jestem fanem Spin-off , pamiętam przykład Lokatorów i moim zdaniem Sąsiedzi już nie byli tak fajni. Ale oczywiście zawsze szanuję zdanie innych co nie oznacza ,ze się z nim zgadzam:) . Pozdrawiam

Pabfer
Super User
Super User
Reactions:

11 paź 2016, 17:48

Ale mi chodziło o to, że spin-offy już istnieją, nie oceniałem ich.
rzeczywiście są trochę gorsze od serialu, bo nie ma tam Plebanii i PPU, czyli tak świetnych aktorów jak Żak, Barciś i Lipińska. Kusego i Lucy też chyba nie ma, albo przynajmniej nie wszędzie, a Lucy to niby główna bohaterka. Mógłbym obejrzeć spi-off o samym PPU, a tymczasem mam wszystko oprócz PPU.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Reactions:

11 paź 2016, 17:55

Ja tez najbardziej lubię wątki z PPU a wcześniej wszystko co działo się w UG Wilkowyje:) A wszystkie "mutacje" są tylko marną namiastką pierwowzoru i masz rację o sile Ranczo stanowią znakomici aktorzy idealnie pasujący do odtwarzanych postaci:) Pzodrawiam

Pabfer
Super User
Super User
Reactions:

11 paź 2016, 21:28

Mój autorski pomysł:

PPU
Spin-off "Rancza". Kozioł zostaje prezydentem (jeśli w "Ranczo" jakimś cudem nie zostanie, to w spin-offie wygra następne wybory za 5 lat). Szybko traci poparcie z powodu przekrętów. Do tego Radny z Dopiewa co chwila zalicza jakieś wpadki. Czerepach i Ola próbują ratować sytuację- w każdym odcinku muszą odkręcać jakiś skandal. Im też sporadycznie zdarzają się skandale i Kozioł je odkręca. Każdy ma swoje zalety i wady, ale Radny z Dopiewa same wady (jednak zabawne, nie irytujące).

Awatar użytkownika
ACzerepach
Początkujący
Początkujący
Reactions:

28 lis 2016, 12:53

Jeśli mowa o spin-offie, to można byłoby nakręcić coś w stylu, że Kozioł zwalnia Czerepacha, swoim asystentem i prawą ręką mianuje księdza Macieja, którego rady tak dokładnie i z szacunkiem słuchał, w ostatnim odcinku. Czerepach oczywiśie zakłada partię, przechodzi do konkurencji lub coś w tym stylu, no i wypowiada Prezydentowi wojnę. ;)

Zawsze myśłałem, że najlepszym pomysłem na spn-off byłaby Łaewczka. No, ale patrzącjak w ogóle nie było na nich pomyśłu w 10 sezonie, to jednak lepiej niech nic już nie zosatnie niszczone.

Jamick
Nowicjusz
Nowicjusz
Reactions:

28 lis 2016, 16:00

Spin offy są jak najbardziej dobrym kierunkiem w serialu, jeżeli są silne postacie z tego serialu a nie mają szans na zbyt wiele do powiedzenia w głównym nurcie.
najlepszym przykładem jest np "Better Call Saul" który jest świetnym serialem i nie ujmuje nic z "Braking Bad"

Należy jednak uważać nad rozmieleniem tematu. Na taki spin off właśnie zasługuje "ławeczka" jako punkt spójny całych Wilkowyj.

Dziwię się głosom w stylu - nie bo nie! Jeżeli komuś nie odpowiada taki typ kontynuacji nie musi oglądać - to jak "Gwiezdne wojny" czy "Star Trek"
Są fani pierwszej serii i innych nie cierpią, ale są ludzie którzy oglądają wszystko.

A zamiast spin offu, zastanawiał bym się nad prequelem :-) Tam są ogromne możliwości, bo można pokazać dużo i różnie.

Pabfer
Super User
Super User
Reactions:

19 sty 2017, 16:00

Prequel byłby bez Lucy, a ona jest ważna. Mi by wystarczyli sami Żak i Barciś, ale ogólnie serial by stracił.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Reactions:

19 sty 2017, 18:27

Dobry wieczór , a już myślałem ,że wizje potworków -stworków mamy za sobą ...I nadal uważam po pięknym baśniowym zakończeniu w odcinku 130 należy powiedzieć stop... Bo zapamiętajmy Ranczo jako serial wszechczasów a nie jakieś podróbki , przeróbki mutacje które nigdy nie będą miały tej samej klasy stylu magii co oryginał. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Reactions:

20 sty 2017, 11:35

jacek pisze: I nadal uważam po pięknym baśniowym zakończeniu w odcinku 130 należy powiedzieć stop...
Wczoraj oglądałem wypowiedź Pana Kurskiego który powiedział, że będzie kontynuacja seriali, między innymi Rancza.
Ale zaznaczył jeden warunek : finansowanie.
Na wczorajszej konferencji prasowej zapowiedział pan wiele nowych projektów, ale także kontynuacje sprawdzonych formatów, w tym „Rancza”. Formaty, które podobają się widzom zamierzamy kontynuować. Dopóki jednak nie mamy podpisanych umów nie chcę być więźniem własnych deklaracji.
Wirtualne media

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Kontakt:

20 sty 2017, 19:27

@strazak210, to jest potwierdzenie innych (wiarygodnych, a nie plotkarskich) sygnałów, jak ten, który pojawił się w "Sygnałach Dnia" z 26.10.2016 r. (kluczowy fragment zaczyna się od 33 min 05 sekundy): http://www.polskieradio.pl/7/129/Artyku ... -cz-1-0612
Forum Ranczersów

Pabfer
Super User
Super User
Reactions:

22 sty 2017, 0:00

I co? W XI Serii Prezydent będzie próbował przywrócić Polskę do granic przedrozbiorowych? :-P
Jeśli serio ma coś być (w co wątpię), to mam nadzieję, że akcja będzie się działa 5-6 lat później.

adi55
Nowicjusz
Nowicjusz
Reactions:

10 kwie 2017, 13:07

Zawszę muszą kręcić.. Nie da się normalnie :P Muszę przyznać że takim busem jak na zdjęciu http://dm-group.info.pl jezdziłem po polsce i w mini TV oglądałem serial :) Ciasno było ale to było silniejsze
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2017, 13:47 przez adi55, łącznie zmieniany 1 raz.

dawid3
Nowicjusz
Nowicjusz
Reactions:

11 kwie 2017, 2:08

dokładnie

ODPOWIEDZ
  • Informacje